Skype: nepodarilo sa nadviazať pripojenie [chyba]

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Prosím, povedzte mi, Skype fungoval skvele mnoho rokov, ale nedávno začala nejaká nočná mora. Aktualizoval som systém na Windows 10 a preinštaloval som Skype - začala sa objavovať chyba „sa nepodarilo nadviazať spojenie“.

Vyčistil som systém, preinštaloval program na najnovšiu verziu - nič mi nepomohlo. Prešiel som späť na sedmičku (pozn. Redakcie: Windows 7) - začala sa objavovať chyba, že je nemožné sa pripojiť. Čo je toto za prekliatie?

Ahoj!

Neviem, ako strieľať nadávky ✌, ale to sa pri Skype deje z viacerých dôvodov (mnohokrát som sa s tým musel vyrovnať sám). V tomto článku uvediem všetky najzákladnejšie veci, ktoré je potrebné skontrolovať a opraviť, aby sa takáto chyba mohla vyriešiť.

Dúfam, že problém vyriešite!

Je nám ľúto, nepodarilo sa pripojiť k Skype / Príklad chyby pri pripájaní v systéme Windows 10

*

Čo robiť, ak sa Skype nepripojí

Heslo a prihlasovacie meno, stav programu

Napriek banalite si nezabudnite skontrolovať svoje prihlasovacie údaje. Mnoho ľudí jednoducho zabudne svoje heslo a zadá nesprávne hodnoty. Je tiež možné, že vaše heslo bolo zadané v nesprávnom jazyku (pozrite sa na panel - rozloženie je aktívne ).

Okrem toho venujte pozornosť stavu programu. Na oficiálnej webovej stránke (tu - //support.skype.com/ru/status/) sa dozviete, ako fungujú rôzne funkcie Skype: hovory na mobilné a pevné telefóny, správy, posielanie multimédií atď. V ideálnom prípade by mala byť vedľa každej položky správa „Normálna prevádzka“.

Softvér funguje normálne

Internet nefunguje

Možno je problém s pripojením na internet jeden z najbežnejších. Môže sa napríklad stať, že váš smerovač bude odpojený alebo reštartovaný, mohlo dôjsť k prerušeniu u poskytovateľa internetu, jednoducho sa objavilo vysoké zaťaženie v sieti a došlo k veľkým stratám paketov ...

Všeobecne na začiatok venujte pozornosť ikone internetového pripojenia na paneli úloh systému Windows - ak na ňom svieti výkričník (červený kríž atď.), Je problém zjavný.

Pomôcť! 

Wi-Fi bez prístupu na internet: v zásobníku svieti žltá ikona výkričníka. Odporúčania na riešenie chyby - //ocomp.info/wi-fi-bez-dostupa-k-internetu.html

Príklad chyby, keď umiestnite kurzor myši na ikonu Wi-Fi, systém Windows nahlási, že nemá prístup na internet ...

Skúste v prehliadači otvoriť nejaký web a skontrolujte, či sa načítava ...

Tiež vám odporúčam prečítať si jeden z mojich článkov o kontrole rýchlosti siete, odkaz nižšie.

Ako skontrolovať aktuálnu rýchlosť internetového pripojenia - //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html

Stará verzia programu Skype

Ďalším veľmi obľúbeným dôvodom je použitie starých verzií programu (ktorý sa už nemôže pripojiť k serveru). Mnoho ľudí zámerne neaktualizuje Skype, pretože sú zvyknutí na konkrétnu verziu. Navyše v moderných verziách dizajn skutočne (podľa môjho názoru) nevyzerá najlepšie.

Mimochodom, mnoho používateľov o tom jednoducho ani len nerozmýšľa - raz si stiahli inštalačný súbor programu, uložili ho na disk a roky pri preinštalovávaní programu tento súbor používali ...

Ak chcete zistiť, ktorá verzia programu Skype je najnovšia pre aktuálny deň, môžete urobiť toto:

 1. prejdite na oficiálnu webovú stránku programu: //www.skype.com/ru/get-skype/;
 2. potom kliknite na odkaz „Stiahnuť Skype pre Windows“ : keď sa zobrazí okno sťahovania (alebo ponúkne uloženie) - uvidíte názov súboru s verziou programu (pozri obrazovku, 8.4).

Sťahuje sa najnovšia verzia programu Skype

Všeobecne odporúčam nasledujúci postup:

 1. porovnajte verzie nainštalovaného programu s najnovšou verziou dostupnou na oficiálnej webovej stránke;
 2. ak je program zastaraný, úplne ho odstráňte z počítača. Najlepšie by bolo uchýliť sa k špeciálnemu softvéru, ktorý je podrobne popísaný ako a čo tu: //ocomp.info/programma-dlya-udaleniya-programm.html;
 3. potom stiahnite a nainštalujte najnovšiu verziu programu Skype (odkaz na oficiálnu webovú stránku je uvedený vyššie).

 ❹ 

Brána firewall / antivírus blokuje pripojenie

V niektorých prípadoch Skype nedokáže nadviazať spojenie z dôvodu brány firewall (alebo antivírusu), ktorá program jednoducho zablokuje. Preto pri kontrole a hľadaní príčin problému vypnite antivírus a zabudovanú bránu firewall systému Windows.

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu (ako príklad)

Poznámka : Ak chcete zakázať zabudovanú bránu firewall systému Windows, prejdite na ovládací panel v časti:  Systém a zabezpečenie \ Brána firewall systému Windows .

Potom ho jednoducho deaktivujte pomocou odkazu vľavo v ponuke (pozri snímku obrazovky nižšie).

Povoliť / zakázať bránu firewall alebo ovládací panel systému Windows v systéme Windows 10

❺ 

Vírusová infekcia (úprava súboru hostiteľov)

Ak všetky predchádzajúce narážky nepriniesli žiadny výsledok (čo je čudné), môže byť váš systém infikovaný nejakým druhom vírusu (adware atď.). Odporúčam vám kompletne skontrolovať počítač, a to nielen klasickým antivírusom, ale aj programami tretích strán (odkaz uvádzam nižšie).

Inštrukcie! Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí - //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html

Je tu ešte jedna vec.

Možno tento vírus nie je vo vašom počítači, ale mohol poškodiť systémový súbor hostiteľov   (poznámka: veľa antivírusov ho pri dezinfekcii počítača neobnovuje). Medzitým má veľký vplyv na vytváranie sietí. Nižšie nájdete odkaz na pokyny na obnovenie.

Pomôcť! Ako upraviť a obnoviť súbor hostiteľov - //ocomp.info/kak-izmenit-i-vosstanovit-fayl-hosts.html

Stará vyrovnávacia pamäť a údaje (údaje aplikácie je potrebné vymazať)

Pri preinštalovaní programu Skype (najmä ak ste program neodinštalovali pomocou špeciálnych nástrojov) sa systémový priečinok s niektorými konfiguračnými súbormi programu nevymaže vždy. Preto odporúčam skúsiť to vyčistiť. Pre to:

 1. zavrieť Skype;
 2. stlačte kombináciu klávesov Win + R  - malo by sa otvoriť okno "Spustiť" ;
 3. potom zadajte príkaz: % appdata% \ skype a kliknite na OK;

  Otvorte priečinok s konfiguračnými súbormi

 4. v otvorenom priečinku vymažte všetky súbory a priečinky a potom spustite Skype. Problém by sa mal vyriešiť ...

  Odstráňte všetky nepotrebné položky z priečinka!

 ❼ 

Nedostupnosť servera

Server Skype niekedy zlyhá a potom s ním nie je možné nadviazať komunikáciu nielen vám, ale aj stovkám a tisícom ďalších používateľov. To sa samozrejme nestáva často, ale stáva sa to ?.

Zvyčajne, ak existuje taký problém, môžete sa o ňom dozvedieť na oficiálnych webových stránkach a bude tam uvedený aj približný čas na zotavenie. Ako možnosť sa tiež opýtajte, či majú vaši známi a priatelia nejaké problémy s pripojením.

Aktualizácia z roku 2019.

Je možné, že niektoré adresy IP Skype boli na čiernu listinu od vášho poskytovateľa internetu a teraz je pre vás neprístupná (to bolo v čase, keď bol aktívne blokovaný Telegram). Skúste použiť VPN ...

❽ 

Pre používateľov systému Windows 10

Pokiaľ hovoríme o Windows 10 (najmä pre tých, ktorí používajú staré vydania a neaktualizujú ich), odporúčam vyskúšať nasledujúci „recept“:

 1. najskôr odinštalujte všetky predchádzajúce verzie programu Skype (vrátane manuálnej kontroly priečinka, kde bol program Skype nainštalovaný skôr, aby nič nezostalo);
 2. potom si stiahnite a nainštalujte z oficiálnych webových stránok (//www.skype.com/ru/get-skype/) najnovšiu verziu programu Skype (momentálne v.8.4);
 3. potom ho opustite alebo zbalte;
 4. potom prejdite na web //account.microsoft.com/account/skype (v jednom účte Microsoft);
 5. zadajte užívateľské meno a heslo, prihláste sa;
 6. potvrdiť účet do ktorejkoľvek poštovej schránky;
 7. odhlásiť sa a znova sa prihlásiť do Skype;
 8. zadajte svoje užívateľské meno, heslo - všetko by malo fungovať!

*

To je na dnes všetko. Dodatky k tejto téme sú vítané!

Dobré spojenie všetci!

?

Prvá publikácia: 26/11/17

Oprava: 20.05.2019