Ako prenášať súbory (fotografie, videá, kontakty atď.) Z telefónu do telefónu (aj keď nemajú SIM kartu a internet)

Dobrý čas!

Nie je to tak dávno, čo som mal blogový príspevok o prenose dát z notebooku na notebook, teraz to bude o telefónoch ... ☝

Vo všeobecnosti nie je úloha prenosu určitých údajov z jedného telefónu na druhý taká zriedkavá - a niekedy môžu byť oba tieto telefóny vaše (napríklad pri kúpe nového zariadenia).

V tomto prípade, mimochodom, jedno zo zariadení často nie je vôbec pripojené k internetu a nemá SIM kartu (čo v niektorých prípadoch komplikuje prenos kontaktov).

Táto krátka poznámka vám ukáže niekoľko jednoduchých spôsobov riešenia tohto problému (so snímkami obrazovky každého kroku). Niekoľko príkladov nižšie predstaví, ako môžete prenášať fotografie, videá, dokumenty atď. Iba pomocou 2–3 kliknutí na obrazovke. ?

Takže ...

*

Prenos údajov z telefónu do telefónu

Prenos kontaktov (notebook)

Možno je to prvá vec, ktorú treba začať ...

Ak nemáte internet a nemôžete synchronizovať svoje kontakty s účtom Google (a táto metóda je podľa môjho názoru najvýhodnejšia), môžete použiť štandardnú funkciu Android (Import / Export). Nachádza sa v notebooku, na karte „Viac“ nájdete na obrázku nižšie.

Pre referenciu! 

Import sú údaje, ktoré prijímame.

Export sú údaje, ktoré odosielame.

Import / Export kontaktov

Ďalej musíte zvoliť možnosť exportu (na SIM kartu alebo SD kartu), určiť, ktoré kontakty sa majú preniesť (z okamžitých správ alebo z pamäte telefónu), a vlastne ich odoslať ...

Ukladajte kontakty na SD kartu

Potom nainštalujte kartu SD (alebo SIM kartu) z jedného telefónu do druhého a rovnakým spôsobom vykonajte operáciu „Importovať“ . Všeobecne sa to všetko deje celkom jednoducho a rýchlo, ak máte akékoľvek otázky - pozrite si článok na odkaze nižšie ...

? Pomoc!

Ako preniesť kontakty zo starého telefónu do nového (Android) - //ocomp.info/perenesti-kontaktyi-so-starogo-telefona.html

Prenos súborov (fotografií, videí atď.)

Cez SD kartu, USB kľúč

Ak obidva telefóny podporujú inštaláciu SD karty, dajú sa pomocou nej preniesť takmer všetky súbory (takže SD si teraz môžete kúpiť v internetových obchodoch väčších ako 100-200 GB, čo je viac ako pamäť telefónu!).

K téme! Čínske internetové obchody s najlacnejšími cenami: //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Inštalácia karty MicroSD pre 128 GB do smartfónu

Samotný proces kopírovania vyzerá celkom jednoducho: najskôr musíte spustiť aplikáciu „Súbory“ (alebo „Prieskumník“).

Nachádzajú sa obrázky, ktoré chceme skopírovať na SD kartu

Ďalej vyhľadajte potrebné súbory, vyberte ich a použite nástroj „Kopírovať / Prilepiť“ . Pozri príklad na obrázku nižšie.

Vyberte prvky, kliknite na kopírovanie a prejdite na kartu SD

Po dokončení operácie kopírovania vypnite telefón a presuňte kartu SD do iného zariadenia.

Úloha dokončená - fotografie na SD karte

Ak telefóny nepodporujú karty SD  , môžete použiť jednotku USB flash (na pripojenie k telefónu však budete potrebovať špeciálny adaptér USB OTG. Nájdete ho v čínskych internetových obchodoch).

Mimochodom, ešte lepšou možnosťou je nákup univerzálnej jednotky flash, ktorú je možné pripojiť k bežnému portu USB aj k mikro USB. Pozri fotku nižšie.

? Pomoc! 

Ako pripojiť USB flash disk k tabletu (smartphonu) s Androidom cez port Micro-USB - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Teraz sú v predaji flash disky, ktoré je možné priamo pripojiť k počítaču alebo tabletu.

Pokiaľ ide o priamy prenos súborov - po pripojení takejto jednotky flash bude viditeľná v aplikácii „Explorer“ („Súbory“). A celá operácia prenosu informácií sa zníži na „Kopírovať / Prilepiť“ ... ?

Prieskumník súborov / Android

Wi-Fi Direct (priame pripojenie Wi-Fi)

Táto metóda môže pomôcť v prípade, že nemáte pripojenie na internet (na jednom z telefónov), neexistujú žiadne karty SD a USB flash disky - stále však musíte prenášať údaje ...

V takom prípade otvorte nastavenia systému Android na oboch zariadeniach, zapnite Wi-Fi a použite funkciu „Wi-Fi Direct“ (nachádza sa v sekcii ďalších nastavení, pozri snímky obrazovky nižšie).

Nastavenia systému Android - sekcia Wi-Fi

Potom sa obe zariadenia navzájom nájdu - po výbere jedného z nich kliknite na tlačidlo „Pripojiť“.

Pripojte sa

Ak je pripojenie nadviazané, zobrazí sa vedľa modelu zariadenia stav „Pripojené“ . Pozri príklad nižšie.

Potom zostáva iba vybrať potrebné súbory a kliknutím na „Zdieľať“ („Prenos“) zvoliť možnosť „Wi-Fi Direct“ . Úloha dokončená ... ?

Priamy prenos súborov Wi-Fi

Mimochodom!

Ak naraz narazíte na chyby pri prenose súborov pomocou priameho pripojenia Wi-Fi (a to sa niekedy stáva pri použití zariadení od rôznych výrobcov), použite aplikáciu File Drop.

Práca s ním je veľmi jednoduchá: po inštalácii na obe zariadenia sa automaticky spáruje a vy môžete stlačením tlačidla „Odoslať“ odosielať ľubovoľné súbory z jedného telefónu do druhého. Príklady nájdete nižšie na obrázkoch.

Aplikácia Filedrop v telefóne (vyberte súbory na odoslanie)

Prijať - prijať súbor

Prenos e-mailov

Je to jeden z najuniverzálnejších a najrýchlejších spôsobov výmeny ľubovoľného typu súborov a s akýmkoľvek zariadením. Moderné poštové služby umožňujú „pripájať“ veľké súbory k listom (napríklad služba od Yahoo dáva 1 TB za poštu!).

? Odporúčam do telefónu nainštalovať poštovú aplikáciu Yandex. Odkaz na Google Play.

Všeobecne je celý proces mimoriadne jednoduchý: najskôr musíte vybrať súbory, ktoré chcete niekomu preniesť (v mojom príklade som urobil niekoľko fotografií), potom kliknúť na tlačidlo „Odoslať“ a zvoliť „Yandex-mail „ metóda .

Poslať prostredníctvom Yandex-mailu - Android

Potom zostáva označiť e-mail osoby, ktorú posielate (mimochodom, môžete si poslať poštu sami sebe a potom si ju prezrieť z iného zariadenia), pridať do správy ďalšie súbory (nástroj „Sponka“) ) a stlačte tlačidlo „Odoslať“ . To je všetko, celá operácia trvala 3 kliknutia na obrazovku!

Posielame poštu!

? Pomoc!

Yandex mail: ako vytvoriť e-mail a zadať svoju poštovú schránku. Nastavenie pošty: vytvorenie pravidiel proti spamu, výber témy, inštalácia pošty do telefónu (aby správy boli ako SMS) - //ocomp.info/yandeks-pochta-nastroyka-full.html

Prostredníctvom poslov Viber, Telegram, Skype atď.

Jeden z najzrejmejších a najbežnejších spôsobov prenosu obrázkov, fotografií, krátkych videí a malých súborov. Prenosová rýchlosť často závisí nielen od vášho internetového pripojenia, ale aj od činnosti samotného Messenger ...

Pri každom odosielaní sa namiesto textu vyberie obrázok v správe - vo Vibere sa to uskutoční prostredníctvom dodatočného. spodné menu. Príklady nájdete na obrázkoch nižšie.

Viber - príklad odoslania obrázka, súboru

Cez bluetooth

Metóda je na jednej strane dosť univerzálna, na druhej strane nepríjemná (v niektorých prípadoch strávite pred nastavením párovania Bluetooth oveľa viac času ako všetky predchádzajúce možnosti).

Pripojenie Bluetooth sa navyše často prerušuje, najmä pri prenose veľkých súborov.

Celé nastavenie celého procesu spustenia prenosu vyzerá takto:

1) Najskôr zapnite Bluetooth na oboch telefónoch. V ideálnom prípade by sa telefóny mali navzájom okamžite vidieť: potom už len zostáva nájsť nájdené zariadenie a súhlasiť s párovaním (na oboch zariadeniach). Pozri príklad nižšie.

Spárovanie telefónov

2) Ďalej na jednom z telefónov vyberte niekoľko súborov a kliknite na „Zdieľať“ („Odoslať“) - ako spôsob prenosu vyberte Bluetooth.

Bluetooth prenos - Android

3) Na druhom telefóne musíte súhlasiť s prijatím súborov (zobrazí sa príslušné okno). Ďalej začne proces sťahovania, rýchlosť závisí od verzie Bluetooth aj od vzdialenosti medzi telefónmi.

Prijímajte súbory!

*

To je zatiaľ všetko ...

Šťastnú prácu!