Ako posunúť panel úloh dole (+ ako ho skryť, aby vám neprekážal)

Otázka používateľa

Ahoj.

Kúpil som si počítač a z nejakého dôvodu sa na ňom nachádza hlavná lišta (to je pre mňa veľmi nepohodlné). Snažil som sa to myšou stiahnuť dole, ale nič sa nedeje (nehýbe sa). Povedz mi niečo ...  

{vystrihnúť zvyšok otázky}

Ahoj.

Panel je s najväčšou pravdepodobnosťou umiestnený na vrchu kvôli predvoľbám v systéme Windows (možno predajcovia v obchode skontrolovali počítač a trochu „vylepšili ...“). Môžu však existovať aj iné nuansy ...

Stručne zvážim, čo sa dá robiť ...

Panel úloh v hornej časti systému Windows 10 // príklad, ktorý objasňuje, o čo ide ...

*

Presuňte hlavný panel

? Možnosť 1

Najskôr skúste kliknúť pravým tlačidlom myši (RMB) na panel na mieste bez ikon programu - v zobrazenej ponuke zrušte začiarknutie políčka ? (ak je tam nainštalované).

Pripnite hlavný panel - zrušte začiarknutie políčka

Potom stlačte a podržte LMB (ľavé tlačidlo myši) na prázdnom mieste na paneli úloh a posuňte myš do dolnej časti obrazovky - teda panel úloh by sa mal posunúť nadol.

Presuňte panel podržaním LMB

Potom to nezabudnite napraviť, aby ste pri práci náhodou neposunuli panel niekam doprava (doľava) ... ?

Oprava panela úloh

*

? Možnosť 2

Existuje ďalší spôsob prispôsobenia panelu - prostredníctvom možností systému Windows. Ak ich chcete otvoriť v systéme Windows 10, stlačte kombináciu klávesov Win + i .

Win + i - klávesnica (pohľad zhora)

Potom prejdite do sekcie „Personalizácia / panel úloh“ a určte, kde by mala byť pozícia panela úloh: horná, spodná, pravá, ľavá ... ?

Na tej istej karte môžete zmeniť veľkosť ikon (umožňuje vám zmenšiť panel na výšku, čo je na notebookoch veľmi výhodné, aby ste šetrili miesto ...).

Nastavenia systému Windows - hlavný panel

Mimochodom, parametre panela úloh je možné otvoriť aj inak: stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na prázdne miesto. ?

Možnosti na paneli úloh

*

? Možnosť 3

Ak vyššie uvedené dve metódy nepomohli, je možné:

 • nainštalovali ste nejaký druh zostavy od „remeselníkov“ (tj. nie oficiálny operačný systém od spoločnosti Microsoft). V takom prípade je ťažké navrhnúť niečo s nastaveniami, pretože každý z nich môže mať svoje vlastné predvoľby. Prípadne jednoducho ? preinštalujte operačný systém, pretože to možno urobiť bez straty dát;
 • máte nainštalované všetky miniaplikácie a doplnky na zmenu vzhľadu systému Windows. V takom prípade pozrite na control ovládacom paneli OS, aký softvér je nainštalovaný, a ? odstráňte všetok nepotrebný;
 • Tiež by som odporučil spustiť príkazový riadok ? od administrátora a vytvoriť v systéme nového používateľa (príkaz: net user alex-local / add - nahraďte „alex-local“ svojou prezývkou ?).

  čistý užívateľ alex-local / pridať

  Potom musíte reštartovať počítač a zaviesť systém z nového profilu (?);

  Boot Windows OS - vyberte profil

 • váš softvér je infikovaný vírusmi a adware. Spustite počítač pre každý prípad pomocou špeciálov. Softvér (táto možnosť je stále zriedkavá ...).

*

Ako skryť hlavný panel

Celkom populárna otázka (najmä po vydaní niektorých aktualizácií systému Windows ...). Pravda je, že panel úloh sa v niektorých prípadoch pri sledovaní videí alebo spúšťaní hier (?) neskrýva.

Panel úloh nezmizne pri sledovaní filmu (príklad problému)

Samozrejme, to skutočne zasahuje do práce na PC ...

Čo odporúčam:

 1. prejdite do nastavení systému Windows ( Win + i ) a v sekcii „Personalizácia“ prepnite posúvač do režimu „Automaticky skryť panel úloh ...“ . Teraz to nebude viditeľné na obrazovke, kým nepresuniete kurzor myši do dolnej časti obrazovky.

  Nastavenia systému Windows 10 - Prispôsobenie panelov

 2. prečítajte si jednu z mojich predchádzajúcich poznámok o ďalších spôsoboch riešenia tohto problému;
 3. nainštalovať pridať. ? dizajnový balík na zmenu ŠTARTU a hlavného panela vo Windows 8/10 (amatérsky ...).

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Veľa štastia!

?