Online editory fotografií: najlepšie služby (vrátane analógov Photoshopu v ruštine)

Dobrý deň!

Mnoho z nás často potrebuje upraviť nejaký obrázok alebo fotografiu, ale v systéme nie je po ruke žiadny editor (rovnaký Photoshop je platený program a nie každý počítač je možné nainštalovať).

Dnes však existuje veľa celkom zaujímavých online editorov, z ktorých niektoré sú takmer podobné Photoshopu, a vy im nič nemôžete povedať (navyše s podporou ruského jazyka).

V tomto článku by som rád urobil malý výber z týchto služieb so stručným popisom ich schopností. Myslím si, že pri úprave niekoľkých fotografií alebo obrázkov bude použitie týchto služieb veľmi užitočné! Môžete ušetriť čas aj peniaze ... ?

Takže ...

? Poznámka!

Nižšie uvedené služby môžu vyžadovať správne fungovanie doplnku Adobe Flash Player. Ako ho správne aktualizovať, sa dozviete v tomto článku.

*

Online analógy Photoshop

//pixlr.com/editor/?loc=ru

Jeden z najlepších webov pre analógy Photoshopu (osobne, podľa môjho názoru). V rusky hovoriacom segmente internetu mnoho stránok jednoducho kopíruje jeho možnosti.

Ak sa len pozriete do Photoshopu a do okna tohto online editora, rozdiel je takmer nepostrehnuteľný! Veľa nástrojov na úpravy: orezanie, rozmazanie, zaostrenie, hranie s jasom atď.

Aj odstránenie efektu červených očí sa vykresľuje osobitne (pozri obrazovku nižšie). Tento nástroj je mimoriadne užitočný na spracovanie fotografií.

Online editor fotografií - odstránenie efektu červených očí

Všeobecne odporúčam zoznámiť sa s týmto webom (navyše podporuje mnoho jazykov, vrátane toho nášho).

? Dodatok!

Ak sa vám na jednom z webov zobrazí takéto varovanie (?) - kliknite na možnosť povoliť Adobe Flash, potom by sa mal objaviť editor!

*

//photofacefun.com/

Táto stránka obsahuje nielen editor fotografií, ale aj vynikajúce fotografické efekty a rámčeky. Napríklad by ste chceli vidieť svoju fotografiu v nakreslenom formáte (to je teraz populárne) alebo sa umiestniť vedľa nejakej kreslenej postavičky, s kvetinami atď. ✌

To všetko sa deje na tomto webe niekoľkými kliknutiami myšou, preto nemusíte byť guru vo Photoshope alebo dlho študovať nudné hodiny. Odporúčam skontrolovať!

Fotografické efekty online zadarmo

A mimochodom, na //ru.photofacefun.com sú na výber tri rôzne editory fotografií: Aviary, Pixlr a FotoFlexer (všetky sú v tejto poznámke opísané osobitne (↓ ↑), takže nevidím dôvod pridávať tu niečo iné ...).

//ru.photofacefun.com: aký druh editora fotografií existuje

*

//avatan.ru/

AVATAN je neobvyklý editor fotografií, ktorý nevyzerá ako oceľ ?. Celkom multifunkčné, úplne v ruštine, zamerané predovšetkým na začiatočníkov . Všetky zmeny v ňom prebiehajú za chodu.

Existuje veľa celkom pohodlných textúr, filtrov, nástrojov na zmenu fotografie na nepoznanie (ostrosť, retuš, jas s farbou atď.). Všeobecne platí, že aj keď nerozumiete harmonogramu, za 15-20 minút môžete zo svojej fotografie urobiť niečo mimoriadne bežné ... ?

AVATAN - Fancy Photo Editor (zadarmo online)

*

//mypictureresize.com

Tento editor fotografií je veľmi podobný klasickému Photoshopu (s niekoľkými menšími rozdielmi). Dostatočne univerzálne sú všetky základné nástroje.

Je pravda, že si okamžite všimnem, že hoci je väčšina stránok v ruštine, niektoré nástroje sú zobrazené v angličtine. V zásade je to viac ako dosť na spracovanie nekomplikovaných fotografií.

Poznámka: Ak chcete začať pracovať s týmto editorom, vyberte obrázok a kliknite na tlačidlo „stiahnuť“ (alebo „spustiť“).

Úpravy fotografií // webová stránka: //mypictureresize.com

*

//online-fotoshop.ru/

A táto stránka je veľmi dobrá v tom zmysle, že obsahuje všetko, čo potrebujete: videonávody, ako niečo robiť, aj samotné online nástroje. Mimochodom, o samotných nástrojoch:

  1. online photoshop - založený na Pixlr (ľahko sa môžete zoštíhliť, odstrániť „červené“ oči, vyhladiť vrásky na pokožke, omladnúť ?);
  2. ďalší editor fotografií - tento nástroj je vhodnejší pre začiatočníkov, všetko sa tu robí oveľa jednoduchšie a rýchlejšie (nástrojov na spracovanie fotografií je však menej);
  3. orezanie fotografie;
  4. nástroj na odstránenie pozadia z fotografie (veľmi pohodlné);
  5. rýchla fotografia z webovej kamery a jej spracovanie;
  6. pridanie efektov k fotografii (retro a vintage).

Photoshop online express - filtre pre instagram a titulky k fotografiám!

*

//photoshoponline.pro/ru/

(web je nedávno k dispozícii alebo nie)

Ďalšia dobrá stránka, ktorá zhromaždila 3 nástroje na úpravu obrázkov: bezplatný photoshop, efekty pre fotografie v retro a retro štýle a nástroj na vytváranie koláží.

Na webe sa nachádzajú aj videonávody na spracovanie fotografií. Všeobecne je všetko celkom pekné a pohodlné, odporúčam na kontrolu.

Nový Photoshop

*

//www.aviary.com/

Stránka je momentálne nedostupná, ale mala by byť čoskoro obnovená.

Ďalší multifunkčný editor fotografií. Dizajn a rozhranie voliéry sa trochu líši od iných analógov ...

Ak chcete v ňom začať pracovať, musíte najskôr nahrať fotografiu, po ktorej sa vám ponúknu najobľúbenejšie nástroje na úpravy (viď horná ponuka).

Napríklad existuje pomerne veľa filtrov na zmenu odtieňa fotografie, úpravu jasu a zaujímavých efektov. K dispozícii sú tiež štandardné nástroje: orezávanie okrajov, zmena veľkosti, rotácia obrazu o 90 - 360 stupňov, rôzne rámčeky.

Voliéra - funkčný editor fotografií

Z nedostatkov by som vyzdvihol absenciu ruského jazyka. Na druhej strane je pre každý nástroj nakreslená tematická ikona, pomocou ktorej môžete kedykoľvek určiť, akú zmenu dá obrázku.

Po každom použitom nástroji navyše môžete online vidieť, ako sa zmenil obrázok. Všeobecne platí, že to nie je taký vážny nedostatok?!

*

//fotoflexer.com/editor/

Tento editor samozrejme nevyzerá ako Photoshop, ale má veľa možností. Imponuje mi najmä skutočnosť, že všetky funkcie sú pohodlne zoskupené do rôznych sekcií (základné, efekty, dekorácia, zdobenie, deformácia, vrstvy).

Najskôr nahráte obrázok (ktorý musíte upraviť), potom postupne prechádzate jednotlivými sekciami a podľa potreby ich zmeníte (všetky zmeny uvidíte okamžite online).

FotoFlexer - hlavné okno

Fotoeditor FotoFlexer je úplne v ruštine, existuje veľa možností (viď obrazovka vyššie), je primárne zameraný na začínajúcich používateľov.

Pomocou neho môžete veľmi rýchlo upraviť takmer každú fotografiu / obrázok na nepoznanie ✌. Všeobecne odporúčam aj popri prvej službe.

? Pomoc!

Mimochodom, ak máte záujem o vytváranie koláží, odporúčam vám, aby ste sa s týmto materiálom oboznámili.

*

To je všetko, dodatky k tejto téme sú vítané!

(požiadavka: nie je potrebné robiť reklamu na stránky, ktoré jednoducho zobrazujú stránku Pixlr prostredníctvom rôznych rámcov, ktorých je v rusky hovoriacej časti internetu veľa).

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 12.01.2018

Oprava: 06/12/2020