V zásobníku vedľa hodín a na pracovnej ploche sa nenachádza ikona grafického ovládača Intel HD, nVidia alebo AMD Radeon. Čo robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Alexander, povedz mi, prosím, o jednom probléme. Ovládač videa nemôžem nijak nakonfigurovať (mám integrovanú grafickú kartu Intel HD 620). Na ovládacom paneli v systémovej lište (vedľa hodín) nie je žiadna ikona; prázdne je aj kliknutie pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu. 

Ovládače sú už nainštalované priamo z webovej stránky spoločnosti Intel (dvakrát skontrolované). Čo robiť, ako získať späť ovládací panel? Zúfalý ...

Ahoj.

Áno, Intel v poslednej dobe sťažuje život používateľom (podobný „problém“ sa však stáva majiteľom grafických kariet AMD Radeon a nVidia). Pokiaľ tomu dobre rozumiem, najnovšie ovládače od spoločnosti Intel dostali možnosť nezobrazovať túto ikonu v možnostiach a v niektorých prípadoch je predvolene vypnutá ...

Pozrime sa na problém postupne (a pre rôznych výrobcov grafických kariet) ...

*

Na ovládacom paneli grafickej karty nie je žiadna ikona na paneli: čo robiť

KROK 1: nájdite ikonu „skryté“

Na úvod by som odporúčal skontrolovať všetky „miesta“, kde môže byť odkaz na ovládací panel skrytý. Odporúčam všetky kroky (uvedené nižšie) - vykonať postupne, ako som uviedol ... ?

možnosť 1

Najskôr venujte pozornosť zásobníku: Faktom je, že je tu malá šípka (záclona), ktorá skrýva množstvo ikon. Skúste na ňu kliknúť a zistite, či sa tam nachádza ikona ovládača videa (Windows ju predvolene skrýva).

Šípka (záclona) v zásobníku Windows 10

Ak ikona nie je, skúste kliknúť pravým tlačidlom myši na panel úloh a otvoriť jeho možnosti.

Možnosti na paneli úloh

Ďalej otvorte kartu so zobrazenými ikonami (ako to vyzerá vo Windows 10 - zobrazené na snímke obrazovky nižšie).

Vyberte ikony zobrazené na paneli úloh

A skontrolujte, či je ikona pre vaše zariadenie povolená: posuňte posúvač doprava a ikona, ktorú ste vybrali, sa okamžite zobrazí na paneli úloh ...

Zapnúť!

Možnosť 2

Ďalej skúste kliknúť pravým tlačidlom myši (RMB) na ľubovoľné voľné miesto na pracovnej ploche (t. J. Tam, kde nie sú žiadne skratky). V zobrazenej ponuke prieskumníka sa zvyčajne nachádza odkaz na formulár:

 • Nastavenia AMD Radeon (ako v mojom príklade nižšie)
 • Nastavenia nVidia;
 • Intel HD - nastavenie grafiky atď.

Túto položku vlastne musíte vybrať - po 2 - 3 sekundách. otvorí sa ovládací panel vodiča ...

PKM v akomkoľvek voľnom priestore otroka. stôl

Možnosť 3

Potom tiež skontrolujte ovládací panel (takmer vždy v jeho arzenáli sú odkazy na nastavenia zvukového ovládača aj na video).

?   Pomoc! Ako otvoriť ovládací panel - //ocomp.info/control-panel.html

Upozorňujeme, že na ovládacom paneli musí byť režim zobrazenia zmenený na „Veľké ikony“ !

Ovládací panel - veľké ikony - nastavenie IntelHD

Možnosť 4

Najnovšie ovládače Intel HD sa v zásobníku nezobrazia (z nejakého dôvodu ...), ale vytvárajú skratku na otvorenie ovládacieho panela v ponuke ŠTART. Musíte len nájsť písmeno „I“ v zozname ponuky Štart (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Poznámka: Ovládací panel Intel Graphics Control Panel je grafický ovládací panel (nastavenie grafickej karty).

Intel Graphics Control Panel - odkaz na ponuku ŠTART

Možnosť 5

V najnovších verziách systému Windows nie je vyhľadávanie implementované zle.

Kliknutím na ikonu „zväčšovacie sklo“ a zadaním niekoľkých prvých písmen grafickej karty (napríklad „Intel“, „AMD“, „nVidia“) do vyhľadávacieho poľa OS automaticky nájde odkaz na ovládací panel (ak samozrejme nejaký máte ?) ...

Mimochodom, z ponuky vyhľadávania možno odkaz na ovládač grafickej karty pripnúť na úvodnú obrazovku (pozri snímku obrazovky nižšie, pravá strana).

Otvorte ovládací panel

Možnosť 6 (pre Intel HD)

No, a posledná možnosť, ktorá je relevantná pre grafické karty Intel HD (najnovšie verzie). Spoločnosť Intel má v predvolenom nastavení možnosť ovládať kartu pomocou klávesových skratiek. Konkrétne existuje kombinácia pre volanie na ovládací panel - Ctrl + Alt + F12 .

? Na prenosných počítačoch musíte v niektorých prípadoch upnúť prídavok. Kľúč Fn - t.j. bude Fn + Ctrl + Alt + F12

Rýchlo otvorte Ovládací panel - Ctrl + Alt + F12

KROK 2: Aktualizujte svoje ovládače

Ak všetko vyššie uvedené nijako nepomohlo, s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte nainštalovaný ovládač. Skúste otvoriť Správcu zariadení a pozrieť sa na kartu Grafické adaptéry (a ďalšie zariadenia , ak sú k dispozícii) .

Ak neexistujú žiadne ovládače (neaktualizované): uvidíte zariadenie s názvom niečo ako „Base Adapter“ . Oproti zariadeniam, pre ktoré nie je nainštalovaný ovládač, sa rozsvieti výkričník. Niekoľko príkladov je uvedených na snímkach obrazovky nižšie.

? Pomoc! Ako aktualizovať ovládač grafickej karty AMD, nVidia a Intel HD: od A po Z - //ocomp.info/kak-obnovit-drayver-na-videokartu.html

Základný grafický adaptér spoločnosti Microsoft

Ovládač grafickej karty je nainštalovaný (vľavo), žiadny ovládač (vpravo) nie je.

Ovládače môžete aktualizovať nasledujúcimi spôsobmi:

 1. ak máte prenosný počítač: určite jeho presný model a stiahnite si optimalizované ovládače pre toto konkrétne zariadenie na webovej stránke výrobcu;

  Ovládače - snímka obrazovky z webovej stránky spoločnosti HP

 2. ak je váš počítač / laptop pripojený k internetu (a máte Windows 10), môžete tiež použiť štandardnú funkciu správcu zariadení. Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na zariadenie (napríklad grafickú kartu) a v zobrazenej ponuke zvoliť možnosť „Aktualizovať ovládač“ . Pozri príklad nižšie.

  Správca zariadení - aktualizácia ovládača

 3. Proces aktualizácie môžete výrazne zjednodušiť využitím špeciálnych nástrojov a zbierok ovládačov (Driver Booster, Driver Pack Solution atď.).

  Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď. / Driver Booster

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

A na dnes mám všetko.

Všetko najlepšie!

?