Chyba pri spustení hry: „nemožno spustiť, súbor steam_api.dll chýba“

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, prečo sa jedna z mojich hier neustále „láme“: Nainštalujem si ju, hrám ju normálne. A na druhý deň (zvyčajne po reštartovaní počítača), po spustení, sa objaví chyba: „program sa nedá spustiť, chýba súbor steam_api.dll“ ...

Po preinštalovaní hra opäť funguje až do ďalšieho vypnutia PC. Čo sa dá robiť?

Ahoj.

Knižnica  steam_api.dll sa všeobecne používa pri interakcii hry s aplikáciou Steam (online služba na digitálnu distribúciu počítačových hier).

Hneď podotýkam, že tento súbor je pre väčšinu antivírusov dosť „podozrivý“ a v prípade najmenších pochybností ho jednoducho zablokuje (vymaže). Podľa všetkého sa to vo vašom prípade stane po každom reštarte počítača ...

Mnohí môžu namietať, že údajne nemajú žiadny antivírus - ale to nie je tak celkom pravda ... ?

*

Čo robiť, ak sa zobrazí chyba súvisiaca s steam_api.dll

Antivírus / Defender

Faktom je, že obranca zabudovaný do systému Windows 10 aktívne bojuje proti akýmkoľvek „podozrivým zmenám“ súborov (najmä EXE, DLL atď.). A v mnohých verziách hier (najmä nie oficiálnych) - tento súbor je „upravený“ ...

Všeobecne platí, že skôr ako odporučíte niečo na „obnovenie“ samotnej steam_api.dll, musíte tento súbor pridať k výnimkám vášho antivírusu (obrancu). V opačnom prípade bude neustále miznúť ...

Ako skontrolovať, či obranca odstránil  steam_api.dll

1) Otvorte nastavenia systému Windows (Win + i), v sekcii „Zabezpečenie systému Windows“ otvorte nastavenia obrancu. Pozri príklad nižšie.

Centrum zabezpečenia systému Windows

2) Potom choďte do Denníka hrozieb“ a pozrite si zoznam eliminovaných hrozieb v deň, keď steam_api.dll zmizol .

Spravidla v zozname hrozieb uvidíte, že obranca to považoval za trójskeho koňa a zablokoval ho. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Kontrola protokolu

Priamo z rovnakého denníka môžete obnoviť steam_api.dll a dať obrancovi úlohu, aby ju už neodstránil. Spravidla to bude stačiť na ďalšiu tichú prácu ...

Poznámka!

Ak máte nainštalovaný klasický antivírus, skontrolujte kartu „Karanténa“. Spravidla z neho môžete obnoviť všetky „chýbajúce“ súbory ...

Karanténa v antivíruse od spoločnosti Kaspersky / Clickable

Niekoľko slov o verzii hry

Druhým bodom, ktorý stojí za zdôraznenie, je verzia hry. Mnoho používateľov si sťahuje nelegálne kópie hier (bez toho, aby o tom vedeli), v ktorých je možné súbor  steam_api.dll výrazne upraviť (antivírusy ho kvôli tomu považujú za trójskeho koňa).

Ak nechcete „riskovať“ a deaktivovať antivírusovú ochranu pred inštaláciou neznámej verzie softvéru, stačí si stiahnuť licenčnú kópiu hry (napríklad to možno urobiť zo služby Steam - nie je to vždy drahé, niektoré hry sa spravidla distribuujú bezplatne, iné sú celkom lacné. ..).

Opätovné nainštalovanie hry (+ vytvorenie spoľahlivej kópie)

Ak nemôžete obnoviť steam_api.dll  pomocou karantény antivírusového programu (obrancu), jednoducho hru preinštalujte. Poznámka: predtým hru úplne odstráňte zo systému (vyčistením „chvostov“ v registri).

Mimochodom, ak sa bojíte, že  steam_api.dll môže znova zmiznúť, zabaľte ho do archívu a vložte doň heslo. Budete teda mať dve kópie súboru: ak originál zmizne, môžete ho kedykoľvek získať z archívu ...

Pomôcť! Ako vytvoriť šifrovaný archív: //ocomp.info/kak-raspakovat-arhiv-rar-7z.html#i-4

Vytvorte šifrovaný archív hesiel

❹  Načítanie Steam_api.dll zo zdrojov tretích strán

Teraz na internete môžete nájsť a stiahnuť  Steam_api.dll  pre širokú škálu hier (mnoho používateľov uprednostňuje stiahnutie 1-2 súborov pred preinštalovaním celej hry, najmä ak to trvá hodinu alebo dve ...).

Napríklad existuje veľmi dobrá stránka - súbory DLL: //ru.dll-files.com/ (pomôže vám rýchlo nájsť stovky rôznych knižníc DLL).

Metóda je celkom funkčná, ale naozaj ju nepodporujem, pretože:

  • medzi týmito DLL sa často nachádzajú súbory iných verzií, čo vedie k ďalším. chyby a problémy;
  • môžete ľahko naraziť na vírusy a trójske kone;
  • Okrem súboru sa často distribuuje aj adware (určité verzie prehľadávača, kontextové reklamy atď.).

Aktualizácia „herných“ knižníc

V niektorých prípadoch problémy s steam_api.dll nevznikajú kvôli samotnému tomuto súboru, ale kvôli chýbajúcim (neaktualizovaným) knižniciam: DirectX, Visual C ++, NET Framework atď.

Aby ste nestrácali čas a neskúšali „ručne“ nájsť príčinu problému, odporúčam použiť obslužný program Driver Booster. S jeho pomocou nie je potrebné aktualizovať ovládač, ale knižnice (ktoré označí ako potrebné pre hry) - vrelo odporúčam!

Aktualizujte všetko - herné komponenty, zvuk a herné zariadenia atď. / Driver Booster

Poznámka: po aktualizácii nezabudnite reštartovať počítač!

PS

Ak používate iba licencované kópie hier a nemáte odstránený súbor steam_api.dll v antivírusovej karanténe (Windows Defender),  je veľmi pravdepodobné, že ste zachytili vírus alebo adware, ktorý tento súbor odstránil (antivírus vždy „vidieť“ všetky hrozby!).

V takom prípade odporúčam skontrolovať systém uvedený v tejto poznámke: //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html (obsahuje v tomto ohľade špeciálne nástroje ☝).

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Všetko najlepšie!

?