Ako blokovať hovory z neznámych a skrytých čísel v systéme Android

Dobrý deň!

V poslednej dobe je to len istý druh epidémie hlasového spamu: neustále volajú s ponukou, aby si vzali kreditnú kartu, pripojili sa k inému poskytovateľovi internetu, niektoré hlasovali a niekedy iba ticho v telefóne ...

Úprimne povedané, je mi záhadou, prečo to stále nie je zakázané robiť (aspoň všetkým veľkým spoločnostiam), alebo nie sú takíto predajcovia blokovaní na úrovni operátora. Aj keď: „Ak hviezdy svietia, niekto to potrebuje ...“ .

Všeobecne platí , že jedným z riešení tohto problému môže byť špeciálne nastavenie telefónu. režim: zruší všetky hovory z neznámych čísel - teda z tých, ktoré nie sú vo vašom adresári (ktoré nie sú uvedené v kontaktoch).

Všetky potrebné nastavenia je možné nastaviť pomerne rýchlo: dokončenie všetkého bude trvať asi 2 - 3 minúty. V skutočnosti v tomto článku uvediem niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť.

Takže ...

*

Možnosti blokovania

Pre Huawei (Honor)

Jedno z najpopulárnejších zariadení na našom trhu (preto nimi začnem článok). Ich softvér už má zabudované funkcie na riešenie takéhoto problému (ktoré sa môžu iba radovať ?).

Ako sa to deje:

 1. najskôr musíte otvoriť protokol hovorov (stačí kliknúť na ikonu „tube“);
 2. potom vyberte ikonu s „tromi bodkami“ v hornom menu a prejdite do ponuky „Blokované“ ;
 3. potom prejdite do časti „Pravidlá blokovania hovorov“ .

Pravidlá blokovania hovorov

V tejto časti môžete povoliť blokovanie všetkých neznámych a skrytých čísel. Potom budú všetky hovory z čísel, ktoré nie sú v telefónnom zozname, prerušené (bude im zaslaný signál obsadenia).

Blokovať všetky neznáme čísla

Tieto hovory vás teda nebudú rušiť a nikto neobsadí linku ...

Pre Xiaomi

Ďalšia veľmi známa čínska značka. Ich softvér má tiež podobnú možnosť, aj keď je nastavená trochu inak:

 1. najskôr musíte otvoriť „Nastavenia“ a otvoriť sekciu „Aplikácie“ ;
 2. potom prejdite do podsekcie „Systémové aplikácie / Nastavenia hovorov / Nastavenia antispamu / Blokovanie hovorov“. Pozri snímku obrazovky nižšie;
 3. potom blok aktivujte z neznámych a skrytých čísel (príklad nižšie).

Blokovanie hovorov od cudzincov (Xiaomi)

Čistý Android (Samsung, Bright & Quick, Google Pixel / Nexus atď.). Čierny a biely zoznam

Ak vaše zariadenie nepochádza od spoločnosti Xiaomi alebo Huawei, pravdepodobne nemá zabudované funkcie na blokovanie hovorov. Všetky nežiaduce veci ale môžete deaktivovať pomocou funkcie „Nerušiť“ * na „čistom“ Androide (okrem toho existuje spôsob, ako nainštalovať špeciálnu aplikáciu, o ktorej sa v ďalšej časti článku dozviete).

Takže:

1) najskôr prejdite do sekcie „Nastavenia“ a otvorte sekciu „Zvuky a upozornenia / režimy výstrah“ .

Zvuky a upozornenia - režimy výstrahy

2) Potom, čo prenesieme režim upozornení na možnosť „Iba dôležité upozornenia“ a označíme, že sa na ne vzťahujú iba vaše „kontakty“ . Ako to vyzerá, je uvedené v príklade nižšie.

Iba dôležité upozornenia (Android 6.0)

Mimochodom!

V novších verziách systému Android (8.0 / 9.0) môže toto menu vyzerať trochu inak. Je potrebné otvoriť v nastaveniach sekciu „Zvuky“ a zapnúť režim „Nerušiť“ (a medzi prioritné volania uviesť „Kontakty“ , príklad nižšie).

Nerušiť (Android 9.0)

3) Okrem toho sa v nastaveniach systému Android nachádzajú čierne a biele zoznamy. Ich kompilácia môže byť trochu zdĺhavá, ale napriek tomu metóda v niektorých prípadoch celkom funguje ...

Použitie: prejdite do ponuky vytáčania (stačí kliknúť na ✆), potom musíte kliknúť na tri bodky a prejsť na „Nastavenia“ .

Nastavenia hovoru

Potom použite jedno z ponúk:

 1. alebo „čierna listina“ - každý, kto sa na nej nachádza, vám nebude môcť volať;
 2. alebo „Povolené čísla“ - každý, kto nie je na tomto zozname, vás nebude môcť obťažovať.

Čierna listina a povolené čísla (biela listina)

Univerzálna verzia (pomocou špeciálnych aplikácií)

Ak sa vám pomocou vstavaných funkcií (uvedených vyššie) nepodarilo problém vyriešiť, môžete sa uchýliť k špeciálnemu. aplikácie. Ich arzenál funkcií je oveľa bohatší ako jednoduché blokovanie ... Pár ich uvediem nižšie.

Čierna listina

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Blokujte SMS a hovory z neznámych čísel

Aplikácia „Blacklist“ je navrhnutá pre rýchle a ľahké blokovanie akýchkoľvek nechcených hovorov a SMS (z neznámych čísel aj z vašich vytvorených zoznamov).

Chcel by som poznamenať, že hovory sú blokované ticho a bez akýchkoľvek upozornení na obrazovke telefónu (to znamená, že sa v súčasnosti nemôžete nechať rozptýliť a pokojne pracovať so zariadením).

Tiež si nemožno nevšimnúť prítomnosť filtrov, ktoré vám umožňujú blokovať všetky hovory z čísel začínajúcich na určité čísla (niekedy je to tiež nevyhnutné).

Všeobecne odporúčam stretnúť sa s vami!

Nevolaj mi - blokovanie hovorov

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.mglab.scm

Blokovanie všetkých podozrivých čísel

Táto aplikácia sa vyznačuje predovšetkým tým, že má vo svojom arzenáli databázu „zlých“ čísel (vrátane toho, že ju tvoria iní používatelia, keď hodnotia (môžete to však urobiť aj vy)). Vďaka tomuto druhu „sociálnej ochrany“ sa všetky zlé čísla veľmi rýchlo dostanú do zoznamu zastávok a vy ste pred nimi chránení.

Pokiaľ ide o zámky, aplikácia môže:

 1. blokovať všetky neznáme a skryté hovory;
 2. blokovať odchádzajúce hovory na platené a zahraničné čísla;
 3. blokovať prácu s číslami, ktoré majú od ostatných používateľov nízke hodnotenie;
 4. používať a pracovať s vlastnými čiernymi listinami.

Dôležité: aplikácia neblokuje čísla z vášho zoznamu kontaktov.

Niekoľko slov o režime Nerušiť *

Napriek tomu, že takmer všetky moderné verzie systému Android majú funkciu „Nerušiť“, nemôžem nespomenúť jeden z jeho rozdielov od funkcie blokovania.

Keď teda aktivujete možnosť „Nerušiť“, účastník, ktorý vám volá, bude počuť dlhé pípnutia a váš telefón bude „tichý“. Telefónna linka bude samozrejme zaneprázdnená (v tejto chvíli vám nebude môcť volať nikto iný).

Pri blokovaní bude účastník, ktorý vám volá, okamžite počuť krátke pípnutia. Na jednej strane je to ešte lepšie: vaša linka nebude zaneprázdnená všetkými druhmi spamu a bude môcť volať niekto iný, na druhej strane môže volajúci rýchlo odhadnúť, že je na čiernej listine .

Je ťažké povedať, ktorá možnosť a kedy bude lepšia ... Všetko závisí od toho, koho blokujete:

 • ak je to človek, ktorého poznáte, pravdepodobne bude vo väčšine prípadov výhodnejší režim „Nerušiť“ (takže nebude okamžite chápať, že je na čiernej listine ...);
 • ak je to priamy „spam“, potom je lepšie úplné blokovanie (aby neobsadzovali linku).

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?