Všetky odkazy na pracovnej ploche systému Windows sú preč. Ako pridať ikony na plochu: „Tento počítač“, „Ovládací panel“, „Sieť“

Dobrý čas!

Desktop pre mnohých používateľov je nepostrádateľná vec, ktorá slúži nielen na rýchle spustenie programov, ale aj na ukladanie všetkých druhov súborov (prečo vlastne „Moje dokumenty“, ak máte všetko poruke?)

Niekedy však všetko na pracovnej ploche môže náhle zmiznúť (mimochodom, bolo to u jednej z mojich kolegýň - len náhodou vypla zobrazenie ikon, keď sa pokúšala opraviť myš ...). Samozrejme, jej otázka bola vyriešená takmer okamžite ... ?

Ďalej som sa rozhodol dať nielen odporúčania na riešenie takéhoto problému, ale aj otázku pridania ikon „Ovládací panel“, „Tento počítač“ na plochu (štandardne sa na nej vo Windows 10 nenachádzajú).

Takže ...

*

Čo môžete poradiť, ak štítky chýbajú

Možnosť 1: zmeniť motív + pridať na plochu „Tento počítač“ a „Ovládací panel“

Ikony často zmiznú po zmene témy, pozadia, vzhľadu atď. Jednou z prvých vecí, ktoré by som odporučil, je zmena témy na predvolenú, ktorá je predvolená po inštalácii systému Windows (ak ju už máte nainštalovanú, vyberte inú a potom ju uveďte).

Ak to chcete urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľné voľné miesto na pracovnej ploche a v ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte možnosť „Personalizácia“ (relevantné pre Windows 10).

Personalizácia

Ďalej v časti Prispôsobenie / Témy vyberte tému systému Windows .

Témy

Potom v tej istej sekcii kliknite na odkaz „Nastavenia ikony na pracovnej ploche“ .

Možnosti ikon

Potom zadajte, ktoré ikony na pracovnej ploche potrebujete (kôš, počítač, ovládací panel, sieť) a zabráňte ich zmene v témach (pozri šípku 7 na snímke obrazovky nižšie). Uložte nastavenia.

Ikony na pracovnej ploche (podľa tém sa nedajú zmeniť)

Možnosť 2: Zakázané zobrazovanie ikon

V ktoromkoľvek modernom operačnom systéme Windows môžete vypnúť zobrazenie všetkého na pracovnej ploche pomocou 1-2 nepríjemných kliknutí myšou. Mimochodom, veľa ľudí takto žartuje a hrá sa na svojich blízkych, kolegov, priateľov ... ?

Ak to chcete opraviť, kliknite pravým tlačidlom myši na voľné miesto na pracovnej ploche a v ponuke Zobraziť začiarknite políčko vedľa položky Zobraziť ikony na pracovnej ploche . Pozri príklad nižšie.

Zobrazenie ponuky

Možnosť 3: Chyba prieskumníka

V niektorých prípadoch problém súvisí so zamrznutím a chybami prieskumníka. Ak to chcete opraviť, skúste to reštartovať. Ak to chcete urobiť, otvorte Správcu úloh (skratka Ctrl + Alt + Del), nájdite „Prieskumník“ a proces reštartujte (pozri snímku obrazovky nižšie).

Reštartujte program Prieskumník súborov / Správca zariadení

Možnosť 4: Atribúty

Párkrát som sa stretol s tým, že niektorí používatelia nevedomky zmenili atribút skratiek a súborov na „Skryté“ (Explorer samozrejme v predvolenom nastavení súbory s takýmto atribútom nezobrazuje).

Čo možno poradiť v tomto prípade:

  1. alebo použite nejaký veliteľ, ktorý predvolene zobrazuje také skryté súbory (napríklad Total Commander);
  2. alebo zmeňte nastavenia Prieskumníka tak, aby sa začali zobrazovať všetky súbory a skratky (Ako zobraziť skryté súbory a priečinky na disku).

Spravidla skúste otvoriť „Desktop“ ako bežný priečinok (jeho adresa je C: \ Users \ alex \ Desktop , kde alex je názov vášho účtu). Pozri príklad nižšie.

Prieskumník súborov - pracovná plocha

Ak chcete povoliť zobrazovanie skrytých súborov v prehľadávači - stlačte kombináciu klávesov Win + R a v okne „Spustiť“ použite priečinky na kontrolu príkazov  . Ďalej v zobrazenom okne nastavení otvorte kartu „Zobraziť“ a začiarknite políčko „Zobraziť skryté súbory, priečinky a jednotky“ .

Zobraziť skryté súbory

Možnosť 5: vírusy, poškodenie systémových súborov

V niektorých prípadoch sa na obnovenie poškodených systémových súborov (napríklad počas vírusovej infekcie) musíte uchýliť k špeciálnym. inžinierske siete. Jedným z nich je AVZ.

Môže automaticky resetovať niekoľko nastavení operačného systému Windows (a najmä Prieskumníka), obnoviť niektoré zo systémových súborov (a odomknúť ich). To všetko sa deje celkom jednoducho: po spustení AVZ - kliknite na ponuku „Obnovenie súborov / systému“ . Pozri príklad nižšie.

Obnovenie systému

Ďalej začiarknite políčka pre resetovanie Prieskumníka a obnovenie nastavení pracovnej plochy (ako na mojom obrázku) a súhlasím s vykonaním označených operácií.

Vykonajte označené operácie

Potom pomôcka „vráti“ prieskumník (a stav pracovnej plochy (skratky sa nevymažú!)) Do pôvodnej podoby (ako pri inštalácii nového OS).

Možnosť 6: Vrátiť systém späť

Ak všetko vyššie uvedené nepomôže, môžete skúsiť vrátiť systém do predchádzajúceho funkčného stavu (ak samozrejme máte kontrolný bod ...). Takéto kontrolné body vytvára systém najčastejšie automaticky (poznámka: v niektorých verziách systému Windows je táto možnosť vypnutá ...).

Poznámka: keď vrátite systém späť na kontrolný bod, vaše súbory nebudú odstránené! Je pravda, že treba poznamenať, že to ovplyvní ovládače, množstvo nastavení a parametrov ...

Ak chcete skontrolovať, či máte kontrolný bod vrátenia, stlačte Win + R a použite príkaz  rstrui . Pozri príklad nižšie.

rstrui - začatie obnovy

Potom by sa malo zobraziť okno so zoznamom kontrolných bodov (v mojom prípade sú to 3 z nich).

Spravidla sa vytvárajú automaticky pri inštalácii nových programov, ovládačov a zmene dôležitých parametrov operačného systému. Mimochodom, pred odsúhlasením vrátenia môžete vidieť, na ktoré programy bude mať táto akcia vplyv ... ?

3 kontrolné body

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!

?