Programy na mazanie súborov a priečinkov, ktoré sa neodstránia & # x1f44c;

Dobrý deň všetkým!

Stáva sa, že kliknete na súbor, stlačte „Odstrániť“ a .. nič! Po niekoľkých sekundách sa objaví chyba o nemožnosti vykonania operácie ... (súbor sa neodstráni ... ?).

V tomto prípade spravidla bez ďalších špeciálov. programy sú nepostrádateľné (ako zvyčajne vo arzenáli Windows neexistujú žiadne nástroje na „zbavenie sa“ takýchto súborov).

V skutočnosti by som v tomto článku rád priniesol to najlepšie z toho, čo sa teraz dá nájsť medzi softvérom. Odporúčam vám mať vo svojom systéme jeden z týchto nástrojov (mimochodom, môžu vám pomôcť pri odstraňovaní rôznych doplnkov vírusov, ktoré majú často blokujúci modul, ktorý zabraňuje ich „rutinnému“ odstráneniu pomocou Prieskumníka). ?

Čo si teda vybrať? ..

*

? Pomoc!

1) Niekoľko špecialít. spôsoby, ako môžete z disku odstrániť takmer akýkoľvek súbor!

2) Ak z vás nejaký program neodstránime, teda aj špeciálne nástroje.

*

Softvér na odstraňovanie zamknutých súborov

IObit Unlocker

Webová stránka: //ru.iobit.com/iobit-unlocker.php

Jednoduchý a kompaktný (iba 2 MB) nástroj na odomykanie a odstraňovanie takmer všetkých súborov z disku, flash diskov a iných diskov.

Celý proces mazania sa uskutočňuje 2 - 3 kliknutiami myšou: najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na neodstránený súbor, potom z ponuky vyberte možnosť „IObit Unlocker“ (pozri obrazovku nižšie ?).

Vymazanie súboru v IObit Unlocker

Ďalej uvidíte okno, v ktorom si môžete zvoliť, čo so súborom urobiť: odomknúť, odomknúť a premenovať, odomknúť a odstrániť (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Mimochodom, v spodnej časti okna nástroj zobrazuje, ktorý proces uzamkol súbor (môže vám povedať, čo treba zastaviť / zakázať).

IObit Unlocker - odomknutie a odstránenie

Vlastnosti:

 1. program je vložený do prieskumníka: kliknutím pravým tlačidlom myši môžete odoslať ľubovoľný priečinok alebo súbor do okna „odinštalovať“ IObit Unlocker;
 2. schopnosť odomknúť súbory, ktoré používajú viaceré procesy naraz (program ich zavrie postupne);
 3. okrem vynúteného vymazania môžete napríklad súbor násilne premenovať;
 4. schopnosť pracovať s desiatkami súborov naraz;
 5. podpora všetkých populárnych OS Windows 10/8/7 / Vista / XP;
 6. úplne v ruštine.

*

Odblokovač

Webová stránka: //www.emptyloop.com/unlocker/

Jeden z najpopulárnejších nástrojov na odomykanie súborov (na ďalšie odstránenie alebo premenovanie).

Celý proces práce s obslužným programom je veľmi jednoduchý: stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na požadovaný súbor / priečinok a v ponuke zvoliť spustenie obslužného programu (pozri príklad nižšie ?).

Ako odstrániť priečinok v aplikácii Unlocker / Clickable

Upozorňujeme, že v niektorých obzvlášť problematických prípadoch môže obslužný program „požiadať“ o reštartovanie, aby sa súbor odstránil (a vymaže ho okamžite po reštarte operačného systému, zatiaľ čo žiadny proces nemal čas na „obsadenie“ súboru).

Ešte dodám, že Unlocker si poradí aj s „pokazenými“ systémovými DLL, ktorých odstránenie blokuje Windows (s tým si mnoho podobných programov jednoducho nevie rady).

Medzi mínusy: iba nedávno vývojári opravili „zlú“ kompatibilitu nástroja s 64 bitmi systému Windows 8/10.

*

LockHunter

Webové stránky: //lockhunter.com/

Toto je bezplatný nástroj na odstránenie uzamknutých súborov (s ktorými už máte to a ono a neviete, čo ešte môžete urobiť ?).

Mimochodom, LockHunter je veľmi efektívny proti potenciálne nežiaducim programom, proti škodlivému softvéru, ktorý je zabudovaný v iných aplikáciách.

Na rozdiel od iných aplikácií LockHunter „odosiela“ všetky odstránené súbory do koša, čo znamená, že v prípade chyby môžete kedykoľvek všetko obnoviť. Veľmi užitočné, však?!

Práca s LockHunter / Clickable

Vlastnosti:

 1. zobrazuje procesy blokujúce súbory alebo priečinky;
 2. môžete si pozrieť podrobné informácie o každom problémovom procese;
 3. umožňuje odblokovať súbor (zavrieť všetky procesy blokovania), aby ste ho odstránili / premenovali;
 4. môže mazať súbory pri ďalšom reštarte PC;
 5. umožňuje odstrániť takmer akýkoľvek systémový proces (opatrne, nie každý proces môže byť takto „zabuchnutý“, počítač sa môže jednoducho okamžite reštartovať);
 6. integruje sa do prieskumníka (podobne ako predchádzajúce obslužné programy);
 7. funguje vo všetkých populárnych Windows XP, 7, 8, 10 (32 a 64 bitoch).

*

FileASSASSIN

Stránka: //ru.malwarebytes.com/fileassassin/

Celkom zaujímavá utilita od tvorcov slávneho programu Malwarebytes (anti-malware). FileASSASSIN sa hodí, keď:

 1. pri mazaní sa vám zobrazí správa, že vám bol prístup k súboru zamietnutý;
 2. uvidíte chybu, že disk je chránený proti zápisu;
 3. ak je súbor zaneprázdnený (uzamknutý) iným procesom alebo programom;
 4. súbor používa iný používateľ;
 5. schopnosť mazať súbory, ktoré boli infikované vírusom a škodlivým softvérom (často ich blokuje, takže ich nemôžete vymazať).

FileASSASSIN - hlavné okno

Podľa vývojárov utility používajú špeciálne. jedinečná technológia, ktorá uvoľňuje moduly (blokuje súbor), zatvára deskriptory a poskytuje vám plný prístup k súboru.

Zaznamenám jednu nevýhodu tohto nástroja: absenciu ruského jazyka (aj keď je program veľmi jednoduchý a rýchlo na to prídu aj tí, ktorí neovládajú angličtinu).

*

Pár ďalších spôsobov ?

Ak predchádzajúce pomocné programy nepriniesli výsledky, je pravdepodobné, že na odstránenie súboru sa musíte uchýliť k radikálnejším metódam:

 1. Použiť LiveCD je disk alebo flash disk, z ktorého môžete zaviesť systém Windows bez inštalácie na pevný disk.

  Samozrejme, ak bol Windows zavedený z USB flash disku, nebude na pevnom disku nič blokovať a môžete z neho čokoľvek vymazať! Tento článok vám povie, ako pripraviť takýto disk;

 2. vyberte pevný disk a pripojte ho k inému počítaču / notebooku (článok o pripojení disku z notebooku k počítaču;
 3. používať bezpečný režim bootovania v systéme Windows (načíta minimálny počet komponentov, iba tých, ktoré sú nevyhnutné pre priamy chod OS). Váš súbor teda nebude mať pravdepodobne čo blokovať a môžete ho vymazať. ?
 4. Mimochodom , venujte pozornosť antivírusom. Často, keď sa zvýši úroveň zabezpečenia, sú veľmi horliví v prípade akýchkoľvek výmazov (môžu takúto jednoduchú operáciu zablokovať).

  Napríklad Norton Antivirus 2011-2012 sa choval pri nastavovaní maximálnej úrovne ochrany (?).

*

PS

Ak vyššie uvedené nástroje nepomohli s odstránením súboru (priečinka), použite jeden z mojich „starých“ pokynov (poznámka: obsahuje alternatívne riešenia problému).

*

Doplnky sú vítané ako vždy ?.

No, to je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 08.08.2018

Oprava: 24.10.2020