Na Intel HD sa hra spomalí. Ako vyladiť hru a grafickú kartu Intel HD tak, aby neboli brzdené

Dobrý deň!

V poslednej dobe si popularitu získavajú integrované grafické karty Intel HD. A spolu s tým mnohí často čelia brzdám v rôznych hrách ...

Všeobecne by som mal okamžite poznamenať, že sa zdá, že Intel HD nie je určený pre hry (a s najväčšou pravdepodobnosťou ste na to mali byť upozornení pri kúpe PC / notebooku).

Ak sa však stalo, že okrem Intel HD nemáte samostatnú grafickú kartu, ale máte neodolateľnú túžbu po spustení hry, v tomto článku navrhnem niekoľko riešení problému.

? Mimochodom!

1) Nie je to tak dávno, čo sa pre milovníkov hier objavila cloudová služba - umožňuje vám spúšťať všetky nové položky na starých počítačoch!

2) Tiež vám odporúčam prečítať si článok o tom, prečo sa hry spomaľujú (aj na výkonnom počítači).

*

Zbavenie bŕzd a zamrznutia v hrách na Intel HD

1) Nakonfigurujte grafickú kartu na maximálny 3D výkon

Mnoho používateľov nevenuje pozornosť nastaveniam ovládača grafickej karty. Medzitým nastavením maximálneho výkonu v 3D aplikáciách môžete urýchliť činnosť grafickej karty a získať zvýšenie FPS až o 10 - 20% (čo je FPS - referenčný článok) . Množstvo zvýšenia FPS, mimochodom, závisí od typu hry, kvality grafiky atď. Súhlasíte s tým, že vo všeobecnosti je to celkom dobré?

Ak to chcete urobiť, musíte prejsť do nastavení ovládača videa. Spravidla to stačí kliknúť na ikonu Intel HD v zásobníku (alebo pravým tlačidlom myši na voľnom mieste na pracovnej ploche). Pozri snímku obrazovky nižšie.

? Ak nemáte ikonu Intel HD - //ocomp.info/net-znachka-videodrayvera.html

Ako vstúpiť do nastavení Intel HD

? Poznámka!

Ak takéto skratky a odkazy nemáte, potom s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho nemáte nainštalované ovládače na grafickom adaptéri (napríklad po aktualizácii systému Windows ste ich neaktualizovali).

Postup aktualizácie grafického ovládača nájdete tu: //ocomp.info/kak-obnovit-drayver-na-videokartu.html

Pri prechode do nastavení grafickej karty najskôr otvorte sekciu 3D a nastavte maximálny výkon (príklad môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie).

V závislosti od verzie grafického ovládača sa môžu od obrazovky nižšie líšiť (hlavná vec: na tejto karte nastavte maximálny výkon).

3D nastavenie pre grafiku Intel HD pre lepší výkon (starý ovládač)

Nastavenia Intel HD - vysoký výkon (ovládače - január 2020)

Ďalej v nastaveniach v časti „Napájanie / prevádzka zo siete“ - tiež nastavte zvýšený výkon.

Upozorňujeme, že pri napájaní z batérie dosiahnite max. výkon nie je vždy možný (o to viac, ak je batéria už trochu zahnutá).

Nastavenia napájania grafickej karty

Všeobecne platí, že po uložení nastavení a reštartovaní hry by ste si už mali všimnúť nejaké zmeny k lepšiemu. Ďalej vám odporúčam vykonať ďalšie optimalizačné kroky uvedené nižšie.

*

2) Nastavte režim napájania na vysoký výkon

Týka sa to predovšetkým notebookov ...

Faktom je, že v softvérových nastaveniach notebookov je ich výkon často obmedzený. To sa deje napríklad kvôli rozšíreniu ich činnosti z batérie, zníženiu hluku a vylúčeniu prehriatia zariadení.

Na začiatok odporúčam kliknúť na ikonu „batéria“ na paneli úloh (vedľa hodín). Vo väčšine prípadov môžete posúvač umiestniť do režimu najvyššieho výkonu priamo v ňom (pozri snímku obrazovky nižšie).

Výber medzi produktivitou a dobou prevádzky

Môžete tiež prejsť na ovládací panel systému Windows v časti „Hardvér a zvuk“ a otvoriť kartu Možnosti napájania“ .

Napájací zdroj // Ovládací panel systému Windows

Tu bude predstavených niekoľko režimov napájania, medzi ktorými nechýba režim „Vysoký výkon“ . Odporúčam zvoliť.

Vysoký výkon

Upozorňujeme vás na skutočnosť, že niektoré notebooky majú špeciálne riadiace centrá (napríklad Lenovo, Sony a množstvo ďalších). Tieto centrá umožňujú tiež vyladiť výkon, režimy napájania a nastavenia displeja.

Príklady takýchto centier sú uvedené nižšie. Ak máte podobné centrum, môžete ho otvoriť prostredníctvom ponuky ŠTART; alebo pomocou časti na ovládacom paneli „Hardvér a zvuk“; alebo jednoducho hľadaním na paneli úloh.

Správca napájania notebooku Lenovo

Výkon notebooku // laptop manager

*

3) Optimalizujte svoje nastavenia hry (pozri odporúčané spoločnosťou Intel)

Samotné grafické nastavenie priamo v hre má veľmi veľký vplyv na kvalitu obrazu a počet FPS.

Na čo by ste mali predovšetkým dbať pri brzdách a vlysoch:

  1. rozlíšenie obrazovky: čím je nižšie, tým menšie je zaťaženie grafickej karty a tým vyšší je počet FPS. Má veľmi významný vplyv na výkon;
  2. vertikálna synchronizácia: pokúste sa povoliť / zakázať, porovnať, keď bude lepšie. Veľmi často má silný vplyv na počet FPS;
  3. celá obrazovka / v okne: ak hra zaostáva v režime na celú obrazovku, vyskúšajte v okne;
  4. kvalita grafiky, textúr, nerovností, tieňov, efektov atď. - to všetko tiež významne ovplyvňuje výkon. Pokúste sa tieto parametre striedavo znižovať na minimum (alebo ich úplne vypnite), kým nenájdete rovnováhu.
  5. vyhladzovanie, anizotropické filtrovanie a pod .: odporúčam vypnúť na max. produktivita.

Príklad grafického nastavenia hry Battlefield Hardline (klikateľné)

Podotýkam, že pre mnohých používateľov je ťažké nájsť optimálne grafické nastavenie v určitých hrách. To je pravdepodobne dôvod, prečo spoločnosť Intel išla v ústrety všetkým hráčom a na svojej oficiálnej webovej stránke vytvorila stránku, kde obsahuje zoznam optimálnych nastavení grafiky pre hry pre určité grafické karty Intel HD.

Oficiálna stránka: //gameplay.intel.com/ru/

Ako odporúčanie potrebujete poznať názov hry a model procesora (grafickej karty). Ak procesor nepoznáte, pomocou parametrov určte vlastnosti počítača.

Ukážem ti to na príklade. Po prechode na stránku uveďte procesor (mimochodom, na webe vyskakujú tipy, takže výber je jednoduchý a ľahký).

Zadajte procesor

Ďalej vyberte hru zo zoznamu (stránka obsahuje väčšinu populárnych a známych hier). Napríklad som si vzal WOW: Legion.

Výber hry

A nakoniec vidíme všetky nastavenia, ktoré odporúča oficiálny výrobca grafickej karty. To isté robíme pre seba v hre a užívame si príjemnú zábavu.

Nastavenia grafiky pre WOW Legion (klikateľné)

*

4) Optimalizujte operačný systém Windows

Optimalizácia operačného systému Windows tiež pomáha znižovať počet bŕzd v hrách. Optimalizácia sa týka nasledujúcich krokov:

  1. deaktivácia služieb, ktoré nepotrebujete (spotrebuje sa menej energie pamäte a procesora);
  2. odstránenie nepotrebných a nepotrebných súborov, čistenie registra (systém bude pohotovejší a rýchlejší, na disku bude tiež viac voľného miesta);
  3. defragmentácia pevného disku a systémového registra (akcelerácia diskového subsystému a OS);
  4. zakázanie nepotrebných programov pri štarte systému Windows (viac voľnej pamäte RAM, menšie zaťaženie disku, procesora).

Všetky tieto kroky a niektoré ďalšie sa veľmi odporúčajú všetkým, ktorí nie sú spokojní s výkonom svojho systému. Ako na to, sa dozviete z jedného z mojich článkov, odkazu nižšie.

Odporúčané!

Optimalizácia systému Windows krok za krokom (na zrýchlenie vášho počítača) - //ocomp.info/super-optimizatsiya-windows-10.html#__Windows_10

5) Skontrolujte, či máte povolené Turbo Boost

Na procesoroch Intel Core i5, i7 (i3 8. generácie) existujú špeciálne. technológia samočinnej akcelerácie (Turbo Boost): t.j. pri vysokom zaťažení začne procesor pracovať na vyššej frekvencii. Nie je to však vždy spojené ...

Pomôcť!

Ako skontrolovať, či procesor podporuje Turbo Boost a či je táto technológia povolená. Ako zrýchliť prenosný počítač - //ocomp.info/increase-performance-intel-for-laptop.html

*

Dodatky k téme - vitajte ...

A to je pre mňa všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Oprava: 1. 5. 2020

Prvé zverejnenie: 26.01.2019