Zakázať overenie digitálneho podpisu vodiča v systéme Windows 10 (alebo čo robiť s chybou: „INF tretích strán neobsahuje informácie o podpise“)

Dobrý deň!

Väčšina moderných ovládačov (ktoré sú k dispozícii na stiahnutie na stránkach významných výrobcov hardvéru) je digitálne podpísaná. Tento podpis vás „chráni“ pred veľkým počtom chýb, problémov s nekompatibilitou, vírusov atď. Každé pravidlo má však svoje výnimky ...

Napríklad máte starý hardvér, ktorý je potrebné pripojiť k novému počítaču (alebo ste našli ovládač nie od oficiálneho výrobcu, ktorý by mohol vašu grafickú kartu urýchliť). Pri inštalácii vám Windows samozrejme dá chybu ako:

„Digitálny podpis ovládačov vyžadovaných pre toto zariadenie nie je možné overiť ... INF tretej strany neobsahuje informácie o podpise.“

Ak chcete stále nainštalovať ovládač bez digitálneho podpisu, musíte špeciálnu funkciu deaktivovať. ochrana. To nie je ťažké a nižšie uvediem niekoľko spôsobov. Nemôžem vás ale varovať, že inštalácia takéhoto softvéru môže spôsobiť najrôznejšie problémy (vytvorte bod obnovenia, aby ste rýchlo vrátili všetko do pôvodného stavu).

Takže ...

*

Ako zakázať overovanie digitálneho podpisu vodičov

Dôležité: pár slov o prvom kroku pred inštaláciou neznámych ovládačov

Chcem varovať všetkých, ktorí plánujú inštaláciu ovládača bez digitálneho podpisu. Po tejto akcii sa môže stať, že sa operačný systém Windows nespustí. A ak sa vopred nepripravíte na „taký obrat“, budete musieť strácať veľa času preinštalovaním systému, nastavením a obnovením programov atď.

Preto by som vám pred aktualizáciou a inštaláciou „neznámych“ ovládačov odporučil urobiť niekoľko  vecí:

1) vytvorte zavádzaciu jednotku USB flash v systéme Windows 10 (z ktorej potom môžete spustiť a obnoviť systém).

2) skopírujte všetky dôležité dokumenty na externé médium (cloudová jednotka).

3) vytvorte bod obnovenia (pomôže vám vrátiť sa k predchádzajúcim ovládačom, ak nové začnú pracovať nestabilne a systém sa nebude bootovať normálne).

Ak chcete vytvoriť bod obnovenia, otvorte Ovládací panel systému Windows a prejdite na časť „Systém a zabezpečenie \ Systém“ (alebo len otvorte program Prieskumník a otvorte vlastnosti tohto počítača, ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie).

Vlastnosti tohto počítača

Potom prejdite na pokročilé parametre systému.

Ďalšie parametre systému

Otvorte kartu Ochrana systému , povoľte ochranu systémového disku a vytvorte bod obnovenia (pozri príklad nižšie).

Vytvorte bod obnovenia

Potom stačí zadať názov bodu obnovenia a počkať na jeho vytvorenie (spravidla to trvá 1-2 minúty).

Zabezpečenie systému - Vytvorte bod

Teraz môžete pokračovať v inštalácii nového neznámeho softvéru. Ak sa náhle niečo pokazí, pokyny (odkaz na nich sú uvedené nižšie) vám pomôžu rýchlo obnoviť systém vrátením späť do vytvoreného bodu.

Pomôcť!

Pokyny na obnovenie bootovania systému Windows 10 (vrátenie pomocou bodu obnovenia, oprava bootloaderu atď.) - //ocomp.info/vosstanovlenie-windows-10.html#i-3

Prvá metóda (dočasná, funguje až do ďalšieho reštartu)

Táto metóda je najuniverzálnejšia a najpohodlnejšia, pretože funguje vo všetkých verziách Windows 10. Okrem toho vo väčšine prípadov nie je potrebné trvalé vypnutie overenia podpisu - mnohým používateľom stačí nainštalovať 1–2 ovládače a na chvíľu na to „zabudnúť“ ?.

Pozrime sa na jednoduchý príklad, ako sa to deje ...

1) Najskôr otvorte ŠTART a prejdite do nastavení systému Windows.

možnosti

2) Otvorte sekciu „Aktualizácia a zabezpečenie / obnova“ a použite nástroj na špeciálne možnosti spustenia (pozri snímku obrazovky nižšie).

Špeciálne možnosti sťahovania

3) Ďalej prejdite do sekcie:

Diagnostika—> Pokročilé možnosti—> Možnosti zavedenia

V dolnej časti okna by sa malo zobraziť tlačidlo „ Reštartovať“ - použite ho.

Reštartovať

4) Po reštartovaní nám Windows ukáže okno s bootovacími parametrami - treba zvoliť možnosť bootovania pre systém, v ktorej nebude kontrolovať podpis ovládačov (to je bod 7 - pre výber je treba stlačte kláves F7 ).

Zakázať povinné overenie podpisu vodiča

5) Teraz, po zavedení systému a spustení inštalácie ovládača, by sa malo zobraziť okno s bezpečnostným varovaním: v ňom môžete kliknúť na možnosť „Aj tak nainštalovať tento ovládač“ . Úloha je dokončená, pozri príklad nižšie.

Nepodarilo sa overiť vydavateľa týchto ovládačov - chyba

Dôležité!

Po ďalšom reštarte systému Windows sa kontrola podpisu ovládača znova zapne (predtým nainštalované ovládače (bez podpisu) by mali fungovať, ale inštalácia nových nebude fungovať).

Druhý spôsob (trvalý)

Táto možnosť zakázania overenia podpisu je vhodná pre tých, ktorí musia často preinštalovať ovládače, pripojiť rôzny hardvér na testovanie atď. (alebo ak prvá metóda z nejakého dôvodu nefunguje). K odpojeniu samozrejme dôjde, až kým sami kontrolu znovu neaktivujete ...

Poznámka: Táto metóda nie je k dispozícii pre orezané domáce verzie systému Windows 10.

1) Takže najskôr musíte otvoriť editor skupinových politík: ak to chcete urobiť, musíte súčasne stlačiť klávesy Win + R a v zobrazenom okne „Spustiť“ zadať  príkaz gpedit.msc . Nižšie je uvedený príklad.

gpedit.msc - spustiť editor skupinovej politiky

2) Potom v otvorenom okne editora prejdite do nasledujúcej časti:

Konfigurácia používateľa -> Šablóny na správu -> Systém -> Inštalácia ovládača

Mal by obsahovať parameter „Digitálny podpis ovládačov zariadení“ , musíte ho otvoriť (pozri obrazovku nižšie).

Editor lokálnych skupinových politík / klikateľný

3) Ďalej prepnite režim na „Zakázané“ , uložte nastavenia a reštartujte počítač. Overenie podpisu už nebude fungovať (do vašej novej smernice alebo do nasledujúcej väčšej aktualizácie systému Windows ?).

Zakázané

*

Doplnky by boli vítané ako vždy ...

Šťastnú prácu!