Router nedistribuuje internet cez Wi-Fi [riešenie]

Dobrý deň!

Len ťažko si pamätáte smerovač (zatiaľ čo všetko funguje v normálnom režime  ). Len čo s tým vznikne problém, stane sa hlavným, pretože často neexistuje vôbec žiadny internet ...

V dnešnom článku som sa rozhodol analyzovať jeden dosť populárny problém: keď router buď nerozšíri vôbec sieť Wi-Fi (alebo ju z nejakého dôvodu nevidíte) , alebo existuje sieť, ale Po pripojení sa internet vo vašom prístroji nezobrazí. Rozhodol som sa zvážiť tieto dve možnosti naraz. s otázkami na túto tému je dosť ťažké pochopiť od používateľa, čo sa mu stalo (a témy sa prelínajú) ...

Poznámka: Ak na svojom počítači PC alebo notebooku urgentne potrebujete internet a smerovač ešte nefunguje, môžete ho zdieľať z telefónu za 10 - 15 sekúnd! Postup nájdete v tejto poznámke: //ocomp.info/razdavat-internet-s-android.html

*

Čo robiť, ak smerovač nedistribuuje internet

1. možnosť: nemôže nájsť sieť a pripojiť sa k sieti Wi-Fi

1) Skontrolujte, či modul wifi na zariadení funguje

Prvá vec, ktorú odporúčam venovať pozornosť, je, či modul Wi-Fi funguje na vašom zariadení, z ktorého sa pripájate k sieti Wi-Fi. Napríklad, ak si vezmete notebook, veľa z nich má špeciálne ponuky. indikátor (LED), ktorý signalizuje činnosť adaptéra (v ideálnom prípade by mal svietiť, t. j. indikovať, že je adaptér zapnutý).

Indikátor adaptéra Wi-Fi na notebooku

Mimochodom, o fungovaní adaptéra sa môžete dozvedieť aj na systémovej lište systému Windows: stačí kliknúť na ikonu siete - ak adaptér funguje, mal by sa zobraziť zoznam nájdených sietí Wi-Fi (* ak žijete v bytový dom - sietí je väčšinou veľa).

Pomôcť!  

1) Ako zapnúť Wi-Fi na notebooku a pripojiť sa k sieti: //ocomp.info/kak-vklyuchit-wi-fi-na-noutbuke.html

2) Skontrolujte a aktualizujte ovládač adaptéra Wi-Fi: //ocomp.info/kak-ustanovit-drayver-na-adapter-wi-fi.html

Adaptér Wi-Fi na notebooku funguje

Pokiaľ ide o zariadenia so systémom Android: tu je to ešte jednoduchšie, stačí otvoriť nastavenia Wi-Fi a skontrolovať, či je modul zapnutý (pozri obrazovku nižšie). Spravidla ihneď po zapnutí začne zariadenie vyhľadávať siete.

Skontrolujte nastavenia systému Android

2) Je smerovač Wi-Fi zapnutý

Je to banálne, ale stále odporúčam skontrolovať (najmä v prípadoch, keď váš laptop, povedzme, nájde iné Wi-Fi siete v tejto oblasti a konkrétne nevidí vašu). Mimochodom, nie je nezvyčajné, keď by ho mohli domáce zvieratá „vypnúť“, alebo by sa jednotka napájania mohla jednoducho „vzdialiť“ od zásuvky.

Mimochodom, venujte pozornosť indikátorom na puzdre smerovača: ak Wi-Fi funguje, mala by svietiť LED dióda WLAN (alebo charakteristická ikona s 3 vlnovkami) na jeho puzdre (ako v príklade nižšie).

Router Tenda. Indikátor zodpovedný za prevádzku Wi-Fi (WLAN)

3) Je v nastaveniach smerovača povolená distribúcia Wi-Fi?

Ak LED na kryte smerovača, ktorý je zodpovedný za Wi-Fi, nesvieti (nebliká), musíte prejsť do nastavení smerovača a skontrolovať, či sa Wi-Fi vôbec distribuuje. Táto časť nastavení vo webovom rozhraní smerovača sa spravidla nazýva „Nastavenia bezdrôtovej siete“ (v anglickej verzii niečo ako „Nastavenia bezdrôtovej siete“).

Pomôcť! Ako zadať nastavenia smerovača (t. J. Jeho webového rozhrania) - //ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html

Skontrolujte, či je bezdrôtová sieť zapnutá

4) Skontrolujte kanál (t. J. Frekvenciu prevádzky Wi-Fi)

Faktom je, že rôzne krajiny používajú rôzne kanály. Napríklad v Rusku od 1 do 13, v USA do 11, v Japonsku do 14. Ak teda váš smerovač, napríklad, používa kanál 13, a vaše zariadenie (napríklad iPhone alebo iPad) bolo lokalizované tak, aby fungovalo v USA - potom s touto sieťou Wi-Fi jednoducho nebude môcť pracovať.

Skúste preto namiesto „Automatického“ výberu kanála (táto možnosť je v smerovačoch štandardne použitá) umiestniť statický kanál, povedzme 2. (ako v príklade nižšie). Uložte nastavenia a otestujte fungovanie Wi-Fi.

Pomôcť! Všeobecne je téma kanálov rozsiahlejšia (ako som tu naznačil), a preto vám odporúčam prečítať si túto poznámku: //ocomp.info/wi-fi-kanal-na-routere.html

Bezdrôtové nastavenia - smerovač Tenda

5) Bezdrôtový prevádzkový režim: skontrolujte plán

Sieť Wi-Fi tiež nemusí fungovať kvôli nastaveniam režimu (plánu). Táto možnosť pomáha automaticky vypnúť smerovač, napríklad v noci, keď ho nikto nepotrebuje. Štandardne je zvyčajne deaktivovaný, ale napriek tomu - odporúčam venovať pozornosť.

Prevádzkový režim bezdrôtovej siete

Možnosť 2: Podarilo sa mi pripojiť k Wi-Fi, ale stále neexistuje internet

Toto je ďalšia variácia tohto problému. Vrelo odporúčam najskôr zistiť jednu vec: sú na internete nejaké ďalšie zariadenia, ktoré sú tiež pripojené k tejto sieti Wi-Fi. Ak tam tiež nie je, potom pravdepodobne musíte „kopať“ v smere nastavenia smerovača (ak je situácia opačná, potom je problém na strane konkrétneho zariadenia).

1) Je k routeru pripojený kábel od poskytovateľa internetu? pracovať u poskytovateľa

Prvá vec, na ktorú sa odporúčam pozrieť, je teda to, či je internetový kábel pripojený ku konektoru WAN na smerovači, či svieti indikátor na zariadení.

Smerovač Tenda (koncový pohľad) - indikátor WAN

Dávajte pozor aj na kábel: ten môže byť často prerušovaný počas procesu, napríklad pri premiestňovaní nábytku. Okrem toho si mohli vyskúšať aj domáce zvieratá  .

To sa tiež stáva, kábel je barbarsky odrezaný ...

Okrem toho sa obráťte na poskytovateľa, či je so sieťou všetko v poriadku, či sa tieto nevykonávajú. prácu (najmä v tých prípadoch, keď vám všetko fungovalo a zrazu zanikol internet).

2) Skontrolujte nastavenia siete WAN (t. J. Nastavenia smerovača pre internetové pripojenie).

Potom vám odporúčam skontrolovať, či sa nastavenie internetu vo webovom rozhraní smerovača nezablúdilo (to sa niekedy môže stať, ak napríklad máte „náhle“ prepätie).

V nastaveniach Internetu smerovača (v anglickej verzii firmvéru pozri časť „WAN“ a podobné deriváty) musíte určiť protokol (používaný vašim poskytovateľom), potom nastaviť IP, DNS (ak je to potrebné), určiť heslo, prihlásenie atď. (veľa závisí od nastavení vášho poskytovateľa internetu (mimochodom, mal vám ich poskytnúť v zmluve o poskytovaní komunikačných služieb).

Pomôcť! Kompletné nastavenie smerovača Tenda (pripojenie k internetu, Wi-Fi) - //ocomp.info/nastroyka-routera-tenda-fh456.html

Tenda router - nastavenia internetu

3) Skontrolujte nastavenie adaptéra: IP adresa a server DNS

Ak chcete otvoriť všetky sieťové pripojenia, ktoré sú v počítači, stlačte kombináciu tlačidiel Win + R (bez plusu), malo by sa otvoriť okno „Spustiť“. Ďalej použite príkaz ncpa.cpl. Malo by sa zobraziť okno podobné tomu, ktoré je uvedené v mojom príklade nižšie.

Musíte otvoriť vlastnosti „bezdrôtovej siete“ (alebo Wireless, to znamená, že musíte otvoriť vlastnosti adaptéra, ktorý je zodpovedný za Wi-Fi).

Vlastnosti bezdrôtovej siete

Ďalej otvorte vlastnosti „IP verzia 4 ...“ (pozri obrazovku nižšie) a skontrolujte, ktoré adresy IP a DNS sa používajú. Ak máte smerovač, potom je vo väčšine prípadov potrebné presunúť posúvače do automatického režimu získavania adresy IP a DNS *.

Automatické získanie IP, DNS

* Upozorňujeme tiež, že DNS vášho ISP môžu pri určitej práci „spadnúť“. V tejto súvislosti odporúčam vyskúšať použitie serverov DNS spoločnosti Google (fungujú rýchlejšie ako väčšina poskytovateľov a sú spoľahlivejšie). Za týmto účelom zadajte servery DNS manuálne: 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Pomôcť! Ďalšie informácie o tom, ako zmeniť DNS v systéme Windows a ako zvoliť najrýchlejší verejný server DNS, nájdete v tejto poznámke: //ocomp.info/kak-vyibrat-public-dns.html

Používame DNS od spoločnosti Google

4) Rodičovská kontrola, kontrola šírky pásma

Venujte pozornosť aj sekciám, ako je kontrola šírky pásma a rodičovská kontrola v smerovači. Faktom je, že s ich pomocou môžete použiť ktorékoľvek zo zariadení pripojených k smerovaču - stačí odpojiť od internetu (alebo všeobecne zakázať pripojenie k sieti Wi-Fi).

Ovládanie šírky pásma - Upozorňujeme, že akékoľvek zariadenie je možné odpojiť od Internetu / kliknúť

Rodičovská kontrola / klikateľné

Pomôcť!

Ak problém nebol vyriešený, odporúčam vám prečítať si ďalší môj článok: „Wi-Fi je pripojené, ale neexistuje internet [stránky sa v prehliadači neotvárajú]“ - //ocomp.info/wi-fi -podklyuchen-no-interneta-net- stranitsyi-ne-otkryivayutsya.html

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa šťastia všetkým!