Ako vyčistiť RAM v telefóne s Androidom [uvoľnenie RAM]

Ahoj.

Všeobecne je Android pomerne „inteligentný“ systém a mnoho jeho aspektov funguje automaticky (čo používateľom výrazne uľahčuje život). Pravdepodobne, keby to tak nebolo, tento systém by sa nestal tak populárnym!

Čo sa ale týka používania RAM, tu nie je všetko také „plynulé“. Množstvo aplikácií sa po ich použití nezatvára, iba sa zbalí a ďalej „žerie“ pamäť . Samozrejme, môže prísť okamih, keď sa začne míňať pamäť a telefón (tablet) sa spomalí (na starších zariadeniach je to citeľné).

Preto sa z času na čas odporúča uvoľniť RAM (bude to napríklad veľmi užitočné pred spustením náročných hier, editorov atď.). Zvýšenie odozvy a výkonu (po tejto operácii) je obzvlášť citlivé na nie príliš výkonných zariadeniach s malým množstvom pamäte.

V tomto príspevku uvediem niektoré z najjednoduchších spôsobov, ako splniť túto úlohu. Takže ...

*

Spôsoby uvoľnenia pamäte RAM [Android]

# 1 - prostredníctvom zabudovanej funkcie

Takmer vo všetkých verziách systému Android musíte zavrieť všetky otvorené aplikácie (a teda uvoľniť pamäť RAM), stačí najskôr kliknúť na tlačidlo „☐“ a potom na ikonu koša. Potom sa uzavrie všetko, čo bolo otvorené a aktívne fungovalo, a časť pamäte sa uvoľní.

Zobraziť aktívne aplikácie

Ako to vyzerá na Androide 5.0, je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Zatvorte všetky aktívne aplikácie / Android 5.0

V systéme Android 8.0. všetko sa deje rovnakým spôsobom: iba systém na konci operácie bude tiež hlásiť, koľko pamäte bolo uvoľnené.

Uvoľnená pamäť 777 MB (voľná pamäť 2,88 GB) / Android 8.0

# 2 - cez ponuku nastavení

V systéme Android môžete prostredníctvom ponuky nastavení zobraziť všetky aktívne (t. J. Momentálne spustené) aplikácie a niektoré z nich (ktoré nie sú potrebné) je možné zavrieť! Vďaka tomu môžete ušetriť zlomok pamäte RAM ...

Toto sa deje celkom jednoducho. Najskôr otvorte sekciu nastavení systému Android „Aplikácie“ .

Nastavenia - Aplikácie

Potom prejdite na kartu „Spustené“ : mal by sa zobraziť zoznam spustených aplikácií. Ďalej stačí zistiť, ktoré z nich využívajú najviac pamäte, a zavrieť tie, ktoré nepoužívate. Nasledujúca snímka obrazovky zobrazuje príklad (v systéme Android 5.0), ako sa uvoľnilo ~ 100 MB pamäte RAM na 2 kliknutia ...

Príklad uvoľnenia RAM / Android 5.0 / Clickable

V systéme Android 8.0 je mimochodom ešte pohodlnejšia karta: „Nastavenia / Pamäť / Pamäť / Využitie pamäte aplikáciami“ (pozri obrazovku nižšie).

Využitie pamäte aplikáciami (Android 8.0) / klikateľné

Predstavuje všetky aplikácie, ktoré využili RAM za posledných 3, 6, 12 hodín (navyše je možné zoznam zoradiť od najvyššej po najnižšiu). Po preskúmaní tohto zoznamu môžete rýchlo odhadnúť, čo by sa malo uzavrieť (napríklad ak nemáte dostatok pamäte, pravdepodobne by ste nemali mať spustený 2 prehliadače, 2 softvér na sledovanie počasia atď.).

Zastaviť aplikáciu

# 3 - pomocou špeciálneho aplikácie na zrýchlenie

Nemôžem si nevšimnúť, že v súčasnosti existujú stovky rôznych aplikácií na optimalizáciu a zrýchlenie fungovania telefónu (tabletu a ďalších zariadení s Androidom). Jednou z hlavných funkcií týchto zariadení: uvoľnenie RAM, odstránenie dočasných a nevyžiadaných súborov, vyčistenie vyrovnávacej pamäte atď.

Mimochodom, poznámku k tejto téme som už mal na svojom blogu (odkaz nižšie).

Odporúčanie!

10 najlepších aplikácií na zrýchlenie a vyčistenie systému Android od odpadkov - //ocomp.info/dlya-uskoreniya-i-chistki-android.html

Napríklad aplikácia  AMC Cleaner na 2 - 3 kliknutia prstov na obrazovku môže nielen uvoľniť RAM, ale aj vyčistiť zariadenie od trosiek, optimalizovať zaťaženie CPU (a tým znížiť jeho teplotu). Screenshoty sú zobrazené nižšie.

Uvoľnené 113 MB RAM / AMC Cleaner

Mimochodom, AMC Cleaner vám umožňuje nájsť rôzne urobené a nepoužité obrázky, fotografie, hudbu atď. Niekedy môžeme hovoriť o gigabajtoch!

Čistenie duplikátov a nepotrebných obrázkov / AMC Cleaner

Mimochodom, ten istý AMC Cleaner má dostatok analógov. Ďalšia aplikácia z tejto kategórie má celkom dobrú funkcionalitu:  Clean Master (veľmi slávny program, viac ako 100 miliónov používateľov po celom svete!).

Umožňuje vám rýchlo dať do poriadku veci na telefóne: zlepšiť zabezpečenie, odstrániť odpadky, ochladiť procesor atď. Nižšie sú uvedené pracovné obrazovky.

Clean Master - snímky obrazovky aplikácie

*

To je zatiaľ všetko. Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!