Ako nájsť svojho dvojníka na internete

Otázka od dvojitého hľadača ...

Ahoj.

Povedzte mi, je možné nájsť svojho dvojníka na internete? Skúšal som sa zaregistrovať na viacerých stránkach, všade berú iba peniaze (napríklad cez SMS), a výsledok je nulový. Mám niekoľko fotografií: bočnú, prednú, veľkú a malú.

Chcel by som voľbu zadarmo a pre začiatočníkov nie príliš náročnú ...

Dobrý deň!

Je možné vyhľadávať, ale nájsť to nie je vždy možné ...

Pred začatím vyhľadávania vás chcem okamžite varovať:

  1. po prvé, neposielajte žiadne SMS na krátke čísla (väčšinou pre vás nenájdu dvojku a odpíšu vám peniaze z telefónu ... Aspoň najskôr si prečítajte recenzie na nezávislé zdroje, skôr ako zaplatíte za služba);
  2. potrebujete fotku tváre (pre ktorú chcete nájsť dvojku). Fotka musí byť vo formáte JPG (tento formát akceptujú všetky služby). Fotografia by mala zreteľne zobrazovať tvár, aby sa osoba z nej pozerala priamo na vás. Fotografia normálnej veľkosti je žiaduca (hlavná vec nie je príliš malá)

A tak poďme k hľadaniu ...

Všetky náhody osôb uvedených v článku sú náhodné! Nechcem nikoho hanobiť, nikoho chváliť ani nijako poškodzovať ...

*

Hľadám dvojníka

Metóda 1: Použitie služby Nájsť klon

Webová stránka: //findclone.ru/

Veľmi mladá služba na vyhľadávanie ľudí ako vy v sociálnych sieťach. Sieť Vkontakte. Databáza služieb obsahuje milióny profilov a fotografií, ktoré boli indexované neurónovou sieťou.

Rozhranie stránky je mimoriadne jednoduché: po registrácii (potrebujete číslo mobilného telefónu) môžete okamžite prejsť na vyhľadávanie (pozri snímku obrazovky nižšie).

Nahráva sa fotografia osoby, ktorú chcete nájsť

Výsledky sú niekedy skutočne pôsobivé: služba vyhľadá (takmer okamžite) nielen profily s fotografiou osoby, ktorú hľadáte, ale aj profily s podobnými ľuďmi! Príklad vyhľadávania je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

Upozorňujeme, že služba na fotografii nenájde iba presnú zhodu, ale aj podobné tváre

Všeobecne odporúčam začať hľadať „svoje“ klony zoznámením sa s touto konkrétnou službou.

Poznámka: Na serveri Find Clone môžete bezplatne vyhľadávať iba 30-krát (potom budete musieť za službu zaplatiť trochu peňazí ...).

*

Metóda 2: Obrázky Yandex (hľadanie podobných fotografií)

Webové stránky: //yandex.ru/images/

Jedným z najúčinnejších a najspoľahlivejších spôsobov, ako nájsť dvojníka, je použitie známych vyhľadávacích nástrojov: Yandex, Google a ďalších. Podstata metódy spočíva v tom, že vyhľadávače umožňujú vyhľadávať obrázky po obrázkoch. Tých. ak máte detailnú fotografiu tváre, môžete ju nahrať do služby a nájsť podobné obrázky.

Okrem toho ďalšie významné plus - táto metóda je zadarmo, vyhľadávače sú dostatočne výkonné a poskytnú šance na všetky ostatné služby dohromady!

Ukážem vám ako príklad použitie obrázkov Yandex: najskôr postupujte podľa odkazu vyššie ( //yandex.ru/images/ ). V hornej časti vpravo je tlačidlo vyhľadávania podľa obrázka - kliknite na neho!

Yandex - vyhľadávanie podľa obrázka

Potom nahrajte svoj obrázok z pevného disku počítača (pozri snímku obrazovky nižšie).

Načítava sa obrázok

Nižšie je moja pôvodná fotografia, na ktorú som hľadal štvorhru.

Originál na vyhľadávanie

Ako vidíte, vyhľadávací nástroj našiel desiatky obrázkov: veľa tvárí na fotografii je veľmi podobných originálu! Ďalším plusom je, že nielenže nájdete fotografie, ale tiež môžete nájsť zdroje a adresy stránok na internete, kde sú tieto fotografie prezentované (tj. Je celkom možné, že tam kontakty vášho dvojníka zostanú a vy môžete kontaktujte ho - pokiaľ to, samozrejme, nepotrebujete ).

Podobné obrázky

*

Metóda 3: PicTriev (ako vyzeráte medzi známymi osobnosťami)

Webová stránka: //www.pictriev.com/

Predkladaná služba je svojho druhu jedinečná (bolo ich niekoľko ďalších, ale prestali fungovať, teda aspoň tých, o ktorých viem (vedela)).

Podstatou služby je, že najskôr rozpozná fotografiu, ktorú ste nahrali (presnejšie jej tvár), až potom ju začne analyzovať a hľadať zhodu vašej tváre s celebritami.

Výsledky sa môžu veľmi líšiť v závislosti od kvality pôvodnej fotografie (a mimochodom od jej rozlíšenia!). Pre najlepší výsledok je potrebné nahrať vysoko kvalitnú fotografiu, ktorá zreteľne zobrazuje vašu tvár.

Ako použiť:

  1. prejdite na web (odkaz bol uvedený vyššie);
  2. potom musíte kliknúť na tlačidlo „Nahrať obrázok“;
  3. potom vyberte fotografiu z pevného disku a počkajte, kým služba skončí ...

Načítavajú sa fotografie

Ďalej uvidíte, že vaša fotografia bude analyzovaná a:

  • stránka automaticky určí pohlavie osoby zachytenej na fotografii (v príklade nižšie - pohlavie je určené správne!);
  • tiež sa určí vek (približne);
  • ukáže sa niekoľko známych osobností a percentá podobnosti. V nasledujúcom príklade by som mal poznamenať, že miera podobnosti je dosť vysoká - viditeľné voľným okom.

Podľa ktorej hviezdy vyzeráš? // www.pictriev

Služba zanecháva najpozitívnejšie dojmy zo svojej práce. Všeobecne vám môžem pokojne odporučiť stretnutie s vami!

*

Metóda 4: TinEye (vyhľadávanie medzi 17 miliardami obrázkov)

Webová stránka: //www.tineye.com/

Ďalšia veľmi dobrá služba na vyhľadávanie fotografií a obrázkov. Na stiahnutie fotografie stačí kliknúť iba na jedno tlačidlo. Za chvíľu vám služba poskytne výsledky vyhľadávania.

Hľadám dvojníka

Táto služba umožňuje vyhľadávať medzi 17 miliardami obrázkov! Toto číslo je veľmi veľké a nie každá služba môže konkurovať toľkým fotografiám a obrázkom.

Táto služba je umiestnená ako vyhľadávač obrázkov. V budúcnosti sa plánuje zavedenie predplatného, ​​ktoré signalizuje vzhľad vašich kópií (alebo podobných) fotografií na internete, ako aj vyhľadávanie viacerých obrázkov naraz.

Všeobecne platí, že pre tých, ktorí často hľadajú obrázky a fotografie, odporúčam, aby ste sa oboznámili s tak veľkou databázou!

Poznámka: S pomocou TinEye niektorí používatelia identifikujú neznámych vojakov vyhľadaním kópií fotografie na amerických serveroch s kompletným zoznamom a popisom osôb na fotografii.

*

How-Old.net (určenie veku podľa fotografie)

Webová stránka: //www.how-old.net/

Túto službu som nemohol ignorovať: tá, samozrejme, nevie, ako hľadať dvojky, ale určuje vek ľudí z nahranej fotografie. Navyše to robí veľmi presne!

Napríklad som nahral fotografie ľudí, ktorých poznám (ktorých vek poznám), svojich vlastných - vek sa určuje buď presne, alebo s chybou 1 ÷ 3 roky!

Určenie veku: jednoducho prejdite na web a nahrajte fotografiu (pomocou tlačidla Vaša fotografia nájdete na snímke obrazovky nižšie).

Koľko rokov // odovzdávanie fotografií

Výsledok na seba nenechá dlho čakať: za pár sekúnd uvidíte, aký starý je človek na fotografii.

Určený vek automaticky

Poznámka: Ak nahráte fotografiu, ktorá zobrazuje viac ľudí naraz, služba určí ich vek.

Pre presnosť vysokého rozlíšenia: nahrávajte vysoko kvalitné fotografie bez ich spracovania vo Photoshope (a iných grafických editoroch).

*

Týmto sa článok končí, dúfam, že teraz nemáte jednu, ale hneď niekoľko dvojlôžkových !

Všetko najlepšie!