Ako otvoriť správu diskov (vstavaný program Windows na formátovanie a rozdelenie diskov)

Dobrý deň!

Nie všetci používatelia vedia, že väčšina verzií systému Windows má zabudovaný nástroj na formátovanie a rozdelenie diskových jednotiek. Nazýva sa to „Správa diskov“ . A, bohužiaľ, podľa môjho názoru je akosi skrytý pred očami, aj keď je v mnohých prípadoch mimoriadne užitočný ...

Napríklad ste si kúpili nový disk, pripojili ho, prešli do priečinka „Tento počítač“ - a nič nové sa tam neobjavilo ... Toto sa deje stále, pretože nové disky spravidla nie sú naformátované a prehľadávač ich nezobrazuje.

V takom prípade mnoho používateľov začne hľadať špecializované nástroje na formátovanie diskov (strata času, peniaze ...). Všetko, čo musíte urobiť, je spustiť správu diskov , naformátovať tento nový pevný disk - a wow, všetko začne fungovať tak, ako má!

V tejto malej poznámke vám ukážem, ako môžete tento nástroj ľahko a jednoducho spustiť (v rôznych verziách systému Windows).

*

Spôsoby

Universal (funguje na Windows 7/8/10)

1) Najprv musíte otvoriť správcu úloh (kombinácia tlačidiel Ctrl + Shift + Esc alebo Ctrl + Alt + Del).

2) Potom kliknite na ponuku „Súbor / nová úloha“ ,  do riadku „Otvoriť“ zadajte príkaz diskmgmt.msc a kliknite na OK. Príklad je na snímke obrazovky nižšie.

diskmgmt.msc - príkaz na otvorenie správy disku

3) Po spustení nástroja „Správa diskov“ (mimochodom, s právami správcu).

Otvorené!

Cez ponuku ŠTART

Ak máte nainštalovaný Windows 10, potom je všetko ešte jednoduchšie: stačí kliknúť pravým tlačidlom myši (RMB) v ponuke ŠTART a v zobrazenej ponuke zvoliť požadovaný nástroj (pozri príklad nižšie).

RMB v ponuke ŠTART

Alternatívna možnosť: kliknite na ikonu „Zväčšovacie sklo“ na paneli úloh (vyhľadávanie), do vyhľadávacieho panela zadajte „Správa ...“ a otvorte „Správa počítača“ .

Správa / vyhľadávanie počítačov

Potom v ľavej ponuke vyberte kartu „Správa diskov“ . Mimochodom, táto metóda je univerzálnejšia - poskytuje vám okamžitý prístup k plánovaču úloh, prehliadaču udalostí, správcovi zariadení atď.

Správa počítača - Správa diskov

Cez ovládací panel

možnosť 1

Otvorte ovládací panel systému Windows, prejdite do časti „Systém a zabezpečenie“ a kliknite na odkaz „Vytvoriť a naformátovať oddiely pevného disku“   (nachádza sa v časti „Správa“). Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

Vytváranie a formátovanie oddielov pevného disku

Možnosť 2

Na ovládacom paneli musíte najskôr prepnúť režim zobrazenia na „Veľké ikony“ . Potom prejdite do sekcie „Správa“ .

Administratíva

Potom otvorte "Správa počítača" .

Správa - správa PC

A v ponuke vľavo vyberte požadovaný nástroj ... (príklad nižšie).

Správa počítača - Správa diskov

PS 

Ak nemôžete vyriešiť problém s jednotkami pomocou programu „Správa diskov“, možno budete potrebovať špecializované programy na rozdelenie a formátovanie pevného disku. Raz som ich spomenul v jednom z predchádzajúcich príspevkov: //ocomp.info/programmyi-dlya-rabotyi-s-hdd.html

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?