Ako resetovať telefón do továrenského nastavenia [Hard Reset v systéme Android] (tj vymazať všetky dáta z telefónu, tabletu)

Dobrý deň!

Bez ohľadu na to, aký inteligentný je systém Android, stále sa mu to stáva od okamihov, keď sa musíte uchýliť k resetovaniu nastavení (hovorí sa mu aj Hard Reset).

Napríklad sa to často stáva, keď sú problémy s Wi-Fi, Bluetooth, s „preťažením“ pamäte telefónu, keď sa objavia nevysvetliteľné brzdy a zamrznutie atď.

Tejto úlohe môžete čeliť aj v prípade, že sa zrazu rozhodnete predať svoj telefón (koniec koncov by ste nechceli, aby vám vašu osobnú korešpondenciu videl cudzinec?!).

Hneď chcem poznamenať, že počas procesu resetovania budú z pamäte zariadenia odstránené všetky aplikácie a hry, všetky SMS správy a kontakty, poštové účty atď. Všeobecne platí, že telefón / tablet bude mať úplne výrobné nastavenia (približne rovnaké ako pri zakúpení). ?

Poznámka! Ak máte nainštalovanú kartu SD, všetky údaje na nej zostanú neporušené * (aspoň to bol prípad tých zariadení, s ktorými som pracoval)! Tých. vymaže sa pamäť zariadenia!

Preto, ak máte potrebné kontakty, fotografie, videá a súbory - pred resetovaním ich uložte na pevný disk počítača alebo do cloudového úložiska (napríklad disk Yandex).

Teraz sa vlastne môžete pustiť do práce ... ?

*

Obnovenie továrenských nastavení telefónu

Metóda 1: prostredníctvom nastavení systému

Možno je to najočividnejšia a najjednoduchšia metóda zo všetkých. Je vhodný v každom prípade, keď môžete bezpečne vstúpiť do nastavení systému Android (viem, že to nie je vždy možné, preto ak máte globálnejší problém, prečítajte si nasledujúce odstavce článku).

Preto musíte v nastaveniach systému Android otvoriť sekciu „Obnoviť a obnoviť“ . Pozri príklad nižšie. ?

Nastavenia systému Android

Potom prejdite do sekcie „Obnoviť nastavenia“ .

Obnova a reset

Potom kliknite na tlačidlo „Obnoviť nastavenia telefónu“ . Upozorňujeme, že systém vás tiež upozorní, že budú odstránené údaje z vášho účtu Google, všetky aplikácie a údaje v nich, hudba, fotografie, videá atď.

Obnovte nastavenia telefónu

V skutočnosti týmto spôsobom nie je čo viac komentovať ...

*

Metóda 2: pomocou režimu obnovenia (alebo továrenského režimu)

Ak je vaše zariadenie zmrazené, nastal problém so vstupom do ponuky nastavení - v takom prípade môžete telefón resetovať pomocou špeciálnej ponuky. ponuka „Režim obnovenia / Továrenský režim“ .

Nazvať to:

 1. vypnite zariadenie (ak chcete vyvolať také menu ako na snímke obrazovky nižšie, podržte stlačené tlačidlo napájania na 3 - 5 sekúnd);

  Vypnúť

 2. potom stlačte a podržte 3 - 5 sekúnd. jedna z nasledujúcich kombinácií  klávesov : „zníženie hlasitosti + zapnutie“ - toto je hlavná možnosť (môže to byť tiež:  „zvýšenie hlasitosti + zapnutie“„zníženie hlasitosti + zvýšenie hlasitosti + zapnutie“ , „zvýšenie hlasitosti + domov“) , atď. - pozri špecifikáciu vášho zariadenia);
 3. po zapnutí zariadenia by sa vám mala zobraziť „čierna“ ponuka (ako na snímke obrazovky nižšie). Ovládacie prvky v ňom sú trochu neobvyklé: tlačidlá „zníženie / zvýšenie hlasitosti“ slúžia  na prepínanie z jednej položky ponuky na druhú; tlačidlo "povoliť"  - potvrďte výber;
 4. táto „čierna“ ponuka môže byť odlišná - najbežnejšou možnosťou je „Obnovenie systému Android“, ale môže to byť aj „Továrenský režim“. V prvej: na resetovanie vyberte možnosť Vymazanie údajov / obnovenie továrenských nastavení“ , v druhej: „Vymazať eMMC“ . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

  Ponuka na obnovenie (možnosti)

 5. v ďalšom kroku budete musieť potvrdiť svoj úmysel a Android bude pokračovať v resetovaní ...

*

Metóda 3: Používanie servisných kódov

Ak poznáš špeciál. kódy, potom môžete vážne zmeniť nastavenia systému Android. Existujú kódy na vynulovanie nastavení (tj. Na prechod do továrenského stavu zariadenia).

? Poznámka!

Kódy nižšie sa nemusia vzťahovať na všetky zariadenia (najmä na nové, ktoré sa neustále menia ...). Preto sú všetky nižšie uvedené kódy uvedené iba na informačné účely (nenesiem zodpovednosť za vaše zariadenie a softvér).

Zadávanie kódov je celkom jednoduché. Musíte sa prepnúť do režimu vytáčania a zadať jednu z nasledujúcich možností:

 1. * 2767 * 3855 #
 2. * # * # 7378423 # * # *
 3. * # * # 7780 # * #

Poznámka: Pre váš konkrétny model telefónu je vhodné objasniť podobný kód.

Zadanie servisného kódu (Nehrajte sa s kódmi len tak - môžete ľahko vymazať všetky údaje ...)

*

Metóda 4: použitie špeciálneho. Resetovacie tlačidlá

Množstvo telefónov má špeciály. malé tlačidlo „Reset“ (niekedy označené „Vypnúť“). Spravidla je to ťažko viditeľné a môžete na ňu stlačiť iba špendlíkom (viď príklad na fotografii nižšie ?).

Poznámka: jediným „rýchlym“ stlačením „Reset“ - telefón (najčastejšie) prejde k jednoduchému reštartu; keď viackrát podržíte stlačené tlačidlo „Reset“. sekúnd - dôjde k reštartu po úplnom vynulovaní všetkých nastavení a údajov!

Tlačidlo Reset (Sony Xperia Z3)

Toto tlačidlo je zvyčajne umiestnené vedľa slotu pre kartu SIM, v blízkosti portu MicroUSB atď.

*

Metóda 5: Ako odstrániť dáta z telefónu / tabletu, ak sa stratili

Bohužiaľ, takmer každý sa v živote dostane do problémov. Jednou z nich je strata telefónu / tabletu (teraz už ani neuvažujem o dôvode: či už bol ukradnutý, alebo jednoducho spadol, alebo niečo iné ...).

Hlavné je, že ho nemáte vo svojich rukách, obsahuje však veľa dôverných údajov (a ktoré by ste chceli čo najskôr vymazať).

 1. V takom prípade sa musíte prihlásiť do svojho účtu z počítača na adrese //play.google.com/;
 2. Ďalej nainštalujte aplikáciu Nájsť moje zariadenie (priamy odkaz na Google Play) . Upozorňujeme, že aplikácie je možné do smartfónu nainštalovať, aj keď ich nemáte po ruke.
 3. Potom na webe aplikácie  Nájsť moje zariadenie môžete:
 • vymazať všetky údaje zo zariadenia;
 • mu zavolať;
 • alebo len blokovať.

Zamknite alebo vymažte všetky údaje z telefónu (aplikácia Nájsť moje zariadenie)

? O detailoch!

Nájdete ich v jednom z mojich predchádzajúcich článkov: „Stratil som telefón: ako ho nájsť, alebo z neho aspoň zablokovať a vymazať údaje“

*

To je zatiaľ všetko ...

Dodatky sú vítané ako vždy ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 18.09.2018

Oprava: 22.10.2020