Ako preniesť fotografiu z fotoaparátu do počítača

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako môžete poslať fotografiu z fotoaparátu do počítača, ak pre ňu nie je k dispozícii kábel USB (zjavne nie je k dispozícii, pokúsil som sa pripojiť pomocou kábla z telefónu - ale úplná neviditeľnosť ...), a je tu jednoducho žiadna čítačka kariet SD na notebooku alebo PC ... Sob vzlyk ...

Ahoj.

Je zrejmé, že si musíte objednať mini USB čítačku kariet a netrpieť ? ... Je však dosť možné, že máte moderný fotoaparát s podporou Wi-Fi pripojenia (preto nebol USB kábel) . To znamená, že prenos súborov je niekoľkokrát zjednodušený ...

Nech je to akokoľvek, ako príklad v krátkosti uvediem všetky populárne spôsoby, ako môžete ľahko a jednoducho preniesť fotografiu z fotoaparátu do počítača.

A tak ... ?

*

Metódy prenosu obrázkov z fotoaparátu do počítača

Možnosť 1: cez pripojenie USB

Možno je to najočividnejšia a najrozšírenejšia možnosť (našťastie väčšina fotoaparátov má USB porty). Samotný proces zvyčajne pozostáva z iba niekoľkých krokov.

1) Najskôr pripojte fotoaparát k počítaču pomocou kábla USB (používa sa najštandardnejší kábel, na jednom konci ktorého je zástrčka Micro-USB, na druhom konci - klasický, viď obrazovka nižšie).

Port micro-USB na fotoaparáte

Pripojenie fotoaparátu k notebooku

2) Potom musíte skontrolovať, či je kamera zapnutá a aktívna (tj. Či zhasla obrazovka ... ?).

3) Ak máte moderný operačný systém Windows 10, automaticky vyberie a nainštaluje ovládač, a to doslova za 5-10 sekúnd. kameru je možné vidieť v   priečinku „Tento počítač“ (prieskumník otvoríte stlačením klávesov Win + E ).

Môj počítač - otvorenie fotoaparátu

Ak  v priečinku „Tento počítač“ nie je žiadny fotoaparát, znova skontrolujte kábel USB (ku ktorému bolo zariadenie pripojené) a pokúste sa ho aktualizovať pomocou pomôcky Driver Booster (pomôcka to urobí v automatickom režime).

? Pomoc!

Počítač nevidí kameru, čo mám robiť ->

4) Spravidla sa v pamäti fotoaparátu (SD karta) nachádza niekoľko priečinkov. Ten, na ktorom sa fotografie v 99% prípadov nazývajú „ DCIM “.

DCIM - priečinok s fotografiami

Spravidla otvorením tohto priečinka budete musieť skopírovať iba fotografie, ktoré potrebujete (deje sa to štandardným spôsobom, ako pri operáciách s inými súbormi ... ?).

Kopírovať vložiť

Problém je vyriešený !?

Možnosť 2: cez SD kartu

1) Najskôr musíte vypnúť fotoaparát, vybrať z neho kartu SD a pripojiť ju k portu notebooku (PC).

Ak sa používa karta Micro-SD, potom ju pred pripojením musíte vložiť do špeciálnej karty. adaptér (dodáva sa s kartou SD).

Pripojenie karty k notebooku

2) Ďalej musíte otvoriť prieskumník (kombinácia Win + E) a prejsť na „Tento počítač“ . Ak je s pamäťovou kartou všetko v poriadku, zobrazí sa tam spolu s pevnými diskami. Ostáva už len otvoriť ...

SD karta

? Pomoc!

Počítač nerozpoznáva / nevidí flash kartu: microSD, miniSD, SD. Čo robiť ->

3) Poznámka: Fotografie na SD karte sa v drvivej väčšine prípadov nachádzajú v adresári „ DCIM “.

DCIM - priečinok s fotografiami

Ak nie je k dispozícii čítačka kariet SD

Niektoré notebooky a počítače nemajú zabudovanú čítačku kariet. To však nie je dôvod, aby ste si sypali popol na hlavu ? - teraz je v predaji veľa externých čítačiek kariet USB (cena emisie je niekoľko stoviek rubľov).

Medzi nimi sú modely s veľkosťou bežnej jednotky flash a existuje viac funkčných zariadení (pozri fotografiu nižšie ?).

? Mimochodom!

Nasledujúce čítačky kariet je možné kúpiť v internetovom obchode AliExpress. Ako na to ->

Čítačka kariet SDXC

Vložte SD kartu do čítačky kariet

Možnosť 3: cez Wi-Fi / Bluetooth

Moderné fotoaparáty majú vo výzbroji moduly Wi-Fi (Bluetooth). Vďaka tomu z nich môžete ľahko a rýchlo prenášať fotografie do ľubovoľného zariadenia pripojeného napríklad k domácej sieti Wi-Fi.

Ukážem vám, ako sa to deje na typickom zariadení Canon.

1) Najprv musíte povoliť Wi-Fi v nastaveniach fotoaparátu (predvolene je vypnuté), zvoliť typ bezdrôtovej siete „Režim infraštruktúry“  a pripojiť sa k domácej sieti Wi-Fi (zadaním hesla a prihlásenia) .

Povolenie Wi-Fi na fotoaparáte

Vyhľadajte prístupové body

2) Ďalej do počítača (notebooku), z ktorého chcete získať prístup ku kamere - je potrebné nainštalovať špeciálny. EOS Utility (odkaz na oficiálne webové stránky spoločnosti Canon).

3) Potom stačí spustiť tento nástroj a budete môcť sťahovať obrázky do počítača, ovládať snímanie z diaľky, meniť nastavenia fotoaparátu atď. Pohodlne ?!

EOS Utility - obrazovka aplikácie

*

Dodatky k tejto téme sú vítané!

Všetko najlepšie!

?