Ako zakázať automatické spustenie µTorrent pri zavedení systému Windows 10

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomoc s jedným problémom. Keď zapnem počítač a objaví sa otrok. Tabuľka Windows 10 - potom sa spustí automatické spustenie µTorrent (a mám v ňom veľa torrentov - všetko sa začne okamžite spomaľovať, opätovne kontrolovať atď.).

Automatické spustenie je v nastaveniach programu zakázané, ale to nepomáha! Počítač skontroloval prítomnosť vírusov - nič. Čo sa môže mýliť Vírus?

Ahoj.

S najväčšou pravdepodobnosťou čelíte relatívne novej „funkcii“ systému Windows 10 - v predvolenom nastavení si teraz „pamätá“, ktoré programy boli otvorené v čase, keď bol počítač vypnutý, a potom - automaticky ich spustí!

Podľa môjho názoru to nie je úplne logické. Prečo potom existuje spúšťací priečinok?! Nakoniec, ak používateľ potrebuje automatické spustenie, pridá si doň všetko, čo potrebuje ... ?

Nech už je to akokoľvek, nižšie zvážime, ako môžete zakázať automatické spustenie ľubovoľného programu v novej desiatke (vrátane uTorrent).

*

Zakážte spustenie uTorrent a ďalších programov v systéme Windows 10

? KROK 1

Najprv teda musíte otvoriť nastavenia programu, ktorý vám „prekáža“ pri každom spustení počítača (v našom prípade uTorrent - karta „Nastavenia / Všeobecné“).

V nich musíte zrušiť začiarknutie automatického spustenia programu spolu s OS Windows a uložiť parametre (príklad nižšie ?).

Nastavenia UTorrent - karta Všeobecné

Pokiaľ ide o uTorrent, odporúčam tiež otvoriť kartu „Rozhranie“ a ďalšie. zrušte začiarknutie políčka „Zavrieť do zásobníka“ .

V blízkosti zásobníka - zrušte začiarknutie

To znamená, že ak teraz program zatvoríte kliknutím na krížik v pravom hornom rohu jeho okna, nebude sa minimalizovať na zásobník, ako tomu bolo predtým ... (pozri príklad nižšie).

V zásobníku sa nenachádza ikona uTorrent!

*

? KROK 2

Potom prejdite do správcu úloh (klávesové skratky Ctrl + Alt + Del alebo Ctrl + Shift + Esc) a otvorte kartu „Spustenie“ .

Na tejto karte musíte skontrolovať zoznam programov: malo by sa deaktivovať všetko, čo nie je potrebné (poznámka: v niektorých prípadoch po zmene nastavení v KROKU 1 niektorý softvér nezakáže automatické načítanie ...).

Správca úloh - zoznam po spustení

*

? KROK 3

Ak chcete deaktivovať túto novú „funkciu“ systému Windows 10 (tj spustenie predtým otvorených programov), musíte:

  1. zadajte parametre OS (kombinácia Win + i );
  2. prejdite na kartu „Účty / možnosti prihlásenia“ ;
  3. posuňte jazdec do vypnutého režimu . pre "Použiť moje prihlasovacie informácie na automatické dokončenie nastavenia ..." .

Možnosti prihlásenia - ochrana osobných údajov systému Windows 10

Všeobecne to bude všetko pre uTorrent - teraz sa to nespustí po reštarte počítača (takmer 99,999%)! ?

*

? KROK 4

Niekoľko slov pre obzvlášť návykové programy ...

Niektorý softvér sa napriek všetkým vyššie uvedeným krokom môže aj naďalej spúšťať spolu s Windows. V takom prípade by ste sa mali „pozrieť“ do editora registra a do plánovača úloh (našťastie to nie je ťažké ...).

*

Ak chcete otvoriť editor registra: stlačte kombináciu klávesov Win + R , v okne „Spustiť“ zadajte  príkaz regedit .

Ďalej musíte postupne otvoriť karty pod (?) a odstrániť z nich parameter s názvom „nepotrebného“ programu.

  1. HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
  2. HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

Odstránenie parametra z editora databázy Registry

*

Ak chcete otvoriť plánovač úloh: stlačte kombináciu klávesov Win + R , zadajte  plánovacie úlohy ovládania príkazov a stlačte kláves Enter.

Potom v zozname plánovača musíte nájsť úlohu, aby ste pre vás spustili „nepríjemný“ program a deaktivovali ho. Pozri príklad nižšie. ?

Zakázanie úloh v plánovači

*

Ako ďalší doplniť. možnosť - nepríjemný program môžete jednoducho odstrániť (poznámka: niektoré programy infikované vírusmi nie je vždy možné deaktivovať štandardné nástroje operačného systému). Ak narazíte na niečo podobné: odporúčam pár mojich minulých poznámok, odkazy dole ...

? Pomoc!

1) Ako odinštalovať program, ktorý sa nedá odstrániť - pozri pokyny

2) 4 jednorazové antivírusy na rýchlu kontrolu počítača (prenosné verzie!)

*

Ak ste problém vyriešili inak - dajte mi vedieť (vopred ďakujem)!

Veľa štastia!

?