Zlý zvuk v slúchadlách Bluetooth: je prerušovaný, vyskytujú sa oneskorenia, mierne syčanie atď.

Dobrý čas!

Bezdrôtové slúchadlá výrazne nahradili „klasiku“ konektormi Jack, avšak v niektorých prípadoch je kvalita zvuku v nich veľmi žiadaná, a to ani to najlepšie, ale to najlepšie ... ?

Čo je navyše zaujímavé: možno sa s tým stretnúť tak na lacných, ako aj na lacných zariadeniach a na drahých (najčastejšie pozorované: „syčanie“, mikromrazenie (oneskorenie), koktanie atď.).

Všeobecne je celkom možné pokúsiť sa s týmto všetkým „dobrým“ vyrovnať - stačí zmeniť množstvo parametrov, o ktorých bude reč nižšie (v každom prípade, okrem 5 minút, nič nestratíte - vy možno nebude musieť kupovať nové slúchadlá a utrácať za ne zariadenia ...).

A tak, teraz k veci ...

? Pomoc!

Ako správne pripojiť bezdrôtové slúchadlá (cez Bluetooth) - pokyny pre začiatočníkov

*

Čo možno urobiť pre zlepšenie zvuku v Bluetooth slúchadlách

? Prvý tip je celkom bežný. Pokúste sa reštartovať počítač (telefón) a znova pripojiť slúchadlá k systému (pomocou tohto postupu sa všetky služby a zariadenia znova inicializujú a problém sa často vyrieši sám).

Screenshot nižšie zobrazuje sekcie nastavení s týmito možnosťami v Androide 9.0 a Windows 10.

Android, Windows - opätovné pripojenie slúchadiel

? Vzdialenosť medzi slúchadlami a prehrávacím zariadením

Mnoho používateľov si na telefóne zapne prehrávanie hudby a odloží si ich niekde do batohu, vrecka alebo dokonca odíde do inej miestnosti ? (Bluetooth je samozrejme dobrá technológia - nie je to však Wi-Fi a často také zdanlivo jednoduché “) prekážky "môžu mať vplyv na kvalitu signálu).

Odporúčanie je jednoduché: pokúste sa prehrať napríklad hudbu v blízkosti telefónu / počítača, aby medzi ním a slúchadlami neboli prekážky.

? Verzia Bluetooth

Bluetooth - ako viete, toto je špeciálne. protokol, ktorý sa neustále zdokonaľuje (a má pomerne veľa verzií). Slúchadlá a notebook (telefón) samozrejme podporujú určitú konkrétnu verziu Bluetooth (moderné zariadenia ju majú väčšinou 4.0+).

Prečo som toto všetko ... Faktom je, že vo verzii protokolu Bluetooth 4.2 sa zlepšila stabilita, rýchlosť prenosu dát a odstránili sa „chyby“ (ktoré v niektorých prípadoch viedli k rušeniu).

Vlastnosti bezdrôtových slúchadiel

Venujte teda pozornosť tomu, ktorú verziu protokolu vaše slúchadlá a adaptér podporujú. Ak je nižšia ako Bluetooth 4.2, má zmysel ich aktualizovať.

? Pomoc!

1) Ako zistiť verziu Bluetooth. Čo sú Bluetooth adaptéry a slúchadlá lepšie, aký je rozdiel medzi rôznymi verziami - pozri pokyny

2) Kde kúpiť adaptér Bluetooth a slúchadlá za výhodné ceny - pozrite si zoznam online obchodov

? Skontrolujte skladby MP3

Čistota zvuku závisí vo veľkej miere od kvality súborov, ktoré prehrávate (najčastejšie MP3). Kvalitu skladby MP3 môžete hodnotiť podľa jej bitovej rýchlosti (obvykle platí, že čím je vyššia, tým lepší a čistejší je zvuk).

V tejto súvislosti by som odporúčal nesťahovať kompozície s bitovým tokom nižším ako 240 Kbps (ešte lepšie je prepnúť na FLAC (špeciálne obrázky s nižším stupňom kompresie zvuku)). Skúste prehrať takéto skladby - zlepší sa zvuk? ..

Vlastnosti súboru MP3

? Pre počítače / notebooky so systémom Windows: Skontrolujte nastavenia zvuku v ovládacom paneli

Systém Windows nie vždy dokáže automaticky určiť, „kam“ sa má zvuk odoslať (a niekedy z tohto dôvodu môže zvuk buď úplne zmiznúť, alebo začať rezonovať a objavovať sa. Šum).

Na začiatok odporúčam otvoriť ? Ovládací panel systému Windows a prejsť na kartu Hardvér a zvuk / zvuk . Upozorňujeme, že „zelené značky začiarknutia“ sa nachádzajú iba na vašich pripojených slúchadlách (zvyčajne existujú dve zariadenia: „náhlavná súprava“ (toto je mikrofón) a „slúchadlá“).

Ak ten váš nie je rovnaký ako na snímke obrazovky nižšie ? - kliknite pravým tlačidlom myši na pripojené zariadenie a z ponuky vyberte možnosť „Použiť ako predvolené“ .

Pripojené slúchadlá so zelenou značkou začiarknutia

Potom vám odporúčam otvoriť vlastnosti slúchadiel.

Vlastnosti slúchadiel

Potom prejdite na karty „Priestorový zvuk“ a „Vylepšenia“ („Vylepšenia“) a zakážte všetky ďalšie. efekty (zrušte začiarknutie všetkých položiek, ako na obrázku nižšie ?).

Zakáže priestorový zvuk a rôzne efekty

Ak nepoužívate mikrofón  , nebude nadbytočné vypínať bezdrôtové telefónne pripojenie (pomôže to eliminovať rušenie spojené s ukladaním zvuku zo slúchadiel do mikrofónu (rovnaká ozvena alebo píšťalka)).

Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu Win + R , v okne „Spustiť“ zadajte príkaz  control printers a kliknite na OK. Malo by sa otvoriť okno so zariadeniami a tlačiarňami - v ňom sa otvoria vlastnosti vašich slúchadiel (pozri príklad nižšie ?).

Vlastnosti - zariadenia a tlačiarne

Na karte „Služby“ zrušte začiarknutie vyhľadávaného políčka a uložte nastavenia. ?

Bezdrôtové telefonovanie

Tiež si nemôžem pomôcť, ale musím poznamenať, že Windows 10 má dobrého sprievodcu riešením problémov (t. J. OS bude nezávisle kontrolovať všetky služby a nastavenia, ktoré majú vplyv na kvalitu zvuku). Spustíte ho - v rovnakom okne („Zariadenia a tlačiarne“) kliknite pravým tlačidlom myši na slúchadlá a vyberte možnosť „Riešiť problémy“ .

Sprievodca riešením problémov

? Pár pridať. tipy na ďalšiu diagnostiku

  • pripojte drôtové reproduktory alebo slúchadlá k počítaču / notebooku / telefónu: je tam nejaký nežiadúci hluk, je všetko v poriadku? ..
  • aktualizujte ovládač zvukovej karty (tiež pomoc: čo robiť, ak nie je k dispozícii ikona Realtek HD);
  • odpojte ďalšie zariadenia Bluetooth od počítača / notebooku / smartfónu, ponechajte iba slúchadlá;
  • ak testujete slúchadlá v blízkosti mikrovlnnej rúry, smerovača Wi-Fi a iných zariadení, pokúste sa od nich vzdialiť v určitej vzdialenosti (poznámka: ak sú zariadenia blízko seba, môžu rušiť);
  • ak počúvate internetové vysielanie, skúste použiť miestne súbory MP3 (t. j. prehrať skladby z pamäte telefónu / počítača);
  • uistite sa, že medzi slúchadlami a zariadením, ku ktorému ste ich pripojili, nie sú žiadne prekážky: stena, zrkadlo atď .;
  • Tiež by som odporučil vyskúšať zmenu adaptéra Bluetooth, aby už teraz neboli také drahé (hlavne pre PC s adaptérmi zabudovanými v základnej doske).

Mimochodom , už som mal na svojom blogu poznámku o eliminácii rôznych zvukov v slúchadlách a reproduktoroch (tam samozrejme išlo o drôtové zariadenia). Pre prípad, že na to uvediem odkaz nižšie ? - zrazu sa po diagnostike ukáže, že máte zlý zvuk nielen v Bluetooth slúchadlách, ale aj v bežných káblových slúchadlách ...

? Pomoc!

Syčanie, hluk, praskanie a iný cudzí zvuk v reproduktoroch a slúchadlách - ako nájsť a odstrániť príčinu

*

Komentáre a dodatky k tejto téme - veľmi užitočné!

Šťastné nastavenie!

?