Ako previesť video do MP4 (podrobný sprievodca)

Ahoj.

Teraz na webe nájdete stovky video formátov (a bohužiaľ, mnohé z nich nepodporujú mobilné gadgety, nejaký druh editorov atď.). Ani nehovorím o tom, že nekomprimované video môže zabrať veľa miesta na pevnom disku ...

Na odstránenie tohto nedorozumenia by jednou z najlepších možností bola prevádzanie problémových videí na formát MP4 . Tento formát, aj keď nie je nový, je veľmi populárny a podľa môjho názoru už vážne posúva AVI späť ...

Čo poskytuje konverzia videa na MP4:

  • po prvé, tento formát podporuje väčšina prehrávačov, televízorov, počítačov a mobilných prístrojov: iPhone, iPad, Samsung, PSP, HTC atď.;
  • po druhé, kompresný pomer je oveľa vyšší ako pri mnohých iných možnostiach (napríklad film z DVD je možné skomprimovať 2-3krát bez straty kvality! *);
  • po tretie, pri sledovaní videí tohto formátu (najmä v 4K) dochádza k oveľa menším chybám a zamrznutiu prehrávača (ako je to v prípade práce s WMV alebo MKV);
  • po štvrté, tento formát zjednodušuje možnosť vysielať video do siete (spolu s titulkami a inými zvonmi a píšťalkami ...).

Výhody pre tvár! Teraz, ako rýchlo prepisovať videoklipy na MP4, bez hluku a prachu ... ✔

*

Príklad prevodu videí na MP4

KROK 1: výber prevodníka

Pre rýchlu destiláciu videa z jedného formátu do druhého potrebujete špeciál. prevodník program. Spomedzi najrôznejších programov tohto druhu - moja voľba padla na „Video-Master“ už dávno ...

Video Master

Stránka vývojára: //video-converter.ru/

V čom vyniká tento program:

  1. podporuje viac ako 100 rôznych video formátov (t. j. môžete previesť takmer akýkoľvek súbor);
  2. vo fáze nastavenia môžete určiť, na akú veľkosť sa má video komprimovať (t. j. priamo určiť, napríklad, že potrebujete video s veľkosťou 100 MB)
  3. vstavaný editor: môžete upraviť dĺžku, stlmiť zvuk, vylepšiť jas a kontrast atď .;
  4. podpora šablón pre rôzne zariadenia (netreba sa hádať, či bude video bežať na takom a takom zariadení - stačí ho vybrať zo zoznamu, napríklad Honor 8, alebo Samsung Galaxy 5).

Na túto tému!

Top 10 prevodníkov videa v ruštine - //ocomp.info/video-konverter-top10.html

KROK 2

Po inštalácii a spustení prevodníka kliknite na tlačidlo pridať a vyberte požadované videá (ktoré je potrebné previesť na MP4).

Pridajte do projektu video

KROK 3

V mojom príklade som pridal 2 videá. Upozorňujeme, že oproti každému (napravo) sa zobrazuje obdĺžnik s formátom videa, do ktorého bude skomprimovaný. Kliknutím na tento obdĺžnik vyberte požadovaný kodek.

Výber formátu

Potom v časti „MPEG4“ nastavte požadovanú šablónu (spravidla sa teraz najčastejšie používa MP4 HD (H.264)).

Výber formátu-2

Rovnaký postup opakujte pre každý pridaný klip.

KROK 4

Potom môžete manuálne nastaviť rozlíšenie a veľkosť videa, ktoré bude mať video po prevode (pomocou tlačidla „Kvalita“, pozri obrazovku nižšie).

Pomer kompresie

KROK 5

Kliknutím na tlačidlo „Nastavenia videa“ môžete použiť zabudovaný editor: otočiť obrázok o 90 - 180 stupňov, odrezať všetko nepotrebné, rozdeliť na časti atď.

Nastavenia videa

KROK 6

Ďalej musíte určiť priečinok, do ktorého sa budú spracované videá ukladať, a kliknúť na tlačidlo „Previesť“ .

Výber miesta pre nové videá, spustenie konverzie / kliknutie

KROK 7

Ak ste urobili všetko správne, spustí sa proces kódovania. Jeho čas závisí od výkonu vášho PC, dĺžky klipov, pôvodného formátu videa atď.

2%

Po úspešnom dokončení operácie sa zobrazí štandardná správa, ktorá je uvedená na mojej snímke obrazovky nižšie. ✔

Proces je dokončený

PS

Ak váš videoprehrávač neprehráva niektoré videá, skúste použiť môj výber prehrávačov: //ocomp.info/free-videoproigryivateli.html#10 ?

*

To je všetko, veľa šťastia!

?