Ako odstrániť červené oči na fotografii: niekoľkými spôsobmi

Dobrý čas!

Asi takmer každý si všimol, že na niektorých fotografiách môžu mať oči človeka červený odtieň (niekedy taký intenzívny, že sa môže zdať, že je chorý človek ...). Mimochodom, podobný efekt možno pozorovať aj pri fotografovaní zvierat. ?

Nie vždy sa to stane, ovplyvnia sa tak podmienky snímania, ako aj charakteristiky oka konkrétnej osoby. Niekedy je trochu prekvapujúce vidieť, že oči každého na obrázku vyzerajú normálne a niekoho oči sú červené ...

Ak máte fotografie s podobným problémom - nezúfajte, už za pár minút môžete obrázok opraviť a vrátiť ho do svojich prirodzených odtieňov (aj bez vedomia aplikácie Photoshop!).

V skutočnosti bude tento článok iba o tomto ...

Ako príklad uvádzam fotografiu „PRED“ a „PO“ spracovaní (mimochodom, všetko spracovanie trvalo asi 1-2 minúty).

Bolo - je teraz (fotografia bola vylepšená v aplikácii Photo-Master, pozri popis nižšie)

*

Ako odstrániť červené oči na fotografiách

Metóda 1 (Photo-Master)

Požadovaný program - //photo-master.com/

Program „Photo-Master“ je v prvom rade dobrý, pretože je určený pre začínajúceho používateľa:

  • jednoduché rozhranie;
  • všetko je v ruštine;
  • Existuje veľa nástrojov, ale všetky sú čo najviac zjednodušené;
  • program má zabudované prvky na automatické vylepšovanie fotografií.

Všetky akcie na odstránenie efektu červených očí ukážem v aplikácii „Photo-Master“ na konkrétnom príklade.

1) A tak je prvá akcia štandardná - otvorte požadovanú fotografiu (kombinácia Ctrl + O).

Otvorená fotografia (Photo-Master)

2) Ďalej prejdite do sekcie „Retuš“ a vyberte nástroj „Korekcia červených očí“ .

Retuš - korekcia efektu červených očí (Photo-Master)

3) Potom upravte priemer kefky tak, aby pokrýval iba červenú oblasť oka, a kliknite na ňu. Okamžite si všimnete, ako niekde zmizlo začervenanie ...

Úprava veľkosti štetca a odstránenie efektu

4) Potom kliknite na tlačidlo „Použiť“ na potvrdenie upravenej fotografie.

Efekt červených očí odstránený!

5) Pred uložením fotografie tiež odporúčam prejsť do časti „Efekty“ a zistiť, ako môže program „Photo Master“ zmeniť odtiene a jas vášho obrázka. Niekedy je možné pri hraní s efektmi fotografiu výrazne „oživiť“.

Vylepšenie fotografie

Pôvodná úloha je splnená!

*

? Mimochodom!

Mohlo by vás zaujímať, ako môžete obnoviť starú fotografiu, napríklad z nej odstrániť škvrny, škrabance, biele bodky a iné chyby

*

Metóda 2 (XnView)

Požadovaný program - //www.xnview.com/en/ 

(poznámka: stiahnite si rozšírenú verziu programu - XnView MP).

XnView je bezplatný program (na súkromné ​​použitie) určený na prezeranie a úpravu grafických súborov (obrázkov, fotografií atď.). Mimochodom, je veľmi pohodlné ho používať, dá sa povedať úplná náhrada za vodič!

Pokiaľ ide o „červené“ oči, sú v nich špeciály. nástroj na opravu tejto chyby na fotografii. Zvážim to nižšie.

1) Prvý krok v XnView, rovnako ako inde: najskôr musíte nainštalovať program, spustiť a nájsť požadovanú fotografiu. Potom ho otvorte v samostatnom okne. Pozri príklad nižšie.

XnView - otvorte požadovaný obrázok

2) Ďalej by ste mali zväčšiť fotografiu a zvoliť  jednu červenú oblasť oka pomocou myši (nemusíte vyberať žiadne nástroje na výber, stačí použiť ľavé tlačidlo myši!).

Zväčšite fotografiu a vyberte oblasť červených očí pomocou myši ...

3) Potom prejdite do sekcie „Obrázok“ a kliknite na nástroj „Odstránenie efektu červených očí“ . Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie. ?

Obrázok - Odstránenie efektu červených očí - Ponuka v XnView

4) Opakujte kroky 2, 3 (opísané vyššie), aby ste odstránili červený odtieň druhého oka (a ďalších osôb, ak sú na fotografii ...).

Výsledok

Zostáva iba uložiť výslednú fotografiu (Ctrl + S). Jednoducho? Áno, zdá sa, že áno!

*

Metóda 3 (Photo! Editor)

Požadovaný program - odkaz na recenziu „Photo! Editor“

Foto! Editor je relatívne malý editor obrázkov, ktorý dokáže automaticky transformovať a opraviť vašu fotografiu na nepoznanie!

Môžete napríklad zosvetliť pokožku, odstrániť začervenanie očí, urobiť pupienky a niektoré chyby neviditeľnými atď.

Uvediem jednoduchý príklad.

1) Po inštalácii programu - nájdite požadovanú fotografiu a kliknite na nástroj „Opraviť efekt červených očí“ . Nižšie je uvedený príklad.

Foto! Editor - funkcia automatického odstránenia efektu červených očí

Editor automaticky odstráni efekt „začervenania“ a prinesie fotografii prirodzenú farbu (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Automatický režim odviedol skvelú prácu

Potom odporúčam otvoriť nástroj  Lighting  - Photo! Editor vám ponúkne 9 možností automatickej zmeny osvetlenia pôvodnej fotografie. Často je možné obrázok výrazne oživiť a spríjemniť.

Automatická zmena osvetlenia fotografie (nástroj Osvetlenie)

*

Metóda 4 (Photoshop)

Odkaz na oficiálne. webová stránka: //www.adobe.com/

Pravdepodobne takmer každý už počul o tomto programe ... Na jednej strane pomocou Photoshopu môžete z fotografie robiť takmer akékoľvek úpravy a úpravy, na druhej strane je program dosť komplikovaný, ťažkopádny a dosť drahý. Všeobecne ako vždy „dve strany mince“ ...

Pokiaľ ide o našu aktuálnu úlohu, vo Photoshope je špeciálna. nástroj „Red Eye Tool“ (tzv. v origináli v angličtine; jeho použitie je celkom jednoduché). Ukážem ti to na príklade.

1) Po otvorení požadovanej fotografie venujte pozornosť panelu nástrojov vľavo. Medzi paletou rôznych „kúskov“ nájdite vytúžený  „Nástroj červených očí“ (môžete tiež použiť tlačidlo „J“).

Výber nástroja Červené oči

2) Potom vyberte červenú oblasť oka - a Photoshop toto „začervenanie“ automaticky odstráni. Potom ďalšia časť, potom ďalšia ... atď.

Výber oblasti červených očí

3) Vďaka opakovanému použitiu „nástroja Red Eye Tool“ je možné dosiahnuť veľmi kvalitné spracovanie fotografií. Pozri príklad nižšie.

Photoshop problém automaticky opravil

*

Metóda 5 (online služby)

Služba 1 - //kras-glaz.haqteam.com/

Služba 2 - //makeup.pho.to/ru/

Za posledných 5 - 10 rokov digitalizácia odvádza svoju prácu - teraz pri mnohých úlohách (vrátane „červených očí“) nie je ani potrebné inštalovať žiadne programy - stačí prejsť na web a nahrať fotografiu ( potom sa všetko vykoná automaticky) ...

Nemôžem si však nevšimnúť, že ešte stále nemá ďaleko od „úplnej“ automatizácie a kvalita spracovania fotografií je niekedy veľmi žiadaná. Okrem toho nie vždy existuje túžba nahrať osobné obrázky do niektorých zdrojov tretích strán.

Automatické spracovanie fotografií (snímka z webu Fan Studio)

Ak však po ruke nie je nič iné - prečo to nevyužiť? ..

*

Prečo sa objavujú červené oči a ako znížiť ich intenzitu

Tento efekt na fotografii sa objavuje v dôsledku skutočnosti, že fundus oka u ľudí (a u mnohých zvierat - môžu tiež mať tento efekt) je červený.

Pri fotografovaní: svetelné lúče dopadajú na tvár a oči človeka, samozrejme, niektoré sa odrážajú a maľujú oko červeným odtieňom.

Efekt môže mať rôznu intenzitu: závisí to jednak od charakteristík oka konkrétnej osoby, jednak od režimov snímania. A ak prvý dôvod nemožno ovplyvniť, potom druhý - je celkom možné „opraviť“ ...

Čo treba hľadať:

  1. Blesk. Najčastejšie oči červia od jasného blesku - skúste ho vypnúť (alebo znížiť jas);
  2. Kvalita fotoaparátu. Poznamenáva sa, že pri fotografovaní lacným fotoaparátom (tzv. „Krabička na mydlo“) alebo mobilným telefónom trpí kvalita fotografie (vrátane farby očí ...). Ak potrebujete získať veľmi kvalitnú fotografiu - pozrite sa bližšie na zrkadlovky;
  3. Vzdialenosť od fotoaparátu (a blesku). Skúste túto vzdialenosť zväčšiť - efekt by mal znížiť jeho silu ...
  4. Skrátenie a uhol streľby. Ak sa človek nepozerá priamo do šošovky prístroja, ale trochu do strany - „začervenanie“ môže buď úplne zmiznúť, alebo jeho intenzita bude veľmi nízka a sotva znateľná (lom svetelných lúčov, uhol odrazu a tak ďalej ...).

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky sú vítané!

Šťastné zábery!

Prvé zverejnenie: 14.05.2019

Oprava: 14.10.2020