Ako uložiť obrázok alebo fotografiu z ľubovoľnej webovej stránky (aj keď sa ponuka nezobrazí po kliknutí pravým tlačidlom myši)

Otázka používateľa

Ahoj.

Potrebujem uložiť niekoľko obrázkov z jedného „neobvyklého“ webu: na ňom sa po kliknutí pravým tlačidlom myši nezobrazí štandardné menu (tj. Fotografiu nemôžete uložiť obvyklým spôsobom). 

Existujú nejaké jednoduché a (najdôležitejšie!) Možnosti rýchleho uloženia?

Ahoj.

No podľa toho, čo sa myslí pod pojmom „rýchlo“, a záleží to od konkrétnej osoby (každý z nás dokonca píše na klávesnici text rôznou rýchlosťou ?).

Ďalej uvádzame niekoľko spôsobov riešenia problému (výber, ako vždy, je na vás ...).

Dôležité : Pamätajte, že určité fotografie a obrázky na týchto stránkach chránia autorské práva! Ak potrebujete bezplatné obrázky, pozrite si tento výber stránok.

*

Spôsoby uloženia obrázka

? Možnosť  1

Keď uložíte celú webovú stránku (kombinácia tlačidiel Ctrl + S v prehliadači) - v drvivej väčšine prípadov sa všetky obrázky, ktoré sa na nej zobrazia, stiahnu na váš disk!

Vlastne, skúsme to! ?

Uložte webovú stránku na pevný disk

Upozorňujeme, že vedľa súboru html stránky bude adresár s rovnakým názvom. Ak ho otvoríte, mal by obsahovať všetky obrázky, ktoré sa nachádzali na webovej stránke.

Odporúčam zoradiť ich podľa veľkosti a nechať len to, čo „potrebujete“ ...

Obrázky z uloženej webovej stránky

*

? Možnosť 2

Všeobecne na mňa najviac zapôsobí možnosť s vytvorením snímky obrazovky. Tých. urobíte iba snímku obrazovky s tým, čo sa zobrazuje na vašom monitore! Táto metóda je univerzálna a je vhodná pre webové stránky aj hry, filmy atď. atď.

? Pomoc!

5 spôsobov, ako urobiť snímku obrazovky na notebooku

*

Ak chcete obrazovku: Stlačte Print Screen , potom otvorte Maľovanie alebo Word a vložiť obrázok kliknutím na Ctrl + písmena V . Potom ho možno upraviť (napríklad orezaním okrajov) a uložiť na pevný disk. Rýchlo ?!

Tlačidlo Print Screen na typickej klávesnici

*

Možnosť 3

Zapamätajte si text alebo popis vedľa požadovanej fotografie alebo obrázka. Potom otvorte kód stránky - kombináciu tlačidiel Ctrl + U  (funguje vo väčšine prehliadačov).

Otvorenie kódu stránky

Potom do vyhľadávacieho panela (Ctrl + F) zadajte text (ktorý ste si pamätali) a prehľadávač pre vás nájde túto časť kódu webovej stránky. Vedľa požadovaného textu - uvidíte odkaz na obrázok (zvýraznil som ho červenou farbou, na konci - „.PNG“). Zostáva len otvoriť ...!

Otvára sa obrázok

A potom obvyklým spôsobom (kliknutím na ňu pravým tlačidlom myši) - ľahko sa uloží na disk ...

Uložiť ako...

*

? Možnosť 4

Pre tých, ktorí potrebujú všetky fotografie z webu (a všetok ďalší materiál: texty, poznámky pod čiarou, podpisy atď.) - môžete poradiť s použitím špeciálu. ? programy na sťahovanie stránok. Stiahnu si celý zdroj ako celok, čo znamená, že tu bude všetko, čo potrebujete ... ?

Môžete tiež vyskúšať ? stránku uložiť vo formáte PDF. Neskôr s ním môžete pracovať, a to v programe MS Word aj v jeho analógoch.

*

No, to je pre mňa zatiaľ všetko ... Doplnky. spôsoby sú vítané!

Veľa štastia!

?