Ako nastaviť internet v systéme Windows 10

Dobrý deň!

Mnoho používateľov, ktorí vo svojich počítačoch alebo prenosných počítačoch aktualizujú svoj operačný systém na Windows 10, sa často stretáva so situáciou, keď je potrebné nakonfigurovať internet (po aktualizácii alebo preinštalovaní operačného systému sa obnovia nastavenia siete a dôjde k strate internetového pripojenia.) .).

Samozrejme, oveľa viac záleží na tom, aký typ pripojenia a zariadenia sa vo vašom prípade použije. V tomto článku som sa rozhodol zvážiť najobľúbenejšie možnosti: pripojenie na internet prostredníctvom siete Wi-Fi, priame pripojenie pomocou sieťového kábla LAN alebo pomocou smerovača (možno použiť aj ADSL modem) a pripojenie pomocou 3G / 4G modemy.

Poďme teda rovno k téme ...

*

Nastavenie internetového pripojenia [Windows 10]

Pripojenie k sieti Wi-Fi (ak je router nainštalovaný doma)

Možno najpopulárnejšia metóda, ktorá sa dnes používa všade (dokonca aj mnohí poskytovatelia po pripojení „dajú“ smerovač). Navyše je zaujímavé, že nielen notebooky, tablety a smartphony, ale aj ďalšie počítače sú teraz pripojené prostredníctvom siete Wi-Fi ...

Pokiaľ ide o samotné pripojenie: stačí kliknúť na ikonu siete v zásobníku ( ), v ponuke, ktorá sa otvorí, zvoliť svoju sieť Wi-Fi a kliknúť na tlačidlo „Pripojiť“. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Pripojte sa k sieti Wi-Fi

Ďalej sa zobrazí výzva na zadanie používateľského mena a hesla.

Nadviazanie spojenia

Ak sú údaje zadané správne, uvidíte, že ikona siete bola aktívna. Keď na ňu umiestnite kurzor myši, zobrazí sa správa „Prístup na internet“ (príklad nižšie).

S prístupom na internet (OK!)

Ak vidíte žltý výkričník na stave ikony siete (bez prístupu na internet), potom s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte nakonfigurovaný smerovač alebo v parametroch sieťového pripojenia zostávajú „staré“ údaje. Poďme to napraviť ...

Pomôcť! Téma konfigurácie smerovača je príliš rozsiahla, preto odporúčam jeden z mojich predchádzajúcich článkov o tom, ako pripojiť a nakonfigurovať smerovač úplne od začiatku - //ocomp.info/nastroyka-routera-tenda-fh456.html

Príklad chyby: keď umiestnite kurzor myši na ikonu Wi-Fi, systém Windows nahlási, že pripojenie je bez prístupu k internetu ...

Pokiaľ ide o sieťové pripojenia: pri ich konfigurácii by ste mali otvoriť okno ovládacieho panela, v ktorom budú zobrazené všetky. Potrebujete na to:

  1. stlačte kombináciu klávesov Win + R;
  2. v zobrazenom okne „Spustiť“ zadajte príkaz ncpa.cpl;
  3. kliknite na OK. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Otvorenie sieťových pripojení (univerzálna metóda)

Ďalej otvorte vlastnosti bezdrôtovej siete (Wireless).

Vlastnosti bezdrôtovej siete

Potom choďte na vlastnosti „IP verzia 4 ...“ (príklad nižšie) a automaticky nastavte príjem IP adresy a serverov DNS.

Získajte IP, DNS server automaticky

Uložte nastavenia a skontrolujte fungovanie siete.

[Pokyny na pomoc!]

 Notebook sa nepripojí k sieti Wi-Fi - na ikone siete svieti červený krížik: //ocomp.info/noutbuk-ne-podklyuchaetsya-k-wi-fi.html

 Wi-Fi bez prístupu na internet (žltý výkričník na ikone siete svieti) - //ocomp.info/wi-fi-bez-dostupa-k-internetu.html

Pripojenie k internetu pomocou sieťového kábla LAN, Ethernetu (priamo pomocou kábla poskytovateľa internetu, cez smerovač, ADSL modem)

Ethernet je najpopulárnejšia technológia prenosu dát. V Rusku ju používa väčšina poskytovateľov internetu a do bytov používateľov ukladá bežné sieťové káble LAN. Zároveň môže byť internetový kábel pripojený buď priamo k počítaču / notebooku, alebo cez router alebo ADSL modem. V zásade (ak ignorujeme formality) ide o jedno a to isté pripojenie k internetu: iba v niektorých prípadoch dodatočné. vybavenie.

Na nastavenie ethernetového pripojenia vo väčšine prípadov stačí pripojiť sieťový kábel k sieťovej karte vášho počítača / notebooku. Internet by už v zásade mal začať fungovať.

Pripojenie kábla LAN k notebooku

Poznámka!

1) V niektorých prípadoch je potrebné v nastaveniach sieťového adaptéra určiť konkrétne adresy IP a servery DNS (zvyčajne to je uvedené v zmluve, ktorú uzatvárate s poskytovateľom internetu). Preto ak tam máte „indikované“ nesprávne IP adresy, DNS - internet nebude fungovať (hneď pod tým sa ukazuje, ako to nakonfigurovať).

2) Okrem toho u niektorých poskytovateľov bude po pripojení kábla LAN fungovať iba lokálna sieť. Pre internet - musíte vytvoriť pripojenie PPPoE (asi v nasledujúcom odseku článku).

Mimochodom, ak nie je všetko v poriadku s pripojením na internet a zistí sa problém, všimnete si ho dokonca aj podľa ikony siete v zásobníku: zhorí sa na ňom žltý vosk. ikona (existuje lokálna sieť, ale bez prístupu na internet)

Sieť bez prístupu na internet

V takom prípade odporúčam skontrolovať nastavenie sieťového adaptéra. Môžete to urobiť otvorením karty „Sieťové pripojenia“ v ovládacom paneli systému Windows. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + R, do riadku „otvorený“ zadajte ncpa.cpl, kliknite na OK.

Ako otvoriť sieťové pripojenia || ncpa.cpl

Potom na otvorenej karte sieťové pripojenia vyberte svoj adaptér [*, cez ktorý ste pripojení] a otvorte jeho vlastnosti (zvyčajne „Ethernet“ alebo „pripojenie k miestnej sieti“).

Vlastnosti adaptéra

Ďalej otvorte vlastnosti riadku „IP ​​verzia 4 ...“ a podľa odporúčaných nastavení vášho poskytovateľa zadajte adresy IP, servery DNS, masky atď. V drvivej väčšine prípadov stačí posúvače nastaviť do polohy automatického získavania IP a DNS.

Vlastnosti protokolu IPv4 - získajte adresu IP automaticky

Pomôcť!

Internet nefunguje cez sieťový kábel [pokyny] - //ocomp.info/ne-rab-internet-po-set-kabelu.html

Nastavenie internetového pripojenia (PPPoE)

Vysokorýchlostné pripojenie PPPoE k internetu je dnes jedným z najpopulárnejších v Rusku (preto som sa rozhodol to zvážiť). Na pripojenie k sieti vám poskytovateľ internetu (pri uzavretí zmluvy) poskytne používateľské meno a heslo. Spravidla je to všetko, čo je potrebné na vytvorenie spojenia. Pohodlne ?!

Poznámka!

Ak máte nainštalovaný smerovač Wi-Fi, nemusíte vo Windows 10 konfigurovať internet (vytvoriť pripojenie PPPoE). V takom prípade by ste mali nakonfigurovať pripojenie PPPoE vo webovom rozhraní (nastavenia) samotného smerovača. Tento článok vám povie, ako na to: //ocomp.info/kak-podklyuchit-i-nastroit-wi-fi-router.html

V skutočnosti musíte nakonfigurovať pripojenie PPPoE v systéme Windows, keď je kábel od poskytovateľa internetu pripojený priamo k sieťovej karte vášho počítača / notebooku (napríklad).

Ak to chcete urobiť, prejdite na: Ovládací panel \ Sieť a internet \ Centrum sietí a zdieľania . Potom musíte kliknúť na odkaz „Vytvoriť a nakonfigurovať nové pripojenie alebo sieť“. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Ako vstúpiť do ovládacieho panela systému Windows 10 [pokyny] - //ocomp.info/control-panel.html

Vytvorte alebo nakonfigurujte nové pripojenie

Potom vyberte možnosť "Pripojiť na Internet. Nastaviť širokopásmové alebo telefonické pripojenie na internet." (pozri príklad nižšie).

pripojenie k internetu

Ďalej zvoľte „Vysokorýchlostné (PPPoE)“ (DSL alebo káblové pripojenie, ktoré vyžaduje používateľské meno a heslo).

Vysoká rýchlosť (PPPoE)

Potom zadajte svoje prihlasovacie meno (používateľské meno) a heslo. Mimochodom, odporúčam dať povolenie iným používateľom na použitie tohto internetového pripojenia.

Zadanie mena a hesla. Nastavenie názvu siete

Ak bolo používateľské meno a heslo zadané správne, kábel je pripojený k PC (a poskytovateľ nevykonáva technické práce) - po niekoľkých sekundách by sa mal počítač pripojiť k sieti.

Nadväzuje sa vysokorýchlostné pripojenie

Celkovo je celé nastavenie dostatočne rýchle ...

Nastavenie internetu prostredníctvom modemu 3G / 4G

1) Najskôr pripojte modem 3G (4G) k notebooku alebo počítaču a nainštalujte ovládače. Ovládač sa dá najlepšie stiahnuť z oficiálnych webových stránok výrobcu vášho zariadenia (pravdepodobne sa dodali s modemom (a keď ste si ich kúpili, dostali ste disk)).

Ovládače je možné do systému nainštalovať aj pomocou špeciálneho ovládača. nástroje na ich automatické vyhľadávanie a aktualizáciu - //ocomp.info/update-drivers.html#Driver_Booster

Pripojíme modem a nainštalujeme ovládače

2) Ďalej prejdite do ovládacieho panela systému Windows (ako to urobiť), otvorte sekciu „Sieť a internet“, potom „Centrum sietí a zdieľania“ a kliknite na odkaz „Vytvoriť a nakonfigurovať nové pripojenie alebo sieť“. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Centrum riadenia siete

3) Potom označte, že chcete vytvoriť „internetové pripojenie“, typ pripojenia je „Dial-up“ (pozri príklad nižšie).

Pripojenie na internet (dial-up)

4) Potom zadajte vytočené číslo, používateľské meno a heslo (tieto údaje by vám mal poskytnúť poskytovateľ internetu, ktorého služby ste sa rozhodli využiť).

Zadajte heslo, číslo, užívateľské meno

5) Vlastne to je ono! Pripojenie je pripravené a môžete ho použiť. Ak ju chcete spustiť, prejdite do nastavení systému Windows (pomocou tlačidla ŠTART alebo pomocou kombinácie tlačidiel Win + i) , otvorte sekciu „Sieť a internet / vytáčanie“: a uvidíte vytvorené pripojenie. Stačí naň kliknúť myšou a stlačiť tlačidlo pripojenia.

Nastavenia systému Windows - Sieť a internet - Vytáčanie

6) Vytvorené pripojenie nájdete aj vtedy, ak stlačíte kombináciu Win + R, zadáte príkaz ncpa.cpl a kliknete na OK. Malo by sa otvoriť okno „Sieťové pripojenia“, ktoré bude obsahovať to, čo sme vytvorili. Aby ste sa vyhli hľadaniu zakaždým, môžete si preniesť odkaz na pracovnú plochu.

Sieťové pripojenia

PS

Možno vám bude užitočný článok o tom, ako distribuovať Wi-Fi z notebooku (t. J. Vytvoriť prístupový bod pre ďalšie zariadenia (napríklad smartphone alebo tablet)) - //ocomp.info/kak-razdavat-wi-fi-s -noutbuka.html

*

To je všetko, dúfam, že vaše nastavenie bude jednoduché a rýchle!

Všetko najlepšie.