NUDA za počítačom: čo môžete urobiť pre seba?

Dobrý čas!

Často vidím otázky typu „čo robiť s PC, ale je to nudné?“ (Áno, a takéto otázky som dostal osobne) . A v podstate väčšina, ktorá na ňu odpovedá, vedie rôzne stránky vtipov, hier, filmov a inej zábavy. To všetko je samozrejme dobré - ale prečo k tomu nepristúpiť z druhej strany?!

Vediem myšlienku tráviť čas z nejakého dôvodu - iba kvôli zábave, ale tiež aby som pre seba získal nejaký úžitok (zručnosť, zručnosť alebo trochu „peňazí“). Okrem toho možno považovať zamestnanie za užitočné aj zaujímavé (tj. „Zabiť“ dve muchy jednou ranou!).

Moment filozofie ...

Všeobecne platí, že ak máte čas sedieť za počítačom a premýšľať „čo tak urobiť“ - možno existuje dôvod na radosť (len niektorí nemajú taký čas, existuje veľa problémov, dlhov , práca atď.). Väčšina však, bohužiaľ, pochopí tento návrh až časom (to je filozofia ...).

Takže, ok, teraz bližšie k téme ...

*

Aké zaujímavé a užitočné je tráviť čas na počítači

Začnite sa učiť cudzí jazyk

Mnoho ľudí si myslí, že naučiť sa nový jazyk je niečo nudné a nezaujímavé (koniec koncov, musíte vtesnať zoznamy nových slov, naučiť sa pravidlá, gramatiku atď.). V skutočnosti sa môžete začať učiť jazyk (a dokonca aj napredovať na dobrej úrovni) iba tak, že sa budete baviť!

Obrazovka z hry Civilization IV (ako príklad)

K tomu stačí napríklad nainštalovať nejakú hru (ktorá sa vám páči) v angličtine (alebo povedzme v nemčine). To isté platí pre filmy a televízne programy. A potom pochopíte veľa slov a výrazov z kontextu, najmä ak ste to už sledovali / hrali v ruštine (napríklad v hrách sa polovica slov používa vedľa alebo oproti nejakému predmetu).

Televízny seriál ALF

Nebudem dávať žiadne konkrétne odporúčania: hlavnou vecou je zvoliť si, čo sa vám páči. Týmto spôsobom sa bude jazyk učiť oveľa ľahšie!

Asi pred 20 rokmi by sa o takomto učení jazykov dalo iba snívať ... Moderný internet napriek tomu poskytuje neobmedzené možnosti získavania vedomostí.

Skús zarobiť

Zarobiť si peniaze na internete je celkom možné, aj keď v tejto veci nemáte absolútne žiadne skúsenosti (hlavná vec je, že by tu bola túžba). Ďalej uvádzame niekoľko odkazov na stránky, na ktorých môžete začať (to sú iba príklady niektorých z najslávnejších služieb, môžete si celkom vyzdvihnúť niečo iné ...).

//www.etxt.ru/

Na tomto webe (burza) môžete písať rôzne texty na objednávku alebo len na predaj (témy textov sú navyše veľmi rozsiahle). Za jeden z textov vášho autora - môžete dostať od 100 do 2 000 rubľov. a vyššie!

Ak ovládate akýkoľvek cudzí jazyk, môžete urobiť preklady. Platí to ešte vyššie (dôležitý bod: musíte vedieť jazyk, nielen používať prekladač z Googlu) .

//advego.com/

Podobná služba (iba propagovanejšia). Podotkol by som, že sa tam často konajú rôzne propagačné akcie a organizujú sa súťaže s veľmi dobrými finančnými čiastkami. Takže ak máte túžbu byť „spisovateľom“ - prečo nie?

//kworks.ru/

Ak viete, ako niečo kresliť, programovať, radi píšete texty, tvoríte videá, viete analyzovať a hodnotiť stránky / služby (a oveľa viac) - potom je celkom možné poskytovať služby na nezávislej burze Kwork. Na tejto burze existuje veľmi zaujímavé pravidlo: každá objednávka stojí * 500 rubľov. Tých. vykonal niečo pomerne jednoduché - dostal 500 rubľov.

//www.weblancer.net

Tiež veľmi slávna burza na voľnej nohe. Všetko môžete robiť rovnako ako na Kwork (iba cena nie je nijako obmedzená).

Všeobecne existujú desiatky podobných búrz, takže si myslím, že nestojí za to, aby ste ich všetky vymenovali v recenznom článku ...

Začnite blogovať

Ak máte pravidelne chuť podeliť sa o svoje myšlienky, napísať niečo napríklad o tom, čo sa deje v živote, alebo sa vyznáte v akejkoľvek téme, skúste si vytvoriť svoj vlastný blog (v skutočnosti sa takto objavila táto stránka  ) .

Čo vám blogovanie poskytne:

 1. naučíte sa vyjadrovať svoje myšlienky pomerne kompetentne a dôsledne (tak, aby boli pochopiteľné pre väčšinu ľudí);
 2. Pre mnohých ľudí pomáha blogovanie pol hodiny alebo hodiny denne relaxovať a odpútať pozornosť od každodenných problémov;
 3. štruktúrujte svoje myšlienky, nápady, plány;
 4. blog vás naučí poriadku a dôslednosti;
 5. príležitosť spoznať nových a zaujímavých ľudí, nájsť si nových priateľov;
 6. začnite sa sami učiť nové témy: html, php, spracovanie obrázkov, grafika atď. (môžu sa vám neskôr v živote hodiť);
 7. ak sa váš blog stane populárnym, potom možno trochu zarobíte (aj keď pri vytváraní môjho prvého blogu by som to nedával do popredia).

Ukážka kulinárskeho blogu (web www.blogger.com)

Služby, kde môžete založiť blog:

 1. //www.livejournal.com/create je populárna služba s množstvom zaujímavých blogov. Služba je veľmi jednoduchá, na začiatok nemusíte poznať žiadne úzke technické témy (stačí sa zaregistrovať a môžete začať písať ...);
 2. //www.tumblr.com/ - táto služba slúži skôr na zábavné blogy (môžete publikovať nielen texty, ale aj videá, rôzne animácie, gify, hudbu, mp3 atď.);
 3. //www.blogger.com/ je veľmi pohodlná a obľúbená služba blogov. Služba má veľa šablón, vďaka ktorým môžete dať svojmu „brainchildu“ vynikajúci jedinečný štýl (pozri obrazovku vyššie). Mimochodom, služba vám umožňuje nielen vytvárať a udržiavať blog, ale aj pokúsiť sa na ňom zarobiť;
 4. //wordpress.com/start/user/ru?ref=homepage je tiež veľmi pohodlná a jednoduchá služba (WordPress je mimochodom špeciálny nástroj na vytváranie vlastných webových stránok). Charakteristickou vlastnosťou služby je pohodlie práce s textom: to, ako ho navrhnete v editore (a editor je kópiou Wordu *) - takto bude vyzerať po zverejnení (to nie je všade)!

Osvojte si metódu „slepého“ písania

V modernom počítačovom svete zručnosť rýchleho písania rozhodne nezaškodí. Nielen, že budete môcť rýchlo odpovedať niekde v sociálnych sieťach. sietí svojim priateľom a známym, ale tiež na rýchlu prípravu dokumentu (čo je v práci veľmi užitočné).

Všeobecne dnes existujú desiatky rôznych webov a metód na výučbu tejto zručnosti. Mnoho cvičení prebieha formou hry, kde stačí stlačiť tlačidlá určitými prstami (časom si na to zvyknete a zvládnete to oveľa rýchlejšie).

Tu je niekoľko odkazov uvedených nižšie:

 1. Keyboard simulator (Solo on a computer) - //solo.nabiraem.ru/ru/overview/typingtrainer
 2. Školenie rýchleho písania (lekcie založené na hre) - //vse10.ru/education/

Ak chcete rýchlo slepo písať - musíte správne položiť ruky nad klávesnicu

Logické hry

Mnoho ľudí vo všeobecnosti verí, že počítačové hry sú stratou času a z nich jedno zlo. Ale to nie je celkom pravda a o tom som sa akosi už zmienil v jednom zo svojich článkov!

Počítačové hry: na čo sa používajú? Čo dobré môže táto hra naučiť a je závislosť od hazardných hier skutočne zlá ... - //ocomp.info/o-polze-kompyuternih-igr.html

Napríklad existuje celá sekcia logických hier: šach, dáma atď. Mimochodom, rôzne turnaje sa konajú v rovnakom šachu a (teoreticky) sa dokonca môžete stať šampiónom. Mimochodom, veľa vedcov poznamenáva, že ľudia, ktorí začali hrať šach, sú skvelí v „napumpovaní“ svojich mentálnych schopností, čo má pozitívny vplyv na ďalšie oblasti života.

Šach

Dokonca aj veľa farebných a zábavných hier mimochodom pomáha nielen tráviť čas, ale tiež rozvíja pozornosť, reakčnú rýchlosť a vizuálnu pamäť (obzvlášť užitočné pre deti). Môžete dokonca kombinovať: nainštalujte logickú hru v cudzom jazyku - tým sa osvojíte jazyk, súčasne sa zvýši pozornosť a reakcia!

Logická hra pre pozornosť (druh Montezuma)

Takže tieto hračky možno považovať za „programy pre trénerov“ (pokiaľ ich nezneužijete  ).

Študujte prácu v ktoromkoľvek programe

Pretože 21. storočie je vekom internetu, počítačov a IT technológií, je štúdium tejto oblasti veľmi, veľmi užitočné. A schopnosť pracovať v moderných programoch nie je výnimkou.

Pravdepodobne veľa ľudí, ktorí hľadali prácu, vie, že skúsenosti s niektorými programami sú často potrebné, napríklad v programoch Excel, Photoshop atď. Prečo ich nezačať osvojovať pomaly? Okrem toho môže byť zaujímavé, ak napríklad chcete niečo nakresliť a pracovať s grafikou (ak hovoríme o Photoshope).

Hlavné okno aplikácie Adobe Photoshop

Dobrá znalosť napríklad Excelu pomôže nielen v práci, ale aj v živote: „zložený úrok“ (z pôžičiek, vkladov atď.) Môžete kedykoľvek rýchlo odhadnúť a vypočítať, budete môcť filtrovať a vyhľadávať informácie / vzory vo veľkých stoloch.

Vo všeobecnosti teraz existujú stovky programov a tu by ste si mali zvoliť tie, ktoré budú užitočné konkrétne pre vaše odvetvie ...

Zoznámte sa a nájdite si nových priateľov

Mnoho ľudí je skeptických, pokiaľ ide o online zoznámenie ... Nie je to však pravda v prvom rade: často si veľa ľudí nájde priateľov online (a ešte viac si vytvára rodiny!). Ak ste naraz stretli osobu na tej istej stránke venovanej nejakej téme súčasne, potom máte spoločné témy, niektoré prekrývajúce sa názory atď. (Na svete nie je nič náhodné ...).

Mimochodom, na svojom blogu už mám článok o tom, ako a kde sa môžete stretnúť na internete. Uvádzam odkaz nižšie.

Povedz mi dobrú zoznamku? Ktorá bezplatná stránka je najlepšia - //ocomp.info/sayt-znakomstv-luchshie.html

Ak zrazu čítaš môj článok zo smartfónu, potom uvediem odkaz na iný článok.

Zoznamovacie aplikácie pre Android - //ocomp.info/prilozh-dlya-znakomstv-android.html

Nemôžem vás však varovať! Na takýchto stránkach je veľa rôznych „podnikateľov“, ktorí túžia po ľahkých peniazoch. Preto, kým toho človeka dobre nepoznáte, neposielajte mu svoje súkromné ​​fotografie, peniaze, skeny dokumentov atď. Bohužiaľ, veľa z nich je príliš ľahkoverných a veria všetkému, čo je napísané v osobnej správe ...

Investujte prostriedky „niekde“ 

Nejde o výzvu na akciu, nie o reklamu a nie o odporúčanie na prvom mieste!

Možno nie je úplne správne to spomínať (v rámci tohto článku), ale ubezpečujem vás, že ak niekam (aj veľmi malé) investujete svoje prostriedky, napríklad do rovnakých kryptomien, akcií, ETF atď. , stane sa pre vás oveľa zaujímavejšie sledovať ich kurz, čítať správy a spoznávať nové technológie. Pre váš počítač to nebude nuda!

Zmena sadzieb kryptomeny za posledných 24 hodín

Tu nejde hlavne o to, zarobiť niečo s malou sumou (aj keď, ak máte veľké šťastie ... možno aj toto), ale začať sa zaoberať rôznymi finančnými nástrojmi. Obidve tieto zručnosti a vedomosti určite nebudú nadbytočné, viackrát vám pomôžu v živote.

Napríklad veľa ľudí stratí takmer všetky svoje úspory kvôli nedostatku akejkoľvek finančnej gramotnosti (a ak by si vopred „zahrali“ s malými sumami peňazí a získali nejaké skúsenosti, mohli by sa vyhnúť mnohým problémom).

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!