Ako kopírovať DVD video do formátu AVI alebo MP4 (720p, FullHD atď.) [Movavi Converter]

Dobrý deň!

Napriek stále veľkej obľube DVD, musíme uznať, že postupne sa veľa populárnych klasických médií (CD, DVD, flash disky atď.) Začalo hrať s modernými kompaktnými externými pevnými diskami a cloudovými jednotkami. ?

Áno, vôbec nezmiznú z trhu, ale musíte uznať, že uchovávať celú poličku diskov doma (a niektoré majú skrinku) nie je celkom rozumné, keď je možné ich všetky umiestniť, ak nie do „cloudu“ , potom aspoň na jednom malom externom pevnom disku (veľkosť telefónu). ?

Polica disku verzus externý HDD

Za posledné 3 - 4 roky som sám predbehol väčšinu DVD, ktoré potrebujem, na externé pevné disky - čo neľutujem (a je tu viac voľného miesta, menej prachu a nové počítače / notebooky sa dodávajú bez jazdiť vôbec ...) .

Všeobecne môžete informácie z DVD kopírovať rôznymi spôsobmi: urobte si ich obraz, jednoducho ich skopírujte / prilepte do prieskumníka, skomprimujte pomocou špeciálneho. programov.

Posledná možnosť je podľa mňa najvýhodnejšia: výstupné video je menšie kvôli lepšiemu kodeku pre kompresiu (video na DVD je uložené vo formáte VOB, ktorý neposkytuje rovnakú kompresiu ako napríklad moderný MP4 kodek. Viac informácií) a v rovnakej kvalite.

Vlastne v tomto článku zvážim jednu z najpreferovanejších možností, ako môžete rýchlo a bez zbytočných problémov predbehnúť DVD do AVI (alebo MP4).

Takže ...

*

Krok za krokom kopírujte DVD na AVI / MP4

1) Výber „nástroja“.

Teraz existuje pomerne veľa programov na vykonávanie tejto úlohy. Ale v tomto článku som sa rozhodol zamerať na jeden dosť zaujímavý produkt - „Movavi Video Converter“ .

Orig. názov:  Movavi Converter

Dôstojník. webová stránka: //www.movavi.ru/

Stránka s popisom softvéru: //www.movavi.ru/support/how-to/how-to-convert-vob-video.html

Celý popis a všetky funkcie programu si môžete prečítať na oficiálnych webových stránkach. Tu poukážem na najdôležitejšie výhody prevodníka, ktoré sú pre riešenie aktuálnej úlohy veľmi potrebné (a ktoré mimochodom chýbajú mnohým konkurentom):

  1. Proces premeny je veľmi rýchly: jeden film (napríklad) dlhý 1,5-2 hodiny trvá 5-10 minút! (Samozrejme, veľa záleží na nastaveniach, ktoré zvolíte, a pôvodnej kvalite videa, ale priemerné hodnoty pre 4 disky som dostal rovnako a na nie najrýchlejšom notebooku s I3-5005U) .
  2. dokáže automaticky nájsť všetky videá na DVD (t. j. nevyžaduje sa žiadna manuálna práca a na ich vyhľadanie nie sú potrebné žiadne ďalšie pomocné programy! Práve ste zadali disk a dostali zoznam videí) ;
  3. pre kompresiu videa existujú „prednastavené“ predvoľby (tj. môžete okamžite zvoliť MP4 720p a nemusíte nič konfigurovať sami. Pohodlné!) ;
  4. všetky videá na DVD sa dajú ľahko spojiť do jedného výstupného videa (t. j. ak máte na disku 3-4 súbory, môžu byť predbiehané do 1 AVI videa!);
  5. program je kompletne v ruštine.

Poznámka: Video prevedené v bezplatnej verzii programu zobrazí každú minútu (trochu nepríjemné) malý reklamný text. Počas inštalácie si tiež všimnite niekoľko začiarkavacích políčok. Inak nie sú sťažnosti ...

2) Výber DVD

A tak je program nainštalovaný, spustený. Vložte disk DVD do zásobníka a v priečinku „Movavi Converter“ vyberte písmeno svojej jednotky pomocou nasledujúcej cesty:  „Add Files / Add DVD / D:“ (písmeno jednotky sa môže líšiť od môjho) .

Pridajte DVD

3) Odložte si iba požadované video (t. J. Iba to, čo sa prevedie)

Po niekoľkých sekundách program predstaví všetky videá, ktoré sa našli na DVD. Musíte zavrieť všetko, čo nepotrebujete (pozrite si snímku obrazovky nižšie, zobrazuje požadovaný „krížik“).

Zoznam nájdených súborov na disku

4) Vyberte formát kompresie (výstupné video)

Ďalej v dolnej časti okna programu musíte zvoliť formát, do ktorého chcete video skomprimovať. Veľmi pohodlná je prítomnosť predinštalovaných populárnych šablón:

  • MP4 720p (HD);
  • MP4 FullHD;
  • Android -1280x720 atď.

Rôzne formáty videa na konverziu (klikateľné)

Upozorňujeme, že preddefinované šablóny sú k dispozícii pre mnoho populárnych zariadení. Môžete napríklad prevádzať video pre televíziu alebo set-top box.

Upozorňujeme tiež, že videá je možné prevádzať pre konkrétne zariadenia (klikateľné)

Mimochodom, ešte jeden pozitívny bod: ak sa podrobnejšie pozriete na líniu s videom, uvidíte, v závislosti od voľby formátu pre kompresiu sa zmení výstupná veľkosť (tj. Program to okamžite automaticky vypočíta) . Veľmi pohodlný okamih, mimochodom, môžete okamžite previesť video na konkrétnu veľkosť!

Okamžite vidíte konečnú veľkosť (bola - je)

5) Vyberte cieľ uloženia a začnite prevádzať

No a posledný dotyk predtým, ako kliknete na tlačidlo „Štart“ - je vedľa neho niekoľko zaujímavých vecí:

  1. môžete zvoliť umiestnenie na disku, kam sa bude ukladať hotové video (video sa štandardne ukladá do systémového priečinka „Moje video“, ktorý je v systéme Windows predvolene predinštalovaný) ;
  2. môžete povoliť možnosť zlúčiť všetky videá na DVD do jedného (v niektorých prípadoch veľmi užitočné).

Kliknite na tlačidlo štart a vyberte, kam chcete uložiť výsledné video

Po začatí prevodu program automaticky vypočíta čas na dokončenie práce. V mojom príklade (snímka obrazovky nižšie) jej trvalo asi 6 minút, kým previedla jeden film (dlhý 1,5 hodiny).

Upozorňujeme, že 1,5-hodinové video sa skopíruje za 6-7 minút

6) Hotovo!

Výsledkom bolo, že video bolo rýchlo „destilované“ z DVD do bežného súboru AVI. Mimochodom, program „Movavi Converter“ vás po dokončení práce upozorní zvukom a automaticky otvorí priečinok, kde bolo video uložené. Pohodlne!

AVI dokončilo video

To je všetko, úloha, ako sa domnievam, je splnená ...

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Šťastné kopírovanie!

?