4 spôsoby sťahovania videí YouTube

Dobrý čas všetkým!

Je taká potreba, že si musíte na pevný disk počítača stiahnuť nejaké video (alebo jeho výňatok) z YouTube (pôvodný názov: YouTube (poznámka: jeden z najpopulárnejších poskytovateľov videa) .

Napríklad na vytvorenie animácií GIF, vlastného videa alebo v prípadoch, keď sa online video spomalí, ale chcete si video pozrieť bez trhania a koktania.

Všeobecne existuje veľa možností, ako môžete uložiť online video do počítača: požadovaný obrázok môžete jednoducho zachytiť z obrazovky prehliadača (t. J. Jednotlivé okamihy) pomocou špeciálov. programy, môžete vyložiť celé video (a až potom ho zostrihať), môžete sa „prehrabávať“ v cache prehliadača atď.

V tomto článku uvediem niekoľko relevantných a pracovných metód, ktoré vám pomôžu splniť túto úlohu. Metódy sú relevantné v čase publikovania článku (keďže internet je veľmi dynamicky sa rozvíjajúce prostredie ? - ktoré bolo aktuálne včera, dnes - už nemusí fungovať).

Takže ...

? Pomoc!

Mimochodom, možno budete potrebovať kodeky - odporúčam môj výber ->

*

Pracovné spôsoby sťahovania videí YouTube

Metóda číslo 1: Odstráňte okno z videa pri sledovaní videa v prehliadači

Výhody:

 • môžete natáčať iba tie okamihy, ktoré presne potrebujete; môžete okamžite orezať „čierne“ okraje (alebo dokonca odstrániť iba časť obrazovky);
 • týmto spôsobom môžete získať video z ľubovoľného hostingu videa (kde môžu byť ďalšie možnosti bezmocné);
 • ak sa vaše video sťahuje dlhší čas, potom táto možnosť môže prácu urýchliť: koniec koncov zaznamenáme iba tú časť, ktorú potrebujeme! ?

Nevýhody: ak potrebujete získať veľký kus videa (napríklad pol hodiny alebo hodinu), strávite zhruba rovnako ...

*

Na tieto účely sú možnosti programu Movavi Screen Recorder celkom vhodné. Program umožňuje ľahké zachytenie videa z akýchkoľvek iných aplikácií, je vhodné prispôsobiť oblasť snímania a spravidla neexistujú problémy s kodekmi, zlyhaniami a inými „potešeniami“, ktoré sú známe mnohým zapojeným. pri spracovaní videa ...

Rekordér obrazovky Movavi

Oficiálna webová stránka: //www.movavi.ru/

Dostatočne výkonný a funkčný program na snímanie videa (krátke videá, výňatky z filmov, rozprávok atď.) Z Internetu.

Umožňuje upraviť oblasť snímania, orezať okraje, súčasne nahrávať zvuk z reproduktorov a mikrofónu (užitočné pri vytváraní cvičného videa), nastaviť časovač nahrávania a oveľa viac ...

Okrem toho je úplne v ruštine a funguje vo všetkých populárnych operačných systémoch Windows 7/8/10.

A tak teraz, v poriadku, ako z videa v ňom nasnímať nejaký záber. Ako príklad si vezmem starý sovietsky film:

 1. najskôr otvorte v prehliadači video, ktoré sa vám páči;
 2. spustite program Movavi Screen Recorder (na obrazovke sa objaví malý „rám“ s veľkosťou rozlíšenia snímania: šírka a výška). Upravte jeho veľkosť tak, aby sa zhodoval s časťou videa, ktorú chcete natočiť (pozri snímku obrazovky nižšie);

  Rekordér obrazovky Movavi - vyberte oblasť snímania

 3. potom stlačte tlačidlo nahrávania v aplikácii Movavi Screen Recorder (oranžové REC) a spustite prehrávanie v danom okamihu (program poskytuje 3 sekundy, aby ste mali čas na spustenie prehrávania). Potom nahrávanie prebehlo (pozri obrazovku nižšie ?).

  Cestou môžete pozastaviť, robiť snímky obrazovky z obrazovky, zapnúť / vypnúť mikrofón (alebo webovú kameru), sledovať, koľko videa už na HDD zaberalo miesto a koľko vám ešte zostáva;

  Screen Recorder - video sa zaznamenáva (základné nástroje)

 4. po ukončení nahrávania sa automaticky otvorí okno na prezeranie zachyteného videa.

  Teraz vidíte, čo sa stalo (ak máte editor videa Movavi, môžete tam okamžite pridať video a pokračovať v úpravách). Ak ste zachytili, čo potrebujete, kliknite na tlačidlo „Uložiť ako“ .

  po zachytení - video sa automaticky otvorí na prezeranie

 5. a posledný bod: musíte zvoliť formát videa a miesto na disku, kam ho chcete uložiť.

  Môžete si vybrať zo všetkých najobľúbenejších: MP4 a AVI (ak plánujete pozerať video na PC), GIF - ak potrebujete animáciu, MOV - takéto video môžete dokonca sledovať na videoprehrávačoch, MP3 - ak iba potrebujete zvuk z videa.

  Screen Recorder - rôzne formáty pre ukladanie

Všeobecne platí, že takýmto pomerne jednoduchým a ľahkým spôsobom môžete rýchlo získať požadované video na svoj pevný disk. Možno jedinou nevýhodou, ktorú treba zdôrazniť, je to, že tento program je platený (v skúšobnej verzii bude na videu malý textový nápis).

Prečítajte si viac informácií o tom, ako ukladať videá z YouTube pomocou aplikácie Movavi Screen Recorder (k dispozícii na oficiálnych webových stránkach programu) - ak nemáte nejaké nejasné body, pozrite sa na ne!

*

Metóda číslo 2: Nasnímajte celú plochu obrazovky (vrátane spusteného videa).

Aby ste sa „nebláznili“ so samostatnými oknami (ako v metóde 1), môžete naraz zaznamenať všetko, čo sa deje na obrazovke a zvuky z reproduktorov, pomocou mikrofónu (to znamená, že môžete popri tom sledovať a nahrávanie videa, komentujte ho)!

Podotknem, že v niektorých prípadoch - táto možnosť sa môže stať jedinou funkčnou.

Na riešenie aktuálnej úlohy (tj. Nahrávanie „všetko a všetko“) - by som odporučil jeden malý program ? „Fotoaparát na obrazovke“.

Je to dobré v tom, že má minimum nastavení (?) - stačí určiť režim nahrávania, dať začiarknutie pred reproduktormi s mikrofónom a kliknúť na „Nahrať“. Je to všetko!

Režim záznamu - Celá obrazovka (kamera na obrazovke)

Po dokončení procesu nahrávania sa prehrávač automaticky otvorí a uvidíte, na čom ste skončili. Ak je všetko v poriadku - záznam jedným kliknutím myši je možné uložiť na pevný disk počítača. Pohodlne! ?

Okno editora - uloženie záznamu (kamera na obrazovke)

Pokiaľ vám však táto aplikácia nevyhovuje, môžete si zvoliť niečo iné. K tejto téme som už mal blogový príspevok, odkaz uvedený nižšie slúži na pomoc.

? Výber!

10 najlepších programov na nahrávanie videa z obrazovky počítača.

*

Metóda číslo 3: Stiahnite si celé video do svojho počítača pomocou služieb online 

Výhody : nemusíte nič dodatočne inštalovať a upchávať systém Windows - jednoducho prejdite na web a vložte odkaz; dostaneme celé video v požadovanej kvalite.

Nevýhody : ak je video veľké, ale je potrebná iba jeho časť - strácajte čas sťahovaním (najmä ak v sieti nie je rýchly vyhradený kanál); služby nie vždy dokážu správne spracovať požiadavku a poskytnúť požadovaný odkaz; žiadna zo služieb poskytujúcich videohosting nemá podobné služby.

Všeobecne existuje veľa služieb tohto druhu. Rád by som vyzdvihol niekoľko z nich:

 1. //ru.savefrom.net/ - jedna z najpopulárnejších online služieb, ktorá umožňuje vložiť odkaz na stránku s videom a získať odkaz na stiahnutie tohto videa (ak je video k dispozícii v rôznych kvalitách, môžete si ho stiahnuť niektorý z nich, napríklad: MP4 360p, 480p atď.).

  Mimochodom, služba podporuje viac ako 40 najpopulárnejších stránok: VK, OK, YouTube atď.;

 2. //getvideo.org/ - funguje na podobnom princípe, tiež dosť populárnom (jediné je, že sa dá zatiaľ použiť iba pre VK a YouTube).

V zásade môžete použiť ktorúkoľvek z týchto dvoch možností. Musíte len skopírovať odkaz na video z panela s adresou prehliadača (ak niekto nevie: vyberte adresu URL a stlačte kombináciu klávesov Ctrl + C alebo kliknite pravým tlačidlom myši / kopírujte) a potom vložte tento odkaz na web služby (kombinácia Ctrl + V alebo kliknutie pravým tlačidlom myši / vloženie).

savefrom.net - vložte odkaz

Všeobecne si myslím, že táto otázka (o službách online) môže byť uzavretá?! Ostáva už len zvoliť kvalitu a začať sťahovať.

Stiahnite si video (vyberte kvalitu)

*

Metóda číslo 4: sťahovanie pomocou doplnkov prehliadača, aplikácií v systéme Windows

Výhody : ak potrebujete často sťahovať videá, je to jediný a najrýchlejší spôsob; celé video dostaneme za 1 - 2 kliknutia myšou.

Nevýhody : musíte si stiahnuť a nainštalovať doplnok (program); medzi takýmito aplikáciami - veľa adware (vyberte si preto iba osvedčené); opäť bude potrebné video stiahnuť v celom rozsahu, čo nie je vždy potrebné ...

Čo si môžete vybrať, aké doplnky / programy:

 1. //ru.savefrom.net/ - táto populárna online služba má špeciálneho asistenta, ktorý sa pohodlne a diskrétne integruje do prehliadača: stačí kliknúť na 1 kliknutie.

  Doplnok funguje vo všetkých populárnych prehliadačoch: Chrome, Firefox, Opera atď. Príklad fungovania takéhoto doplnku - pozri snímku obrazovky nižšie;

  Príklad fungovania doplnku SaveFrom

 2. //youtubedownloader.anoniamto.com/?Down  je ďalší zaujímavý prírastok od zahraničných vývojárov.

  Vkladanie je veľmi jemné, pod samotným videom sa objaví ďalšie tlačidlo (výber kvality a tlačidlo sťahovania). Podporované prehliadače: Opera, Chrome, Firefox.

  YouTube Downloader - ako to funguje

 3. //www.atube.me/ je pomerne populárny program pre Windows (väčšinou v zahraničí). Pomocou neho môžete rýchlo stiahnuť požadované video a potom ho napríklad previesť do požadovaného formátu (alebo dokonca vytvoriť celé DVD).

  Je tiež potrebné poznamenať, že program podporuje sťahovanie v niekoľkých prúdoch, a preto je sťahovanie videa pomocou neho oveľa rýchlejšie. Všeobecne má zmysel vyskúšať ...

  Aplikácia aTube Catcher pre Windows

*

To je pre mňa všetko, k dodatkom k téme - merci vopred.

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 12.12.2017

Oprava: 29.05.2020