Ako zmeniť pozadie videa (podobne ako sa to deje s obrázkami vo Photoshope)

Dobrý čas všetkým!

Pravdepodobne všetkých prekvapili filmy, v ktorých herci plávali medzi nebezpečnými aligátormi a žralokmi, liezli po lane po priepasti, išli do kozmu atď. atď.

Väčšina z týchto vzrušujúcich epizód v skutočnosti využívala jeden „trik“: pomocou špeciálneho. Softvér zmenil pozadie videa na pozadie, ktoré potreboval režisér. Vďaka tomu je teraz možné snímať také pôsobivé scény!

Takže o čo mi ide ... Faktom je, že dnes každý z nás na domácom počítači dokáže aplikovať podobné efekty. Môžete sa napríklad zaregistrovať, že stojíte v miestnosti (doma), a potom pomocou výmeny pozadia vytvoriť video, akoby ste sa nachádzali v púšti alebo na pustom ostrove ... ✔

V tejto poznámke uvediem podrobný príklad riešenia takéhoto problému - z pravidelného rozhovoru urobíme „rozhovor zo stredoveku“ (musíte uznať, že to môže výrazne oživiť video). Ako príklad - na nižšie uvedenej snímke obrazovky sa zobrazuje, o čo ide ...

Príklad (ukážka)

*

Zmeňte pozadie videa

Výber a príprava hlavného videa

Po prvé, hlavné video (pre ktoré zmeníme pozadie) musí byť zaznamenané špeciálnym spôsobom: pozadie musí byť pevné (napríklad zelené, modré, biele atď.).

Po druhé, je veľmi žiaduce, aby sa pozadie neprekrývalo s farbami oblečenia a vlasov osoby zaznamenanými v tomto videu. Aby som jasne videl, čo je potrebné získať - priniesol som jednu snímku z videa nižšie. ?

Screen z rozhovoru

Dĺžka videa, formát kompresie atď. Nie sú také dôležité (vo väčšine prípadov je editorskému programu jedno, čo má zakódovať).

Výber softvéru, tvorba projektu

Na vyriešenie súčasného problému použijem editor videa pre začiatočníkov - ? Úpravy videa (odkaz na oficiálnu stránku). Mimochodom, cez svoje jednoduché rozhranie vám tento editor umožňuje robiť úžasné veci!

Inštalácia videoeditoru je štandardná (ako každý iný program), takže to neuvažujem.

Po spustení editora v skutočnosti vyberte z ponuky úlohu „Chromakey“ . Pozri príklad nižšie na obrázku.

Pohodlná náhrada za čiernobiele pozadie

Výber hlavného videa a nového pozadia

V prvom kroku vás program vyzve na zadanie hlavného videa (s pevným pozadím). Stačí ho určiť a kliknúť na „Ďalej“ .

Vyberte požadované video

Potom musíte určiť nové pozadie: t.j. pozadie, ktoré nahradí naše obyčajné plátno. Ako také pozadie môžete nasnímať buď nejaký obrázok, alebo iné video (v našom príklade je označený obrázok so stredovekým hradom).

Výber nového pozadia (môže to byť obrázok alebo video)

Výmena pozadia: Zamiešajte, rozpustite

Teraz vás editor videa vyzve, aby ste ručne určili pozadie, ktoré bude nahradené (na hlavnom videu). V našom príklade sa jedná o zelené plátno, to je to, čo naznačujeme.

Určenie farby pozadia

Ďalej program automaticky odstráni vami zadanú farbu a nahradí nové pozadie. V tomto kroku potrebujeme:

  1. nastaviť veľkosť a polohu hlavnej postavy;
  2. „vopred upraviť“ parametre miešania a tolerancie (od toho závisia parametre ostrosti, jasu, kvality zarovnania atď.).

Keď je všetko perfektne umiestnené (podľa potreby), kliknite na tlačidlo „Ďalej“ .

Ako zmiešať a rozpustiť jeden objekt nad druhým

Orezanie videa (voliteľné)

Teraz môžete video orezať na dĺžku. Napríklad sa to často vyžaduje na začiatku a na konci videa (keď sa do záberu dostanú nejaké prípravy alebo cudzinci ...). Tento krok je všeobecne voliteľný - nemusíte to robiť ...

V prípade potreby orezajte video

Pridajte hudbu (ak je to potrebné)

Ak chcete zaviesť ďalšie. tematická hudba - stačí kliknúť na „Plus“ v ľavej ponuke okna a zvoliť požadovanú skladbu. Mimochodom, niekoľko prázdnych miest pre rôzne projekty je už v samotnom editore, možno sa vám budú hodiť ...

Prehrávanie hudby (ak je to potrebné)

Ukladá sa výsledné video

A posledný krok je uložiť výsledné video. Ak robíte video na prezeranie na PC, TV atď., Odporúča sa zvoliť formát AVI alebo MP4 (HD video).

Mimochodom, "Úpravy videa" vo fáze ukladania umožňujú určiť nielen kodek a rozlíšenie snímok, ale aj manuálne nastaviť dátový tok (a vopred vás informovať o konečnej veľkosti videa!). Súhlaste, je to veľmi výhodné, ak potrebujete umiestniť video na jednotku USB flash alebo CD ...

Výber formátu a kvality videa

❽ 

Výsledok

Všeobecne platí, že po zakódovaní videa ho môžete otvoriť v ľubovoľnom prehrávači (použil som štandardný zabudovaný do systému Windows). Ako vidíte, obraz ako celok sa ukázal ako celkom jasný, šťavnatý a na prvý pohľad pre neskúseného používateľa vyzerá všetko celkom realisticky - akoby boli skutočne natáčané na zámku ... ✌

Bolo - bolo

*

To je pre mňa dnes všetko ...

Zlomiť si nohu!..

?

Prvýkrát zverejnené: 09.11.2019

Oprava: 19.11.2020