Televízor nenájde digitálne kanály, čo mám robiť?

Dobrý deň!

Vzhľadom na rozsiahly prechod na digitálne vysielanie nie je dnešná otázka ani zďaleka ojedinelá a cez leto som ich dostal desiatky ...

Ak ich nejako rozdelíme a rozdelíme do podskupín: potom je v 90% prípadov nemožnosť zachytiť „číslicu“ spojená s anténou, káblom, nesprávnym nastavením televízie (a iba vo zvyšných 5 - 10% je otázka oveľa hlbšia) : firmvér, porucha zariadenia atď.).

V skutočnosti som v tomto príspevku zhromaždil tieto varianty problémov spolu (aby ich mohol ktokoľvek „prejsť“ skôr, ako zavolal pánovi a minul na to peniaze ...).

Takže ...

*

Čo robiť, ak televízor nenájde digitálne kanály

O druhoch vysielania

Článok by sa mal začať niekoľkými slovami o druhoch vysielania (aby bolo ďalej jasné, o čo ide). V závislosti od spôsobu príjmu sú k dispozícii tri možnosti zobrazenia „čísel“:

  1. Vysielanie vzduchom: touto metódou jednoducho pripojíte k televízoru bežnú anténu a z najbližšej televíznej veže zachytíte 20 bezplatných kanálov. Práve riešeniu problému prijímania vysielania sa budeme ďalej venovať v článku!
  2. Káblová televízia: túto metódu je možné rozdeliť na niekoľko ďalších možností ... Všeobecne je váš televízor pripojený k špeciálnemu káblu pomocou bežného kábla. server operátora, ktorý vysiela kanály. Spravidla je počet televíznych kanálov s touto metódou oveľa vyšší: 50-100;
  3. Satelitné vysielanie: ako už názov napovedá, na pripojenie sa používa parabolová anténa, na ktorú sa prijíma signál zo satelitu.

V skutočnosti, ak máte problém s káblovou alebo satelitnou TV, táto poznámka vám ťažko pomôže (faktom je, že existuje veľa operátorov, existuje ešte viac spôsobov pripojenia, a je nereálne uvažovať o tom všetkom v jednej poznámke. ..).

Kontrola pokrytia

Ďalej je potrebné venovať pozornosť krytiu . Je vo vašej oblasti televízna veža a pokrýva vašu oblasť? Všeobecne platí, že ak žijete v Rusku (a nie ďaleko v tajge ?), takmer určite ste v oblasti pokrytia digitálnou televíziou.

Aké kanály sa vysielajú vo vašej oblasti, môžete zistiť na oficiálnej webovej stránke: //rtrs.ru/. Poznámka: v hornom menu budete musieť zvoliť svoju oblasť.

Aké kanály sa vysielajú v mojej oblasti

Mimochodom, na rovnakom mieste na webe môžete vidieť mapu, na ktorej sú označené veže a zóny, ktoré pokrývajú.

Pokryté oblasti

Podporuje televízia digitálnu televíziu

Aby televízor mohol prijímať digitálne kanály, musí podporovať štandard DVB-T2. Ak je váš televízor 2017-2019, potom túto technológiu podporuje na 100% ...

Všeobecne platí, že pre istotu - musíte objasniť model televízora a sledovať jeho technológiu. technické údaje. To sa dá urobiť napríklad na Yandex Market.

Pomôcť! Ako zistiť model televízora (TV) - //ocomp.info/kak-uznat-model-televizora.html

Trh Yandex - charakteristiky televízora

Mimochodom , ak sa ukázalo, že váš televízor nepodporuje štandard DVB-T2 (t.j. nemôže prijímať digitálne vysielanie), môžete postupovať nasledovne:

  1. alebo kúpiť špeciály pre televíziu. príloha, ktorá podporuje tento štandard (emisná cena je od 700 rubľov). Takáto predpona bude ako „sprostredkovateľ“ medzi televízorom a anténou;
  2. buď pripojenie na káblovú / satelitnú televíziu (všetko vybavenie je poskytované a konfigurované po pripojení operátorom, takže nemá zmysel si lámať hlavu okolo seba ?);
  3. alebo vymeňte televízor za novší.

Integrita antény a televízneho kábla

Na príjem digitálnych kanálov sa môže použiť rovnaká anténa ako pre daňovú televíziu. Je pravda, že by som okamžite zaznamenal jednu dôležitú vec: ak nebývate vo veľkom meste, možno budete musieť premýšľať o anténe s aktívnym zosilňovačom .

Takáto anténa prijíma vysielanie oveľa lepšie a poskytuje stály obraz bez rušenia a zamŕzania. Tieto antény je možné kúpiť vo väčšine železiarstiev ...

Anténa - vonkajšia so zosilňovačom

Pokiaľ ide o celistvosť kábla: skontrolujte krútenie, deformácie, uzly atď. Domáce zvieratá kábel často hryzú.

Najbezpečnejším spôsobom je samozrejme chodiť nezávisle od antény k televízoru a pozerať sa cez každý centimeter kábla. Ak je na kábli akýkoľvek zákrut, je lepšie vymeniť celý kábel (ak to nie je možné, použite F-zásuvku na pripojenie zlomeného kábla, pozri obrazovku nižšie).

Krútenie kábla ...

Ďalej sa odporúča nepoužívať rôzne dvojité odpaliská atď. (Môžu spôsobiť rôzne interferencie a žiadny signál). Aspoň ich po dobu diagnostiky deaktivujte.

Umiestnenie antény

Okrem typu antény má jej umiestnenie veľmi veľký význam pre kvalitu príjmu . Napríklad aj obyčajná vnútorná anténa, ak ju premiestňujete po byte, môže poskytnúť úplne inú kvalitu príjmu (napríklad v spálni pri okne - televízor prijme „číslo“ dokonale, ale v hale - nie veľmi dobre).

Dôležité poznámky:

  1. vnútorná anténa takmer vždy stratí vonkajšiu (vonkajšiu) anténu;
  2. anténa so zosilňovačom (spravidla) je lepšia ako bez nej (mimochodom, zosilňovače môžu byť aktívne a pasívne - prvý typ výrazne vyhráva!);
  3. ak je anténa pod úrovňou blízkych budov, stromov, bude oveľa horšie ju zachytiť (pozri obrázok nižšie).

Umiestnenie antény

Tých. Krátka poznámka k uvedenému je: skúste umiestniť anténu do inej miestnosti. Ak žijete v súkromnom dome a ďaleko od televíznej veže, zatiaľ čo v prostredí sú stromy a ďalšie budovy, pokúste sa umiestniť anténu na strechu (ešte lepšie je zdvihnúť ju nad úroveň stromov, pozri fotografiu nižšie. ).

Anténa nad úrovňou výsadby a budov

Správne nastavenie kanála

Anténa je teda skontrolovaná, kábel je pripojený, zosilnenie funguje (ak existuje), pokračujte v nastavovaní televízora ...

Po prechode do nastavení a výbere automatického vyhľadávania kanálov venujte pozornosť začiarkavaciemu políčku vedľa vysielania (to, ako to vyzerá v televízii od spoločnosti LG, je zobrazené na fotografii nižšie). Mnoho ľudí nemôže nájsť digitálne kanály len kvôli tejto „maličkosti“ ...

Vyhľadajte pozemskú televíziu

Niektoré televízory majú navyše možnosť určiť typ pripojenej antény. Samozrejme, vyberte možnosť: bežná, ulica. Spravidla potom po 3 - 5 minútach. po skenovaní by mal televízor nájsť 10 - 20 televíznych kanálov ...

Vyhľadajte digitálne kanály

Pomôcť!

Ako prejsť na digitálnu televíziu v Rusku - všetky najdôležitejšie: //ocomp.info/kak-pereyti-na-tsifrovoe-televidenie-v-rossii.html

PS

V niektorých prípadoch môže problém s prijímaním „čísel“ spočívať vo firmvéri (softvér televízora). Po jeho aktualizácii začal televízor často fungovať normálne (buďte opatrní pri firmvéri - existuje možnosť vypnutia televízora).

Poznámka: spôsob aktualizácie firmvéru je zvyčajne vždy uvedený na oficiálnych webových stránkach televízie. Napríklad Samsung má tieto informácie na tejto stránke, LG ich má tu.

*

Ak ste problém vyriešili akosi inak - dajte mi vedieť v komentároch (vopred ďakujem).

Šťastné nastavenie!