Peňaženka Qiwi (QIWI): ako vytvoriť, doplniť, zaplatiť za nákup a vybrať z neho peniaze

Dobrý deň!

Teraz, bez registrácie v akomkoľvek platobnom systéme, je niekedy veľmi ťažké uskutočniť nákup na internete, pretože veľa obchodov neakceptuje bankové karty (aj keď sa trend v poslednej dobe mení k lepšiemu ☺). Ale QIWI, peniaze Yandex alebo WebMoney sú akceptované takmer v každom online obchode.

Jednoduchý prevod peňazí priateľovi (príbuznému) sa každopádne môže zmeniť na skutočnú záťaž. Napríklad ak ide o bankový prevod, je potrebné uviesť množstvo podrobností: BIC, číslo účtu, celé meno atď. (A prevod trvá až 5 dní - je ťažké a ťažké uskutočniť všetko, pretože osoba, ktorá sa v tomto nedostatočne orientuje).

Či už je to pri práci s qiwi peňaženkou (anglická verzia QIWI) - označilo telefónne číslo, zadalo sumu a máte hotovo - za 5 minút má príjemca peniaze v peňaženke. Pohodlne? Pohodlne!

V tomto článku sa dotknem základných a POTREBNÝCH otázok týkajúcich sa QIWI peňaženky (doplnenie, výber, atď., Všetko, na čo sa často kladie otázka), bude existovať akási mini-inštruktáž ...

Prečo kiwi peňaženka:

 • na registráciu potrebujete iba telefón;
 • ľahký a rýchly vklad, prevod a výber peňazí;
 • jednoduchá a bezpečná práca;
 • nie je potrebné absolvovať dlhý postup potvrdenia totožnosti;
 • rozšírený u nás;
 • nie je potrebné sťahovať a inštalovať ďalšie programy;
 • je tu príležitosť zaobstarať si plastovú kartu QIWI Visa a platiť ňou ako bežná banková karta Visa;
 • QIWI má širokú sieť partnerov a mnoho produktov je možné zakúpiť so zľavou (až 25% cashback!).

*

QIWI: základné otázky

Ako vytvoriť peňaženku

To je možné vykonať prostredníctvom terminálu aj na oficiálnej webovej stránke QIWI. Myslím si, že druhá možnosť je pre väčšinu výhodnejšia, a tým sa budem zaoberať. Na registráciu a plnohodnotnú prácu potrebujeme počítač / notebook s prístupom na internet a telefón po ruke (stačí telefón s pripojením na internet ☺).

*

KROK: spustenie registrácie

Prejdite na oficiálnu webovú stránku QIWI - //qiwi.com/.

V hornom menu (alebo v strede obrazovky) webu kliknite na „Vytvoriť kabelku“ .

QIWI Wallet - elektronický platobný systém // Hlavná stránka

*

KROK: zadajte telefónne číslo

Ďalej vás systém vyzve, aby ste zadali svoje telefónne číslo a potvrdili, že nie ste robot (začiarknite príslušné políčko). Mimochodom, nezabudnite uviesť telefónne číslo, ktoré je zaregistrované VÁS!

Faktom je, že ak neskôr, jedného dňa, vyvstane otázka zmeny čísla, blokovania účtu atď. Nepríjemných momentov - vaše peniaze na QIWI môžu byť zmrazené (pokiaľ nebudú objasnené) na dlho!

Uvádzame číslo mobilného telefónu

*

KROK: zadajte heslo, SMS

Ďalej na nasledujúcej stránke budete vyzvaní, aby ste si vymysleli heslo na prístup do svojho účtu. Zadajte heslo s dĺžkou najmenej 6 znakov (aby tam boli veľké a malé písmená, číslice) a čo najviac nestandardné. Pred „náhodným“ hacknutím sa teda ochránite metódami hrubou silou (hoci QIWI vyžaduje, aby ste všetky operácie potvrdili kódom zo SMS, takže ochrana je už celkom dobrá).

Po zadaní hesla dostanete do telefónu SMS s krátkym kódom potrebným na dokončenie registrácie (telefón sa ihneď skontroluje, či ste pri zadávaní registračného formulára neurobili chybu). Potom stačí kliknúť na tlačidlo „Potvrdiť“ a registrácia je vo všeobecnosti dokončená. Ako vidíte, všetko je mimoriadne jednoduché - trvalo to 5 minút!

*

KROK: autorizácia

Po dokončení registrácie zostáva len prejsť autorizáciou (alebo, hovoriť po rusky, vstúpiť do peňaženky a začať pracovať s účtami).

Za týmto účelom kliknite na hlavnej stránke QIWI na tlačidlo „Prihlásiť sa“ a zadajte svoje telefónne číslo a heslo uvedené pri registrácii.

Peňaženka QIWI - autorizácia // Mimochodom, do peňaženky môžete vstúpiť cez sociálnu sieť. sietí

Ak zadáte údaje správne, uvidíte, že na svojej stránke v hornom menu máte účet QIWI. Môžete na ňu kliknúť a otvoriť všetky svoje účty a pozrieť si aktuálny zostatok (ak ste sa práve zaregistrovali, váš zostatok bude nulový (pokiaľ nevyužijete nejakú propagáciu ...)).

Peňaženka QIWI - účty a zostatky

Všeobecne teraz môžete s peňaženkou pracovať naplno: doplňte si ju, plaťte za celulárnu komunikáciu, internet, verejné služby, pokuty za dopravnú políciu a mnoho ďalších služieb.

*

KROK: nastavenia

Mimochodom, odporúčam prejsť priamo do nastavení (v hornom menu kliknite na odkaz „Nastavenia“). Tam bude možné sprísniť bezpečnostnú politiku, prepojiť funkcie notifikácie zmien na zostatku prostredníctvom SMS a pod. A rád by som osobitne upozornil na rôzne stavy .

QIWI ich má tri: anonymné, štandardné, maximum. Ich rozdiel v schopnostiach: anonymný človek smie pracovať iba s malými množstvami a niektoré typy prevodov sú zakázané (v zásade aj to je pre začiatočníka viac ako dosť ☺), po zadaní údajov z pasu sa limity výrazne zvýšia!

Nastavenia peňaženky (úroveň identifikácie)

*

Ako dobiť peňaženku

Toto je pravdepodobne druhá najpopulárnejšia otázka po vytvorení peňaženky ☺. Čo vlastne môžete robiť s prázdnou peňaženkou?

Svoju peňaženku môžete doplniť rôznymi spôsobmi:

 1. používanie najbežnejšej bankovej karty (Visa, MasterCard, Mir atď.);
 2. prostredníctvom internetovej banky (rovnaká Sberbank-online atď.);
 3. používanie výmenníkov v sieti (môžete dokonca so ziskom с. Varujem vás však, že v sieti je veľa podvodníkov - používajte iba dôveryhodné výmenníky!);
 4. prostredníctvom terminálov QIWI;
 5. zo zostatku mobilného telefónu (Megafon, MTS, Beeline, Tele 2). Poznamenám však, že provízia z telefónu je dosť vysoká (niekedy dosahuje 8 - 9%);
 6. Bankové transakcie;
 7. v bankomatoch;
 8. a môžete si dokonca vziať online pôžičku ...

Zvážim najbežnejší a najjednoduchší spôsob vkladania peňazí do peňaženky QIWI - pomocou bankovej karty (je to rýchle a s minimálnou alebo žiadnou províziou).

# 1 - Používanie bankovej karty

KROK: zvoľte spôsob doplňovania

Najskôr kliknite na ponuku „Dobiť peňaženku“ a vyberte spôsob pomocou bankovej karty (pozri obrazovku nižšie). Upozorňujeme, že dnes, ak doplníte peňaženku z 3000 rubľov. - potom nebude provízia ...

Všeobecne musím poznamenať, že je oveľa jednoduchšie doplniť QIWI, existuje viac spôsobov, ako to urobiť, a okrem iných platobných systémov aj lacnejšie (prakticky bez provízie).

Doplňte peňaženku QIWI o bankovú kartu

*

KROK: suma

V ďalšom kroku zadáme sumu, o ktorú chceme doplniť peňaženku (a menu). Všeobecne je predvolenou menou ruský rubeľ, ale účet je k dispozícii aj v USD (dolároch). Nebudem to brať do úvahy v tomto článku ...

Zadajte množstvo doplnenia

*

KROK: podrobnosti a platba

V ďalšom kroku musíte určiť podrobnosti karty:

 1. jej číslo (uvedené na prednej strane bankovej karty);
 2. mesiac a rok jeho platnosti (tiež na prednej strane preukazu);
 3. Kód CVC (nachádza sa na zadnej strane karty. Zvyčajne sú to 3 - 4 číslice umiestnené na farebnom páse).

Po vyplnení podrobností si prečítajte províziu, ktorú si služba vezme, a kliknite na tlačidlo „Zaplatiť“.

Označujeme údaje o karte

*

KROK: Potvrdenie

Teraz dostanete do telefónu SMS kód na potvrdenie transakcie (ak je vaša karta chránená technológiou SecureCode). Niektoré typy kariet platbu okamžite preskočia a zobrazí sa správa o pripísaní prostriedkov. Finančné prostriedky sa zvyčajne prijímajú okamžite po dokončení platby.

MasterCard® SecureCode ™ - bezpečnostné heslo

Platba vykonaná ...

# 2 - pomocou internetovej banky

Metóda doplňovania prostredníctvom internetovej banky je veľmi populárna, navyše vo väčšine prípadov je bez provízie (o to viac, že ​​teraz ju má takmer každá banka a ľahko ju pripojí každý, kto má kartu).

Spočiatku som chcel tiež krok za krokom zvážiť proces doplňovania z internetovej banky, ale webová stránka QIWI už má pokyny pre mnoho bánk. Musíte si len zvoliť tento spôsob doplňovania, požadovanú banku a pozrieť si pokyny k nej ...

Prostredníctvom internetového bankovníctva - peňaženka QIWI

# 3 - pomocou výmenníkov

Nemohol som si pomôcť a v článku som predstavil túto metódu, pretože niekedy ponúka výmenu aj so ziskom (t. J. Dať 98 kopejok, dostať rubeľ!). Je pravda, že takéto návrhy nie sú vždy k dispozícii, a napriek tomu ...

Táto metóda navyše umožňuje výmenu mnohých ďalších mien z iných platobných systémov za QIWI (a naopak). Tých. v niektorých prípadoch bez rozumného výmenníka - nikde!

Dôležité: v sieti je veľa podvodných výmenníkov, používajte iba dôveryhodné. Ďalej vám poviem, ako ...

BestChange (najlepší monitor výmenníka)

Webová stránka: //www.bestchange.ru/

Toto je najpopulárnejšie sledovanie výmenníkov (všetky výmenníky, ktoré sa zúčastňujú na hodnotení, prechádzajú prísnym výberovým procesom, takže pravdepodobnosť podvodu je nepravdepodobná (sám ho používam už niekoľko rokov - až na mierny výskyt nikdy neboli žiadne problémy. s platbami)).

Po výbere smeru výmeny (napríklad Sberbank - QIWI (RUB)) - sa zobrazí zoznam ponúk zoradených podľa maximálneho prínosu pre vás. Musíte len prejsť na stránku požadovaného výmenníka, prečítať si podmienky výmeny, vyplniť formulár a vyplniť svoj účet ...

BestChange - kde je výhodnejšie zameniť jednu menu za druhú

*

Ako uskutočniť prevod alebo nákup

Ak chcete niekomu previesť peniaze v QIWI, potrebujete poznať číslo jeho účtu (t. J. Telefónne číslo).

Mimochodom, nedávno sa objavila ďalšia zaujímavá vlastnosť: ak neviete, či má človek kiwi, tak mu pošlite prevod e-mailom .

Výška odoslania je až 15 000 rubľov, adresát dostane list s jedinečným odkazom, pomocou ktorého môžete pridať peniaze do svojej qiwi peňaženky (ak ich adresát nemá, bude automaticky vyzvaný k ich spusteniu. Veľmi pohodlné !).

Dôležité!

V QIWI je číslo účtu telefónne číslo. Tých. poznanie telefónneho čísla správnej osoby (a toho, že je registrovaná v Qiwi) - môžete mu urobiť okamžitý prevod peňazí niekoľkými kliknutiami.

Pozrime sa na príklad.

*

KROK: výber metódy prekladu

V QIWI existuje veľa spôsobov prevodu: podľa čísla účtu, na bankovú kartu, poukážky, e-mailom, prostredníctvom systémov prevodu peňazí atď. (Najzákladnejšie, ako som už uviedol vyššie, je číslo účtu). Vyberme si napríklad prevod podľa čísla účtu (pozri obrazovku nižšie).

QIWI Wallet - prevod do inej peňaženky

*

KROK: nastavte náležitosti

Ďalej musíte určiť:

 1. číslo účtu, na ktorý budú zasielané peniaze;
 2. poznámka k platbe - spravidla nie je potrebné pýtať sa, ale aby som nezabudol, kam peniaze zmizli, odporúčam ich pridať;
 3. suma a mena prevodu (štandardne rubľov).

Kam previesť peniaze

Potom musíte uviesť, odkiaľ budú peniaze odpísané. Predvolene sa navrhuje odpísať peniaze z vášho účtu, ale ak na ňom nie je dostatok prostriedkov, môžete použiť bankovú kartu, telefón alebo vložiť hotovosť do terminálu.

Pri výbere spôsobu platby sa vám okamžite zobrazí výška provízie (čo je veľmi výhodné, pretože nie každá služba je tak zreteľne a okamžite o tom informuje ☺).

Kam odpísať finančné prostriedky

*

KROK: Potvrdenie

Posledné, čo vám zostáva, je potvrdenie platby. Dostanete SMS s kódom na potvrdenie operácie. Ak sa operácia potvrdila, adresát bude mať peniaze za pár sekúnd / minút!

Doklad o zaplatení

V skutočnosti môžete v 3 krokoch (2 - 3 minúty) ľahko poslať peniaze aj do inej krajiny! Podľa môjho názoru je to pre malé sumy oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie ako bankové prevody.

Pokiaľ ide o nákupy v internetových obchodoch.

Ale tu je všetko tiež celkom jednoduché. Po prvé, na samotnej webovej stránke QIWI je veľa odkazov na platby za populárne úlohy: služby, mobilné účty, rôzne obchody, poskytovatelia internetu atď.

Po druhé, samotná platba za niektoré služby alebo objednaný tovar sa v maximálnej miere podobá bežnému prevodu finančných prostriedkov. Povedzme, že si chcete dobiť svoj mobilný účet alebo si niekde niečo kúpiť. V zozname výberu možnosti platby v internetovom obchode - zistite, či tam je QIWI (ak existuje, vyberte ☺ (a táto možnosť je takmer všade)). Zadajte sumu a kliknite na možnosť Zaplatiť.

Doplnenie zostatku - „Megafon“

Ďalej budeme automaticky presmerovaní na webovú stránku QIWI - kde musíme uviesť svoje telefónne číslo a heslo (ak nemáme oprávnenie) a potom potvrdiť náš nákup jednorazovým heslom zo správy SMS.

Až potom budú peniaze vyplatené do internetového obchodu za produkt alebo službu. V mojom príklade som iba vložil peniaze na účet mobilného operátora.

Doklad o zaplatení

*

Ako vyberať peniaze z QIWI

QIWI má 4 najzákladnejšie možnosti výberu finančných prostriedkov: na bankový účet alebo kartu (podporovaná je takmer každá banka, hlavná vec je poznať číslo karty alebo podrobnosti o účte); prostredníctvom systémov prevodu peňazí (CONTACT, Unistream, Russian Post atď.); a jednoducho vyberte peniaze v hotovosti v ktoromkoľvek bankomate z karty QIWI Visa (je potrebné si ich najskôr objednať na webe: doručené kuriérom alebo poštou). Ďalej zvážim najobľúbenejšie spôsoby výberu ...

Možnosť: priamo na bankovú kartu alebo účet

Najobľúbenejší a najpohodlnejší spôsob. Lehota na výber závisí od banky, ktorá vydala vašu kartu (u ktorej vyberiete). Peniaze prídu na kartu od niekoľkých sekúnd do 5 bankových dní (mimochodom, zo skúsenosti poviem, že peniaze sa na kartu Visa zvyčajne dostanú rýchlejšie ako na kartu MasterCard).

Obmedzenia výberu maximálnej sumy - závisia od vašej úrovne overenia účtu (stavu). Aktuálny stav nájdete v nastaveniach.

A tak výber na kartu: kliknite na odkaz v hornom menu „Vybrať“ a potom na odkaz „Na bankovú kartu“ (viď obrazovka nižšie).

Peňaženka Visa QIWI - výber na bankovú kartu

Potom je potrebné uviesť číslo karty príjemcu (číslo karty je uvedené na prednej strane akejkoľvek bankovej karty).

Preneste na kartu

Tiež označte, odkiaľ vyberať prostriedky (z peňaženky alebo inej karty), skontrolujte províziu za služby (v závislosti od banky, do ktorej vyberáte prostriedky, v priemere 2,5% + 50 rubľov) a výber potvrďte.

spôsob platby

Možnosť: prostredníctvom zmenární (výmenníkov)

Monitorovanie výmenníkov: //www.bestchange.ru/

V niektorých prípadoch je tiež výhodné použiť nejaký druh výmenníka. Peniaze je možné napríklad vybrať dokonca aj do tých platobných systémov, ktoré nie sú na samotnej webovej stránke QIWI. Okrem toho môžete kurz často chytiť ešte výnosnejšie ako na oficiálnych webových stránkach. Je pravda, že sa to nestane vždy ☺.

Spravidla potrebujete na uskutočnenie výmeny nasledujúce informácie: číslo karty, celé meno jej majiteľa a číslo účtu qiwi (ak ju vyberiete na kartu, ak do iného platobného systému, pozrite si požiadavky výmenníka) . Vyplňte formulár na vybranom výmenníku a po chvíli získate finančné prostriedky ...

Vyberte QIWI RUB na kartu Sberbank - kde je najlepší výmenný kurz

Dôležité! Buďte opatrní, medzi výmenníkmi sú bezohľadné služby. Používajte osvedčené monitorovanie výmenníkov, ktoré prísne monitoruje a kontroluje kvalitu každej z jej databáz. Jedným z nich je monitorovanie BestChange (odkaz je uvedený vyššie).

Možnosť: výber hotovosti pomocou karty QIWI Visa (výmena bankovej karty)

QIWI ponúka výber z vydania niekoľkých kariet: skutočných (fyzických, ktoré vám prídu na poštu alebo doručených kuriérom) a virtuálnych (vhodné na jednorazovú platbu za niečo na internete, aby nesvietilo na vaše skutočné karta).

Reč je o skutočnej plastovej karte ...

Karta je pohodlná preto, že je prepojená s vaším účtom, t. môžete jej zaplatiť za nákup v bežných obchodoch ako skutočná banková karta. Kartový účet a váš účet QIWI sú jedno a to isté! S touto kartou môžete tiež vyberať peniaze v ktoromkoľvek bankomate (vyberá sa však provízia: 2% + 50 rubľov).

Klasická karta od QIWI je zobrazená na obrázku nižšie.

Klasická karta Visa QIWI

Podmienky sú celkom jasné a transparentné:

 1. všeobecný zostatok s peňaženkou, je vhodné sledovať príjmy / výdavky;
 2. nízke náklady na údržbu: 199 rubľov. za 3 roky;
 3. doplnenie z inej bankovej karty bez provízie (z 3000 rubľov);
 4. provízia za nákup v ruských obchodoch - 0%;
 5. provízia za nákup v zahraničných obchodoch - 2,5%;
 6. výber hotovosti v ktoromkoľvek bankomate: 2% + 50 rubľov.

Pre objednanie takejto karty jednoducho kliknite v hornom menu v sekcii „Bankové karty“ a v podsekcii „Karty QIWI“ kliknite na tlačidlo „Objednať kartu“ . Potom vyberte, ktorú kartu chcete, a použite ju. Je to také jednoduché!

Karta Visa QIWI

*

PS

QIWI má tiež aplikáciu pre smartfóny (pre Android v Google Play). Umožňuje vám sledovať stav vášho účtu, platiť za nákupy, uskutočňovať prevody atď., Takmer všetko, čo je možné vykonať online na ich webovej stránke.

Treba však poznamenať, že aplikácia niekedy visí. V zásade to nevidím nijako zvlášť špeciálne - všetky rovnaké akcie je možné vykonať na webovej stránke QIWI ...

To je všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 02.01.2018

Oprava: 10.02.2020