Chyba 0xc0000906 pri spúšťaní hier a programov - aký je dôvod?

Ahoj.

Podobná chyba (najčastejšie) nastáva pri spustení hry: GTA, Sims, Far Cry, PES atď. (Navyše sa to deje tak pri licenčných kópiách, ako aj pri rôznych prebaleniach ...).

Hlavným dôvodom chyby 0xc0000906 je absencia dôležitého súboru v systéme alebo priečinku s hrou (napríklad rôzne knižnice DLL). Samozrejme chyba o tom, ktorý súbor neexistuje, väčšinou nič nehovorí, a preto nie je vždy ľahké sa s ním vyrovnať ...

V tejto poznámke uvediem niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vo väčšine prípadov pomôžu tento problém (s malým množstvom krvi eliminate) odstrániť. Mimochodom, nie tak dávno som sám na to narazil, keď som sa v jednej z hier pokúsil skontrolovať joystick (na vine bol obranca Windows ...).

Teraz bližšie k predmetu ...

*

Čo robiť, keď sa zobrazí „0xc0000906“

Skontrolujte kvalitu inštalačných súborov

Úplne prvá vec, ktorú odporúčam urobiť, je zistiť, či je všetko v poriadku s obrazom hry (inštalačný súbor), z ktorého ste ju nainštalovali. Existuje podobná chyba aj pre ostatných používateľov, ktorí použili rovnaký obrázok?

Je to len tak, že ak sú v rovnakom Steam všetky hry skontrolované / prekontrolované, potom to na rôznych torrent trackeroch môže byť čokoľvek (existujú aj verzie hier, ktoré nefungujú pre 80 - 90% používateľov, ktorí si ich stiahli!).

Skúste tiež spustiť program ako správca.

Spustiť ako správca

Venujte pozornosť zabudovanému programu Windows Defender

Obranca je nevyhnutná vec a zabraňuje infikovaniu systému rôznymi vírusmi, trójskymi koňmi a adware. V niektorých prípadoch (keď sú upozornenia vypnuté) však funguje ticho a neviditeľne ... ? Platí to pre Windows 10

Tých. spustíte hru, obranca ju skontroluje a zistí, že jeden zo súborov nespĺňa bezpečnostné požiadavky - v dôsledku toho ju vymaže a hra sa nespustí (s chybou ...).

Ak to chcete skontrolovať, stačí otvoriť denník obrancu. Dá sa to urobiť dosť rýchlo - kliknite na upozornenia v rohu obrazovky: ak obranca vykonal akciu, zobrazia sa správy o hrozbe (pozri príklad nižšie). Stačí otvoriť jeden z nich.

Ochrana pred vírusmi a hrozbami

Mimochodom, protokol môžete otvoriť aj pomocou nastavení Windows (pre ich zadanie stlačte Win + i), záložku: „Aktualizácia a zabezpečenie / Zabezpečenie Windows / Ochrana pred vírusmi a hrozbami / Protokol hrozieb“ .

Protokol o hrozbe

Ďalej sa pozrite na zoznam varovaní (podrobnosti naznačujú, ktorý súbor bol presunutý do karantény), sú v ňom odstránené súbory hier?

Ak sa nájdu - zvážte nájdený dôvod! Existujú dve riešenia:

  • ak ste si istí, že so súborom hry je všetko v poriadku, čo je falošné pozitívum - stačí kliknúť na „Obnoviť“ (mimochodom, súbory je možné znova skontrolovať pomocou online antivírusového softvéru - //ocomp.info/onlayn-antivirusyi). html);
  • načítať ďalšiu kópiu hry (v ktorej nie je taký „dobrý“).

Obnovenie činnosti softvéru (obnovenie súboru)

Skontrolujte antivírusovú karanténu (ak existuje)

Ak máte nainštalovaný antivírus, vyššie uvedené informácie o obrancovi sú pre neho tiež relevantné. Každý antivírus má tiež karanténu, do ktorej často odosiela súbory z priečinkov s hrami ...

Napríklad v aplikácii Kaspersky Anti-Virus otvorte karanténu - kliknite na odkaz „Ďalšie funkcie“, v ponuke vľavo ju vyberte ...

Ďalšie funkcie (Kaspersky)

Karanténa

Môžete tiež odporučiť vypnutie antivírusu počas inštalácie hry (spustenia).

Aktualizujte ovládače, systémové knižnice

V niektorých prípadoch môže vzhľad chyby 0xc0000906 naznačovať, že vo vašom systéme chýbajú niektoré knižnice (NET Framework, Visual C ++ atď.).

Na súčasnú kontrolu všetkých potrebných komponentov (potrebných pre hry) a stavu ovládačov - odporúčam použiť utilitu Driver Booster. Zoznámte sa s nasledujúcim screenshotom: automaticky našiel všetky balíky, ktoré nie sú v OS ...

Upozorňujeme, že program automaticky sťahuje a inštaluje všetko potrebné pre hry (.NET, Visual C ++ a ďalšie balíčky)!

Skontrolujte integritu súborov Windows

Niektoré súbory OS môžu byť poškodené z rôznych dôvodov: od vírusovej infekcie po chyby počas procesu aktualizácie. Našťastie má moderný Windows zabudovaný nástroj na automatickú kontrolu a obnovenie jeho najzákladnejších prvkov.

Ak chcete spustiť takúto kontrolu, otvorte správcu úloh (Ctrl + Shift + Esc), kliknite na „Súbor / nová úloha“ a do riadku  „Otvoriť“ pridajte príkaz sfc / scannow (úloha je vyžadovaná ako správca). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Kontrola integrity súborov

Potom už len čakajte na koniec kontroly ...

3% dokončené

*

To je zatiaľ všetko ...

Ak ste sa chyby zbavili nejako inak - zaškrtnite pár slov v komentároch.

Veľa štastia!

?