Windows 10 LTSC: Optimalizovaná verzia bez Store, Edge, Cortana, OneDrive (rýchlejšie ako Pro!)

Dobrý deň!

Prajete si stiahnuť optimalizovaný operačný systém Windows 10 bez Store, Edge, Cortana, OneDrive? Zvláštne, ale takýto systém existuje (navyše ten oficiálny od spoločnosti Microsoft) - jeho pôvodný názov je „Windows 10 LTSC“ !

Podľa môjho názoru je to veľmi dobrá náhrada za akékoľvek zhromaždenia, do ktorých môžu tlačiť čokoľvek ...

Možno jediným problémom pre niektorých môže byť nedostatok ruštiny v ponuke (dá sa to však ľahko odstrániť inštaláciou jazykového balíka a navyše aj oficiálne).

Takže navrhujem, aby som sa bližšie pozrel na tento OS ... ?

Pomôcť!

Ako vytvoriť bootovateľnú jednotku USB flash v systéme Windows 10 (poznámka: ďalej v článku si stiahneme obraz ISO z LTSC a na inštaláciu tohto operačného systému si budete musieť pripraviť bootovateľnú jednotku USB flash ...) - // ocomp .info / sozdat-zagruz-fleshku- v-rufus.html

*

Windows 10 LTSC: Kde, Čo, Prečo, Prečo ...

Aký je rozdiel medzi LTSC a inými verziami 10. rokov

Windows 10 LTSC je „zbavená“ verzia operačného systému Enterprise. Hlavný rozdiel medzi Enterprise a LTSC je v počte aplikácií (zabudovaných do systému) a v spôsobe prijímania aktualizácií.

Napríklad LTSC chýba:

  1. Microsoft Store;
  2. Prehliadač Microsoft Edge (existuje Internet Explore);
  3. Windows Ink Workspace;
  4. Kortana;
  5. Herný režim, nočné osvetlenie;
  6. OneDrive a množstvo ďalšieho softvéru.

Venujte pozornosť snímke obrazovky nižšie: ponuka ŠTART (a všeobecne panel úloh) vyzerá nezvyčajne prázdne ... ?

Windows 10 LTSC / klikateľné

Ďalším dôležitým rozdielom medzi LTSC a ostatnými verziami systému Windows je spracovanie aktualizácií. Faktom je, že na bežných zostavách sú všetky aktualizácie radené za sebou (systém ich neustále „otravuje“), v LTSC sa aktualizácie týkajú iba stability a bezpečnosti systému (a spravidla sú veľmi zriedkavé). : 1-3 ročne!).

Tento OS je určený predovšetkým pre rôzne spoločnosti a organizácie (ktoré nepotrebujú rôzne nádherné menu ...). Nám (bežným používateľom) však nič nebráni v jeho inštalácii, keďže OS je možné využívať 90 dní zadarmo !

No, pár slov k optimalizácii

V tomto ohľade je systém LTSC rádovo rýchlejší a efektívnejší ako Windows 10 Pro alebo Home. Na prevádzku LTSC vám bude stačiť 1-1,5 GB RAM a asi 10 GB miesta na pevnom disku! Ani predvolený počet procesov nepresahuje 4 desiatky (v Pro je minimálne 70)!

Celkom dobrá optimalizácia ...

Jedinou nevýhodou: ako bolo uvedené vyššie, systém bude musieť byť nainštalovaný v angličtine (čo môže niektorým používateľom spôsobiť veľké nepohodlie). Toto sa však dá opraviť ...

Kde stiahnuť verziu LTSC

Na oficiálnej webovej stránke: //www.microsoft.com/ru-ru/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise

Kliknutím na odkaz vyššie na oficiálnu webovú stránku spoločnosti Microsoft budete musieť označiť, že potrebujete obrázok ISO LTSC (pozri snímku obrazovky), potom vyplniť formulár (s celým menom, telefónnym číslom, e-mailovou adresou).

ISO upload form

Potom vyberte kapacitu systému (32/64 bit), jazyk a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“ .

Výber jazyka, stiahnutie ISO

Keď sa obraz ISO stiahne, bude ho treba zapísať na USB flash disk (a pokračovať v inštalácii OS).

Ako pridať ruštinu

A tak budeme predpokladať, že už máte nainštalovaný anglický Windows 10 LTSC. 

1) Najprv musíte stlačiť kombináciu tlačidiel Win + i (malo by sa zobraziť okno s nastaveniami systému Windows 10).

2) Po prechode do ponuky „Čas a jazyk -> Región a jazyk“ kliknite na tlačidlo „Pridať jazyk“ a pridajte ruštinu. Spravidla stačí stiahnuť niekoľko chýbajúcich jazykových balíkov. Po reštarte systému bude všetko v ruštine ...

Win + i - nastavenie Windows 10 / nastavenie ruského jazyka

Rusky

Mimochodom!

Mnoho používateľov v LTSC nemôže nájsť ikonu prieskumníka na paneli úloh (nie je tam, nemusíte hľadať ?). Pre spustenie Prieskumníka, použitie buď "Lupu" s hľadaním alebo klávesovú skratku Win + E .

Dirigent

*

Doplnky sú vítané ...

Šťastnú prácu!

?