Čakanie na stiahnutie v službe Play Market (Google Play Market) - čo robiť, nemôžem nainštalovať aplikácie

Otázka používateľa

Ahoj.

Pokúšam sa nainštalovať aplikáciu, ale Play Market píše chybu „čaká na stiahnutie“. Navyše na dlhú dobu a pri pokuse o stiahnutie akejkoľvek aplikácie. Čo sa dá robiť?

Ahoj.

Áno, táto možnosť je najzákernejšia: ak nedôjde k stiahnutiu a nezobrazia sa žiadne chyby ani upozornenia (ak chýba rovnaká pamäť, hovorí o tom Play Market priamo a otázka je jasná, ako to vyriešiť).

Ďalej uvádzame niekoľko jednoduchých a efektívnych riešení, ktoré vo väčšine prípadov fungujú.

Takže ...

*

Čo robiť, ak trh Play čaká na stiahnutie

Skontrolujte poradie sťahovania 

Možno by tento bod mal byť označený ako jeden z prvých. Nestáva sa to tak zriedka kvôli zlej kvalite internetu, predchádzajúce inštalácie (sťahovanie) aplikácií „uviazli“ (a ešte neboli dokončené) a snažíte sa nainštalovať niečo nové - samozrejme, tento nový je uvedený vo fronte a zobrazí sa vám upozornenie  „Čakám na stiahnutie“ (ako napríklad moje na snímke obrazovky nižšie).

Príklad problému pri pokuse o inštaláciu aplikácie

Skúste prejsť do hlavného okna Play Market, kliknite na ikonu „tri pruhy“ (tj. Otvorte ponuku) a prejdite do sekcie „Moje aplikácie a hry“ .

Moje aplikácie a hry na trhu Play

Ďalej skontrolujte karty „Aktualizácie“ a „Nainštalované“, aby ste zistili, či sťahujú nejaké ďalšie aplikácie.

? Napríklad v mojom prípade došlo k postupnej inštalácii niekoľkých aplikácií a kvôli tomu sa objavilo toto upozornenie. Po uzavretí všetkých „nepotrebných“ - problém bol vyriešený a sťahovanie a inštalácia začala okamžite!

Zatvorte inštaláciu predchádzajúcich aplikácií - nastavenia v Obchode Play

Reštartujte zariadenie

Napriek banalite metódy reštartovanie smartfónu pomáha vyriešiť veľa problémov a problémov (aj z Play Marketu).

Poznámka: Ak chcete otvoriť okno pomocou tlačidla reštartu v systéme Android, podržte stlačené tlačidlo napájania na zariadení po dobu 3 - 5 sekúnd!

Reštartuje sa váš smartphone

Zmeňte typ internetového pripojenia

Zvyčajne má väčšina z nich povolený a používaný mobilný internet 3G / 4G (čo niekedy veľmi zle funguje, najmä v niektorých oblastiach našej krajiny). Na diagnostické účely by nebolo nadbytočné pripojiť zariadenie k sieti Wi-Fi a skúsiť aplikáciu stiahnuť z Play Market znova.

Pripojenie k sieti Wi-Fi

Okrem toho skontrolujte rýchlosť a stabilitu internetového pripojenia: pravdepodobne kvôli nízkej rýchlosti prístupu na trhu Play Market sa vyskytujú rôzne druhy chýb (pomoc nájdete nižšie v odkazu) ...

? Pokyny!

Ako skontrolovať rýchlosť internetu v telefóne s Androidom - //ocomp.info/kak-proverit-skorost-interneta-na-telefone-android.html

Vymazanie vyrovnávacej pamäte a údajov služby Play Market

K chybe súvisiacej s čakaním na stiahnutie často dochádza v dôsledku nesprávneho vyplnenia vyrovnávacej pamäte Obchodu Play. A čas od času to musíte vyčistiť ručne ...

Ako na to: najskôr musíte otvoriť nastavenia systému Android, prejsť na kartu „Aplikácie“ . Ďalej vyhľadajte Google Play Market a otvorte ho.

Otvorte nastavenia Google Play

Potom prejdite na kartu „Pamäť“ a vymažte vyrovnávaciu pamäť a údaje. Ďalej sa odporúča reštartovať telefón a pokúsiť sa spustiť nové sťahovanie jednej z aplikácií na trhu Play.

Vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií

Odstraňujú sa aktualizácie služby Play Market

Touto operáciou odstránime iba všetky aktualizácie Obchodu Play (samotná aplikácia zostane v telefóne a po chvíli sa aktualizuje automaticky). Ak problém súvisel s nesprávnou aktualizáciou, tento postup ho pomôže vyriešiť.

Najskôr musíte tiež otvoriť zoznam všetkých aplikácií v telefóne, nájsť Play Market a prejsť na jeho vlastnosti.

Otvorte nastavenia Google Play

Potom kliknite na „tri bodky“ v rohu obrazovky a vyberte možnosť „Odstrániť aktualizácie“ . Na potvrdenie (ktoré sa zobrazí v dolnej časti okna) odpovedzte kladne. Po chvíli sa v telefóne obnoví pôvodná verzia Obchodu Play - budete musieť okamžite skontrolovať jeho výkon ...

Odstrániť aktualizácie

Odhláste sa zo svojho účtu Google

? Poznámka: Predtým, ako opustíte svoj účet, nezabudnite na svoje užívateľské meno a heslo pre následné zadanie (inak môžete dostať obrázok „chcel som to najlepšie, ale ukázalo sa ...“).

To sa deje celkom jednoducho: najskôr musíte otvoriť nastavenia systému Android, potom prejsť do sekcie „Účty“ a zvoliť kartu „Google“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Účty - Google

Potom kliknite na tlačidlo odstrániť a potvrďte operáciu. Po vstupe na trh Play budete požiadaní o zadanie používateľského mena a hesla pre prístup do svojho účtu (ktoré budete musieť znova zadať) a kontrolu jeho výkonu.

Odstrániť účet Google (t. J. Odhlásiť sa)

Spravidla vám tento druh „odhlásenia / prihlásenia“ veľmi často umožňuje rýchlo eliminovať chyby spojené s prístupom k aplikáciám a službám Google.

Obnovenie továrenských nastavení telefónu

Toto je kardinálna metóda, ktorá pomáha aj v najťažších prípadoch: pri infikovaní vírusmi, adwarom, vážnymi chybami, neschopnosťou otvoriť množstvo nastavení atď.

? Dôležité! Po resetovaní telefónu sa odstránia všetky súbory (fotografie, videá atď.) Z pamäte telefónu, notebooku atď. (kontakty uložíte do svojho účtu Google tak, že pred obnovením povolíte synchronizáciu (pozri položku 3)).

Obnovenie továrenských nastavení zariadenia - v nastaveniach telefónu otvorte sekciu „Systém“ a prejdite na kartu „Obnoviť“ . Pozri príklad nižšie.

Systém - vynulovať

Potom prejdite do podsekcie „Obnoviť všetky nastavenia“ a vyjadrite súhlas s uvedenou operáciou. Po 5-10 minútach. zaobstarajte si „čistý“ telefón takmer taký, aký bol po zakúpení. Potom skúste znova vstúpiť na Play Market, prihláste sa do svojho účtu a skúste nainštalovať aplikáciu ...

Obnovte všetky nastavenia

? Pomoc!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu) - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html

*

Doplnky na túto tému prídu vždy vhod ...

Šťastnú prácu!

?