Bezplatné online knižnice: najlepších TOP 10 (e-knihy sú vždy po ruke & # x1f44c;)

Ľudové porekadlá!

„Zlato sa ťaží zo zeme a poznatky z knihy.“

„Kniha je najlepší darček.“

Dobrý čas!

V dnešnej dobe nie je vždy možné ísť do knižníc: jednoducho v mnohých častiach našej krajiny neexistujú. Internet vám však umožňuje rýchlo nájsť zaujímavú literatúru na požadovanú tému (hlavné je vedieť, kam hľadať ✌) ...

V tomto príspevku som chcel predstaviť niektoré z najužitočnejších online knižníc, ktoré pomôžu nielen k príjemnej zábave, ale aj k štúdiu, práci atď. Poznamenám, že stránky boli vybrané a pridané z mojej starej Mozilly (sám som sa s mnohými prostriedkami zoznámil až počas štúdia a stále ich pravidelne využívam ...).

Takže ...

Poznámka!

Mnoho kníh je distribuovaných vo formátoch PDF, FB2, DJVU, DOC atď. Na ich prečítanie je najlepšie použiť špecializovaných „čitateľov“: //ocomp.info/chtenie-elektronnyih-knig.html

*

Top 10 knižníc ⭐

❶ Flibusta  →

Screenshot z webovej stránky Flibusta

Jedna z najväčších neziskových online knižníc na internete. Na ňom nájdete tisíce najrôznejších autorov a diel (ktoré už jednoducho nie sú v sieti na žiadnej zo stránok!). Je potrebné poznamenať, že knihy sú tu prezentované nielen v ruštine, ale aj v ukrajinčine, bieloruskom jazyku a ďalších jazykoch.

Požadovanú knihu môžete vyhľadať podľa názvu knihy aj podľa jej autora. Na webe môžete zanechávať komentáre, sledovať najobľúbenejšie publikácie, vymieňať si odporúčania. Všeobecne platí, že skutočné knižné bratstvo ...

Viac podrobností na Wikipédii

❷ Knižnica Maxima Moshkova →

Screenshot zo stránky LIB.ru

Toto je pravdepodobne jedna z najstarších knižníc na webe (pochádza z roku 1994, dizajn je pravdepodobne odtiaľ ... ale nepozeráte sa na to ?). Stránka obsahuje tisíce rôznych kníh rôznych žánrov: sci-fi, fantasy, príbehy, rozprávky atď.

Venujte pozornosť hornému menu: nájdete tu najnovšie diskusie, správy, hodnotenia atď. (Často vám pomôžu pri výbere zaujímavej knihy).

❸ BookZ →

BookZ - obrazovka z webu

Kvalitná knižnica, ktorá má okrem textových verzií kníh aj zvukové verzie (samozrejme nie pre všetky vydania, ale stále)! Vyhľadávanie je celkom pohodlne implementované: okrem názvu a autora môžete okamžite vidieť obal (ktorý na predchádzajúcich stránkach nebol k dispozícii).

Všeobecná zbierka kníh: 176619. Niektoré z kníh sú k dispozícii iba v úryvkoch (za plnú verziu - je potrebné zaplatiť).

❹ Aldebaran →

Aldebaran horné menu

Táto stránka predovšetkým osloví tých, ktorí radi čítajú rôzne dobrodružstvá, fantasy, romány, sci-fi, humor atď. K dispozícii je dobrá zbierka zvukových verzií kníh.

Pokiaľ však ide o rôzne príručky a náučnú literatúru, tu je to podstatne menej a väčšinou sa platí ...

❺ Litre →

Hlavná stránka Litre

Všeobecne platí, že táto stránka samozrejme súvisí skôr s online obchodom ako s knižnicou. Existuje však niekoľko tisíc kníh zadarmo (vrátane zvukových verzií)!

Web je možné navyše použiť ako adresár na vyhľadávanie a zostavenie zoznamu kníh, ktoré by ste si chceli prečítať (vyhľadávanie na webe je celkom dobre organizované!).

❻ LitMir →

LitMir - svet literatúry

Lit-Mir nie je len knižnica, ale celá veľká komunita autorov a čitateľov (z ktorých je registrovaných viac ako pol milióna!). Stránka obsahuje stovky sekcií, žánrov, autorov. K dispozícii sú karty s najobľúbenejšími a najkomentovanejšími knihami atď.

Mimochodom, aj keď je množstvo kníh poskytovaných za peniaze, hovoríme o veľmi symbolických sumách: 17, 25, 30 rubľov.

❼ SamoLit →

SamoLit - snímka obrazovky zo stránky

Táto stránka je zaujímavá predovšetkým tým, že obsahuje veľa diel začínajúcich autorov. Knihy si môžete stiahnuť zadarmo (neskôr, ak sa vám kniha páči, môžete poďakovať autorovi sami a to čiastkou, ktorá vám nevadí ...).

❽ Gutenberg →

Gutenbergov projekt

Tento projekt bude zaujímať predovšetkým tých, ktorí študujú (alebo dobre vedia) angličtinu. Stránka obsahuje viac ako 46 tisíc elektronických kníh!

Tiež by som si všimol dobrú štruktúru katalógu na webe: je tu 100 najlepších, identifikátor písmen (podľa autora), sú zvýraznené hlavné žánre.

Poznámka: Knihy je možné ukladať priamo na váš Disk Google, OneDrive a ďalšie cloudové disky.

❾ TerraNova →

Archív prekladov

Ak sa vám páčia diela zahraničných spisovateľov, potom vás archív (knižnica) TerraNova môže veľmi potešiť. Tu sú zhromaždené preklady mnohých populárnych diel (a niekedy aj preklady rôznych verzií, autorov).

Okrem toho existuje veľká časť venovaná textom chráneným autorskými právami. Všetky texty sú publikované so súhlasom samotných autorov ...

❿ Prezidentská knižnica →

Screenshot z webovej stránky prezidentskej knižnice

Celkom „špecifická“ knižnica so špecializáciou hlavne na historické knihy a články. Mnoho z tu uverejnených materiálov je jedinečných a nemožno ich nájsť nikde inde.

Menu má dobrú rubriku, 100 najlepších, obľúbené položky atď. Mimochodom, okrem kníh tu nájdete aj noviny (samozrejme staré, ktoré vyšli pred 50 - 100 - 200 rokmi).

*

To je dnes pre tohto simíka všetko ...

Všetko najlepšie!

?