Online kreslenie na počítači: prehľad jedinečných služieb

Dobrý deň!

Nemyslel som si, že môj posledný článok o kresliacich programoch vzbudí u mnohých používateľov pozoruhodný záujem ... ✌

No, ak je to tak, dnes som sa rozhodol priniesť niekoľko služieb, ktoré umožňujú vytvárať zaujímavé kresby online . Okrem toho chcem vo svojej recenzii vyzdvihnúť nielen analógy stránok klasickej Paint (ktorá je súčasťou všetkých Windows), ale aj jedinečné veci.

Napríklad hovoríme o neurónových algoritmoch: keď načrtnete náčrt - a web automaticky nakreslí farebný obrázok. Ako sa ti to páči?

Prípadne, keď môžete nakresliť svoj obrázok, vystaviť ho a dostávať komentáre a hodnotenia od ostatných používateľov (následne hodnotiť ich výtvory). Myslím, že mnohým by sa to malo páčiť?! ?

Takže ...

*

Kde môžem kresliť online v prehliadači

? Pix2pix

Webová stránka: //affinelayer.com/pixsrv/

Moja maľba: mačka ...

Zaujímavá služba, ktorá umožňuje získať celkom realistický obraz pomocou niekoľkých náčrtov.

Napríklad môžete ručne nakresliť mačku, niekoho portrét, topánky, tašky, budovy atď. Každý prvok má svoje vlastné kresliace okno (služba je v angličtine trochu nepríjemná).

Môj obrázok sa zobrazuje tesne hore: na 1 min. podľa mňa nie zlé

Čo tak taký fešák?

Pix2pix bol vyvinutý na základe 100 000 fotografií, ktoré poskytli účastníci projektu a boli spracované neurónovou sieťou.

Predstavte si, že ak teraz z takýchto jednoduchých náčrtov získate celkom dobré veci, čo sa stane ďalej? Napríklad na základe zloženého náčrtu - môžete získať veľmi realistickú fotografiu osoby! Sme na pokraji veľkých zmien, ktoré pre nás IT sektor pripravuje ...

*

? „Deti na internete“

Webové stránky: //www.newart.ru

OCOMP - 3D obrázok z loga webovej stránky

Skvelá stránka pre deti a ich rodičov. Tu je podľa môjho názoru všetko: hotové kresby a remeslá a rôzne obrazy a rady a komunikácia a veľa a veľa nástrojov na online kreslenie!

Niekoľko nástrojov napr

Napríklad majú 3D konštruktor, existujú rôzne možnosti pre „magické“ štetce (to je prípad, keď môžete maľovať štetcom v rôznych farbách naraz), maľovanie naraz súčasne s umelcami atď. Existuje veľa zaujímavých možností na vytvorenie obrázka, určite ho odporúčam na kontrolu.

Mimochodom, venujte pozornosť súťažiam - v nich sa môžete nielen zaujímavo zabaviť, ale aj získať nejaké ceny. Zúčastniť sa môže každý.

*

? Nakreslite s nami!

Hlavná stránka:  //drawi.ru

(cca od 05.24.20: web je momentálne v rekonštrukcii, dúfajme, že bude všetko v poriadku ? )

Kreslite s nami!

Proste skvelá multifunkčná služba, ktorá osloví každého, kto má rád kreslenie. Posúďte sami:

 1. existuje pohodlný nástroj (plátno) na kreslenie: na vytváranie vysokokvalitných a zložitých kresieb sú k dispozícii desiatky štetcov, ceruziek a iného vybavenia;
 2. existuje zbierka kresieb: všetky sú hodnotené ostatnými používateľmi, komentované a kladené otázky. Existuje veľa obrázkov, sú rôznych žánrov a farieb, nakreslených rôznymi technikami a nástrojmi;
 3. na webe je sekcia objednávok (t.j. môžete navrhnúť motív pre kresbu alebo si niečo objednať len pre seba);
 4. existuje časť "Duel" - je to pre tých, ktorí sa už naučili trochu kresliť a chcú sa pokúsiť proti inému živému človeku;
 5. je tu veľmi zaujímavá funkcia: vidíte, ako bol obrázok nakreslený (nie je k dispozícii pre všetky obrázky);
 6. na webe je veľa ľudí, ktorí majú záujem o kreslenie (existuje samostatná sekcia, kde si môžete pozrieť zoznam používateľov). Môžete nájsť priateľov a rovnako zmýšľajúcich ľudí v smere, ktorým sa zaujímate o maľovanie.

Obrázky s vysokým hodnotením

*

? Kreslenie Tuteta.ru

Webové stránky: //tuteta.ru

Hlavné okno stránky

Celkom dobrá služba kreslenia. Existujú dva typy grafického editora: jednoduchý (pre začiatočníkov) a druhý pre profesionálov. Na začatie práce so službou je nutná registrácia.

Rád by som poznamenal, že služba umožňuje vytvárať pomerne zložité výkresy. Na webe je zaregistrovaných veľké množstvo rôznych milovníkov umenia, je tu veľa obrazov od začínajúcich umelcov, rôzne hodnotiace a hodnotiace systémy. Všeobecne platí, že je kde sa túlať ...

Na stránkach sa niekedy konajú propagačné akcie a súťaže. Má zmysel zúčastniť sa!

*

? Roundraw

Webová stránka: //roundraw.github.io/

Príklady obrázkov

Tento online nástroj na kreslenie sa líši od zvyšku - je vektorový (predtým boli prezentované rastrové obrázky (rozdiel medzi vektorovými a rastrovými výkresmi je uvedený tu)).

Tu môžete zadarmo vytvárať rôzne tvary (nakreslený obrázok sa navyše uloží, aj keď sa stránka znovu načíta). Hotový výkres je možné stiahnuť na váš pevný disk jedným kliknutím myši! ?

Upozorňujeme, že editor podporuje tiene (môžete ich pridať ku ktorémukoľvek z tvarov), vyhladzovanie (pre všetky riadky je k dispozícii funkcia automatického vyhladzovania), nástroj na inteligentné vyplnenie (vyplnenie vybratého tvaru).

Dodám, že tvar je možné vyplniť nielen určitou farbou, ale aj akýmsi obrázkom).

*

? LONETI

Webová stránka: //loneti.ru/

Loneti - príklad online editora

LONETI nie je len „kresba“, ale aj sociálna sieť pre umelcov a kreatívnych ľudí.

Hlavné funkcie služby:

 1. pohodlný a kvalitný nástroj na online kreslenie (pozri malý príklad vyššie);
 2. prítomnosť chatu a konferencií pre užšiu komunikáciu s okruhom ľudí, o ktoré sa zaujímate (spoločné tvorenie je vždy zaujímavejšie a ľahšie sa študuje);
 3. existuje režim kreslenia pre viacerých používateľov (t. j. môžete vytvárať naraz v niekoľkých rukách);
 4.  môžete kresliť jedinečné úsmevy, avatary atď .;
 5. stránka obsahuje časť populárnych kresieb: stovky ľudí tam uverejňujú svoje diela. Pre každý obrázok vidíte hodnotenie a kritiku iných ľudí (zaujímavé a vtipné!).

*

? FlockDraw

Web:  //flockdraw.com/ (stránky sú v rekonštrukcii)

Aby služba fungovala, povoľte Flash Player

Screenshot z webovej stránky FlockDraw

Táto služba vám umožňuje nielen nakresliť niečo zaujímavé (a tu sa to implementuje na priemernej úrovni), ale aj zdieľať to s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi!

Stránka obsahuje obrovskú galériu kresieb začínajúcich umelcov: pod každým neobvyklým a zaujímavým obrázkom sa nachádza búrlivá diskusia, známkovanie atď. (iba skutočný živý chat!)

A táto služba má jednu zaujímavú vlastnosť: môžete pozvať ďalších ľudí do svojej izby a priamo pred nimi vytvoriť výkres (akýsi online panel). To môže byť pre začiatočníkov veľmi zaujímavé: koniec koncov môžete na vlastné oči vidieť, ako skúsenejší umelci vytvárajú obrazy ...

Poznámka: Pre úplný prístup ku všetkým servisným nástrojom je potrebné sa zaregistrovať.

*

Za odporúčanie zaujímavých služieb na žrebovanie - vopred veľké milosrdenstvo!

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 22.04.2018

Revízia poznámky: 24.05.2020