Ako si vyrobiť fotoalbum, fotoknihu (programy pre začiatočníkov)

Dobrý deň!

Prezeraním svojich obľúbených fotografií môžete stráviť viac ako jednu hodinu a dokonca aj viac ako jeden večer! Po zoradení fotografií do rôznych zbierok (fotoalbumov) môžete neskôr nielen rýchlo nájsť potrebné rámčeky, ale aj ich zdieľať so svojimi priateľmi!

V tomto príspevku ponúknem niekoľko možností, ako môžete krásne spojiť niekoľko fotografií do jednej zbierky fotografií (fotoknihy / albumu).

Čo to dá:

  1. album môže byť zdobený v určitom štýle (téme);
  2. bude možné podpísať každú fotografiu (a ľudí na nej);
  3. pridať tematickú melódiu (alebo ju dokonca sami ozvučiť);
  4. môže to byť dobrý darček pre vašich priateľov a kolegov (darček bude navyše nezabudnuteľný!).

A tak je čas pustiť sa do práce ...

Pomôcť!

Ako vytvoriť koláž z fotografií - //ocomp.info/kak-sdelat-kollazh-iz-fotografiy.html

*

Softvér pre fotoalbumy

FOTOGRAFIA PRO

Oficiálna webová stránka: //fotoshow-pro.ru/

Tento program je v prvom rade dobrý, pretože umožňuje úplným prácam s ním aj úplne začínajúcim používateľom (je v ruštine a všetky akcie v ňom sa vykonávajú postupne).

Pokiaľ ide o funkcionalitu: program vám umožňuje vytvoriť nádhernú prezentáciu (fotoalbum) s fotografiami podľa vášho výberu len pomocou niekoľkých kliknutí myšou. V arzenáli PHOTO SHOW je viac ako 150 prechodov a efektov, možnosť pridávať fotografie aj video-audio súbory, ku každej z fotografií môžete pridať nádherné 3-D nápisy. Tiež si nemôžem nevšimnúť, že program má viac ako 100 zabudovaných melódií na rôzne témy.

Na svojom malom príklade zvážim všetky akcie v poriadku.

1) Po spustení programu vyberte jednu z možností:

  1. „Nový projekt“ (vybral som si to v mojom príklade, pretože vám umožňuje užšiu prácu s fotografiou);
  2. Msgstr "Vytvoriť prezentáciu za 5 minút" . Táto možnosť vám umožní spracovať fotografiu oveľa rýchlejšie. Okrem toho sa vám ponúkne jedna z tematických šablón (pozri snímky obrazovky nižšie).

Vytvorenie nového projektu - PHOTO SHOW Pro

Program navrhne výber šablóny (ako na snímke obrazovky nižšie) pri vytváraní prezentácie za 5 minút.

Šablóny prezentácie: deti, dovolenka, mládež, svadba atď.

2) Ďalej sa automaticky otvorí sekcia „Pridať“ : stačí zvoliť priečinok, do ktorého ste uložili fotografie (obrázky), potom zvoliť tie, ktoré potrebujete, a pridať ich do projektu (na obrazovke sa zobrazuje zelená šípka na odovzdanie). obrázky).

Pridávanie fotografií do projektu / PHOTO-SHOW Pro

3) Potom pridajte potrebné efekty a prechody medzi fotografie. To sa deje celkom jednoducho: najskôr vyberte prechod medzi fotografiami (pozri číslo „5“ na obrazovke nižšie) a potom pridajte požadovaný (pozri číslo „4“). Upozorňujeme, že program okamžite vizuálne predvedie, ako to celé bude vyzerať.

Prechody a animácie / klikateľné

4) Ďalším krokom je pridanie hudby k projektu (koniec koncov je oveľa príjemnejšie sledovať fotoalbum s počúvaním správne zvolenej melódie). K tomu má FOTOGALÉRA sekciu „Hudba“. V ňom môžete obaja pridať vlastnú melódiu a pri mnohých príležitostiach použiť už vybranú zbierku ...

Pridáva sa hudba

Počet vybraných stôp je dosť veľký - 201! Všetky sú navyše zoradené podľa žánru: deti, šport, cestovanie, svadba (romantika) atď.

Štandardná hudba

5) Mimochodom, pred uložením projektu by nebolo nadbytočné niektoré fotografie podpisovať. Ak to chcete urobiť, najskôr v projekte vyhľadajte požadovanú fotografiu a potom v okne ukážky kliknite na tlačidlo „Upraviť snímku“ (pozri šípku 11 na snímke obrazovky nižšie).

Upraviť snímku (kresba textu)

6) Ďalej môžete do snímky pridať pomerne veľké množstvo prvkov: titulky, animácie GIF, efekty, video atď. V mojom príklade som sa zastavil nad jednoduchým titulkom ...

Pridajte štítok

7) Upozorňujeme, že po pridaní titulku k fotografii sa začala zobrazovať v okne s ukážkou (pozri šípku 13 na snímke obrazovky nižšie).

Posledným dotykom je uloženie výslednej prezentácie. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite do sekcie „Vytvoriť“ a vyberte príslušnú možnosť (môžete vytvoriť bežný videosúbor, DVD alebo okamžite pripraviť video na nahranie na populárnych webových hostiteľov).

Ukladá sa fotoalbum

Všeobecne je to všetko, stačí si počkať na kompiláciu celého vášho projektu do jedného hotového filmu ...

ACDSee (10. verzia)

Oficiálna webová stránka: //www.acdsee.com/en/index

ACDSee je všeobecne program na prezeranie a katalogizáciu mediálnych súborov (obrázkov, videí atď.). Asi pred 15 rokmi sa považoval za takmer základný program pre prácu s grafikou (keďže vo Windows ME / XP bolo prezeranie obrázkov mimoriadne nepohodlné (a ani teraz to nie je lepšie, ale je to iba podľa mňa)).

V arzenáli ACDSee (v 10. verzii) existujú špeciály. nástroje na vytváranie prezentácií a fotoalbumov. Je s nimi veľmi jednoduché a ľahké pracovať. Preto, ak už máte tento program v počítači nainštalovaný, možno vám jeho schopnosti stačia ...

1) A tak ukážem malý príklad. Najprv musíte otvoriť sekciu „Vytvoriť / prezentovať súbor“ (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Vytvorte súbor prezentácie / ACDSee

2) Ďalej vyberte typ prezentácie (šetrič obrazovky). Môže byť spustený vo forme programu (súbor EXE), úvodnej obrazovky systému Windows (súbor SCR) alebo Macromedia Flash (SWF). Zameriam sa na poslednú možnosť, ako najuniverzálnejšiu (tento formát je možné zobraziť aj v prehliadači).

Prezentácia Flash Macromedia

3) Po pridaní fotografií a obrázkov do projektu kliknite na tlačidlo „Ďalej“ .

Pridáva sa fotografia

4) V tomto kroku musíte nastaviť trvanie zobrazenia konkrétnej fotografie, zvoliť prechody a ich trvanie. Toto môžete nastaviť pre všetky snímky naraz a pre každú zvlášť.

Nastavenie trvania prechodov a efektov

Efektov nie je veľa, ale každý z nich funguje bezchybne (obrázok sa „nekazí“).

Výber efektov

5) Potom musíte určiť, ako sa budú rámiky meniť pri prezeraní (automaticky alebo manuálne), a kliknúť na „Ďalej“ .

Zmena rámu - automatická alebo manuálna

6) Ďalej môžete nastaviť konkrétnu šírku / výšku videa v pixeloch, alebo len začiarknuť políčko, aby program natiahol rozlíšenie tak, aby zodpovedalo fotografii.

Aj v tomto kroku je označený priečinok, kam sa uloží hotové video. Všeobecne platí, že po kliknutí na tlačidlo „Ďalej“  bude váš projekt dokončený!

možnosti

Mimochodom!

ACDSee má ešte jednu zaujímavú možnosť rozloženia fotografií - „HTML album“. Táto metóda je dobrá v tom, že na jeden hárok je možné umiestniť desiatky miniatúr naraz a ku každému z nich pridať názov a popis (ako to vyzerá na obrázku nižšie). Túto galériu je však možné zobraziť iba pomocou prehľadávača.

Ďalšou alternatívou je HTML Gallery

Family Chronicle (v recenznej verzii 6.3)

Oficiálna webová stránka: //www.the-family-chronicle.com/download.html

Hlavným účelom tohto programu je zostaviť si vlastný rodokmeň. Ale v jeho možnostiach je aj vytvorenie fotoalbumu . Vývojári navyše pridali jednu zaujímavú vlastnosť: každú fotografiu je možné nielen podpísať a umiestniť v správnom poradí, ale aj označiť každú osobu v ráme.

Po otvorení takého fotoalbumu aj po 10 - 15 rokoch a vznášaní sa nad osobou na fotografii sa okamžite zobrazí okno, v ktorom sa zobrazia všetky informácie, ktoré ste zadali: meno, priezvisko, komu patríte atď. . (Nižšie vám ukážem, ako to celé vyzerá).

1) A tak po nainštalovaní a spustení programu: prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvoriť databázu. Pozri príklad nižšie.

Rodinná kronika - Vytvorenie novej databázy

2) Ďalej prejdite do sekcie „Fotoalbumy“ a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“ .

Vytvorte fotoalbum

3) V tomto kroku musíte určiť názov fotoalbumu a nahrať k nemu obal (voliteľné). Potom kliknite na tlačidlo „Vytvoriť fotoalbum“ .

Vytvoriť album

4) Teraz môžete do fotoalbumu pridať všetky potrebné fotografie a obrázky. Upozorňujeme, že z hotového fotoalbumu môžete vytvoriť prezentáciu.

pridať fotku

5) Pri prezeraní fotografií z fotoalbumu - môžete na fotografii označiť ktorúkoľvek osobu (urobíte to kliknutím na tlačidlo „Označiť osobu“). Následne pri prezeraní tejto fotografie zistíte, o koho ide, jednoduchým umiestnením kurzora myši na ňu (príklad nižšie).

Každú osobu môžete označiť na fotografii

Mimochodom, môžete tiež pridávať komentáre k fotografiám, vytvárať titulky, usporiadať ich v požadovanom poradí, upravovať (pozri okno s možnosťami na snímke obrazovky nižšie).

Ďalšie možnosti pre fotoalbum

*

To je zatiaľ všetko ... Doplnky sú vždy vítané.

Všetko najlepšie!

?