Ako zistiť svoje heslo v prehliadači, vyhľadajte ho hviezdičkami (pre tých, ktorí zabudli svoje heslo a nemôžu vstúpiť na stránku)

Otázka používateľa

Ahoj.

Môžete mi povedať, či môžete v prehliadači zistiť svoje heslo? Faktom je, že mám v počítači nainštalovaný prehliadač Firefox - ktorý automaticky nahradí prihlasovacie meno a heslo pre jednu stránku a všetko vstúpi. Ale na notebooku nemôžem ísť na túto stránku, tk. Nepamätám si heslo.

Je vo Firefoxe na počítači možné vidieť heslo skryté za hviezdičkami (nie je to možné prostredníctvom nastavení samotného prehliadača)?

Dobrý deň!

Všetky moderné prehliadače si pamätajú navštívené stránky, heslá a prihlásenia, ktoré ste na nich zadali (minimálne prehľadávač pri zadávaní niektorých údajov na autorizáciu vždy ponúkne ich uloženie). Toto sa deje s cieľom urýchliť prácu: aby ste heslo nezadávali zakaždým, a aby ste s ním nestrácali čas.

V tomto článku vám ukážem, ako tieto dáta nájdete v nastaveniach niekoľkých populárnych prehliadačov (samozrejme, a ako ich používať ?).

? Viac k téme! 

Môže vás zaujímať článok o tom, ako zobraziť históriu návštev stránky, aj keď bol odstránený.

*

Ako zobraziť všetky prihlasovacie údaje a heslá uložené v prehliadači

Chrome

Adresa nastavení: chrome: // settings / passwords

Skopírujte odkaz vyššie do panela s adresou prehliadača Chrome a postupujte podľa neho. Malo by sa otvoriť okno nastavení so všetkými heslami a adresami stránok oproti nim.

Mimochodom, tu môžete tiež nastaviť, či sa má používať funkcia automatického prihlásenia na stránky (automatické nahradenie hesla a prihlásenie v autorizačnom formulári).

Chrome - heslá, prihlásenia, účty ☻. Zoznam môže byť dosť dlhý ...

Ďalej v zozname webových stránok vyhľadajte ten, ktorý potrebujete. Vedľa stĺpca „Heslo“ sa nachádza ikona s „okom“ - ak na ňu kliknete myšou, namiesto hviezdičiek sa zobrazí samotné heslo (príklad nižšie). Musíte ju iba prepísať alebo skopírovať a môžete ju použiť v inom prehliadači (alebo na inom počítači).

Zobraziť / skryť heslo

*

Firefox Quantum

Adresa nastavení ochrany osobných údajov: o: predvoľby # súkromie

Zoznam uložených hesiel otvoríte v novom prehliadači Firefox Quantum - kliknite v pravom hornom rohu na ikonu s tromi riadkami (príklad - ) a potom vyberte možnosť „Nastavenia / Ochrana osobných údajov a zabezpečenie“ . Prípadne môžete použiť vyššie uvedenú adresu.

Potom kliknite na tlačidlo „Uložené prihlásenia ...“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Poznámka: Upozorňujeme, že v nastaveniach je oproti položke „Zapamätať si prihlasovacie údaje a heslá pre webové stránky“ začiarknutie. Ak neexistuje, prehliadač neuloží nič do svojho denníka ...

Okno nastavení ochrany osobných údajov vo Firefoxe

Ďalej sa zobrazí zoznam webov, pre ktoré prehľadávač uložil údaje. Stačí nájsť váš web v zozname a kliknúť na tlačidlo „Zobraziť heslá“ (v dolnej časti okna). Vlastne všetko ...

Zoznam uložených prihlásení vo Firefoxe

*

Opera

Adresa nastavenia: opera: // nastavenia / heslá

Zoznam hesiel otvoríte v prehliadači Opera - použite adresu uvedenú vyššie (jednoducho ju skopírujte do panela s adresou prehliadača a prejdite na ňu).

Ďalej uvidíte okno, v ktorom môžete zobraziť celý zoznam uložených hesiel. Ak chcete zobraziť skryté heslo - proso, kliknite na tlačidlo „Zobraziť“ (snímka obrazovky nižšie).

Zoznam hesiel opery

*

Prehliadač Yandex

Adresa nastavení: prehliadač: // nastavenia / heslá

V prehliadači Yandex je všetko rovnaké ako v iných prehľadávačoch: skopírujte odkaz (uvedený vyššie) do panela s adresou prehliadača a postupujte podľa neho. Ďalej v zozname vyhľadajte požadovaný web a pozrite sa na heslo (tlačidlo „Zobraziť / skryť“ ).

Heslá v prehliadači Yandex

*

Zistite heslo skryté za hviezdičkami

Stáva sa, že heslo zabudnete, prehliadač si ho zapamätá a automaticky ho nahradí v autorizačnom formulári, pričom vám ponúkne iba potvrdenie prihlásenia (ako napríklad na snímke obrazovky nižšie). Heslo je samozrejme skryté hviezdičkami, nedá sa skopírovať a zobraziť. Môžete to ale veľmi ľahko zmeniť a zistiť.

Autorizačný panel

Ukážem to na príklade prehliadača Google Chrome (ako najobľúbenejší dnes ✌. V zásade bude v mnohých ďalších prehľadávačoch činnosť podobná) .

Najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na heslo hviezdičky a potom v ponuke vyberte možnosť Zobraziť kód (pozri snímku obrazovky nižšie).

Zobraziť kód

Ďalej vo zvýraznenom kóde stránky venujte pozornosť typu poľa: type = "heslo" . Tých. tento typ poľa sa používa na zadanie hesla, a preto prehliadač v ňom skryje všetky znaky s hviezdičkami.

Môžete však zmeniť aj tento typ poľa? Stačí zmeniť slovo heslo na text  - t.j. zmeniť typ poľa.

Zmena typu poľa (heslo na text)

Hneď ako pridáte text a prehliadač to vezme na vedomie, uvidíte, že sa v prihlasovacom okne namiesto hviezdičiek zobrazí vaše heslo. Teraz to môže byť kopírované z horenia.

Vidíme heslo - všetko je jednoduché!

*

? Pokiaľ ide o Firefox , ktorý bol otázkou na začiatku článku, moderná verzia Firefoxu Quantum je veľmi podobná prehliadaču Chrome a vyššie popísaná akcia sa v ňom robí rovnako.

Musíte tiež kliknúť pravým tlačidlom myši na pole, do ktorého zadávate heslo, v ponuke zvoliť možnosť „Preskúmať prvok“ a zmeniť typ (typ) hesla z textu na text.

Firefox Quantum - Preskúmajte položku

*

PS

Aby ste nezabudli na heslá, odporúčam vám vytvoriť si malý poznámkový blok a zapísať si doň všetky dôležité heslá, prihlásenia, odpovede na bezpečnostné otázky atď., Ktoré vám pomôžu rýchlo obnoviť medzery v pamäti.

Mnohí sa zasmejú, ale v skutočnosti je to super vec - aj na inom PC, ďaleko od vášho hlavného, ​​sa môžete prihlásiť a prihlásiť na stránku, ktorú potrebujete, a pokračovať vo svojej práci!

Nie je vtip, keď poviem, že v mojom notebooku sú heslá spred 20 rokov zo zdrojov, ktoré už dávno zapadli do zabudnutia ... ?

*

Dodatky k tejto téme sú vítané!

No to je pre mňa všetko, veľa šťastia!

?

Prvé zverejnenie: 27.11.2017

Oprava: 30.01.2020