192.168.1.1 - ako sa prihlásiť do smerovača (prihlasovacie meno, heslo: admin)

Dobrá hodina!

Ak chcete mať prístup k internetu na počítači, notebooku, telefóne a iných zariadeniach, musíte správne nakonfigurovať smerovač Wi-Fi . Ak chcete nakonfigurovať smerovač, musíte prejsť na jeho webové rozhranie, ktorého adresa IP je vo väčšine prípadov 192.168.1.1 alebo 192.168.0.1 (odtiaľ v skutočnosti názov článku ?).

Hneď si všimnem, že tieto adresy IP sú relevantné pre väčšinu modelov smerovačov: D-Link, ZyXEL, TP-Link, Tenda, ASUS atď. Ak máte nejaký exotický smerovač od spoločnosti Xiaomi, používa trochu inú adresu 192.168. 31.1 (mimochodom, nižšie ukážem, ako zistíte, akú IP adresu potrebujete pre svoje zariadenie).

Všeobecne v článku nižšie podrobne rozoberiem aktuálnu otázku vstupu do routeru pomocou mojich príkladov s komentármi ku každému kroku (bude to akýsi návod a dúfam, že bude zrozumiteľný aj pre začínajúcich používateľov) .

Takže ...

Ako sa prihlásiť pomocou adresy IP 192.168.1.1 / 192.168.0.1

možnosť 1

1) Spustite prehliadač Internet Explorer alebo Edge. Sú to oni, pretože sú predinštalovaní v systéme Windows a vývojári smerovačov pod nimi testujú svoj softvér ...

Internet Explorer alebo Edge

2) Do  riadku adresa * zadajte IP 192.168.1.1 a stlačte kláves Enter (ak sa vyskytne chyba, skúste IP 192.168.0.1 a po 192.168.10.1). Ukážku nájdete na snímke obrazovky nižšie.

Poznámka: ak otvoríte Google, Yandex atď. S výsledkami vyhľadávacieho dotazu, pravdepodobne ste zadali IP nie do panela s adresou, ale do vyhľadávacieho (alebo ste spolu s IP napísali nejaké symboly alebo slová). 

Do panela s adresou prehliadača zadajte 192.168.1.1

3) Ak je adresa IP zadaná správne, nedochádza k problémom so smerovačom a pripojením - mala by sa zobraziť stránka s nastaveniami smerovača (ako napríklad moja na obrázku nižšie).

V niektorých prípadoch budete musieť pred zadaním určiť prihlasovacie meno a heslo - skúste použiť slovo admin (alebo si pozrite dokumentáciu k vášmu zariadeniu).

Nastavenia smerovača sa otvorili!

Dôležité!

Vyžadovaná autorizácia

Ak sa po vstupe do webového rozhrania zobrazí okno s výzvou na zadanie prihlasovacieho mena a hesla (Prihlásenie, heslo), skúste:

1. Najskôr zadajte ako prihlásenie administrátora a stlačte kláves Enter;

2. ak ste zadanie nezadali, zadajte užívateľské meno aj heslo admin a stlačte Enter;

3. Ak sa stále nemôžete prihlásiť, starostlivo preskúmajte smerovač, ktorý má zvyčajne nálepky s potrebnými informáciami. Môžete tiež vyskúšať obnoviť predvolené výrobné nastavenia.

Možnosť 2

1) Ak používate moderný operačný systém Windows 8/10, môžete pomocou prieskumníka zadať router dostatočne rýchlo   (za predpokladu, že sa nezmenilo nastavenie sieťových pripojení).

Otvorte ľubovoľný priečinok na disku a kliknite na kartu „Sieť“ v ľavej časti okna . Zariadenie „Bezdrôtový ... smerovač“ by sa malo zobraziť v podsekcii „Sieťová infraštruktúra“ (pozri obrazovku nižšie).

Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a kliknite na odkaz „Zobraziť webovú stránku zariadenia“ .

Zobraziť webovú stránku zariadenia (Prieskumník súborov)

2) Ďalej by sa mala vo vašom prehliadači otvoriť stránka s nastaveniami smerovača (ktorý je predvolene používaný). Ukážka je uvedená na obr. nižšie.

Webové rozhranie smerovača Tenda (192.168.1.1)

*

Z tohto dôvodu je nemožné zadať nastavenia smerovača

Smerovač nie je pripojený k počítaču / notebooku

Dôležitý bod: zadanie nastavení smerovača - musí byť k nemu pripojený váš počítač / laptop! Okrem toho je žiaduce, aby toto pripojenie nebolo uskutočňované cez Wi-Fi, ale pomocou sieťového kábla (obvykle je to vždy súčasťou smerovača).

Typický smerovač - pohľad zozadu

Venujte pozornosť aj samotnému smerovaču: blikajú na ňom LED diódy?! Ak žiadny z nich nie je zapnutý, zariadenie sa s najväčšou pravdepodobnosťou jednoducho vypne (alebo došlo k poruche).

Ďalším dôležitým bodom: keď pripájate sieťový kábel zo smerovača k počítaču (notebooku) alebo k sieti Wi-Fi, na paneli Windows by sa mala rozsvietiť ikona siete (s najväčšou pravdepodobnosťou to bude s výkričníkom). “ Bez prístupu k internetu " , tak ako je nakonfigurovaný prístup k internetu po, v routeri ...).

Pripojené k sieti Wi-Fi

Ak systém Windows vôbec nereaguje na pripojenie / odpojenie sieťového kábla od smerovača a na ikone siete v zásobníku svieti červený krížik, je problém buď so sieťovou kartou počítača (ovládače, technická porucha, zariadenie) je vypnutá atď.) alebo pomocou smerovača ...

Sieťový kábel nie je pripojený (nie sú k dispozícii žiadne pripojenia)

Na vyriešenie tohto problému vám odporúčam prečítať si jeden z mojich predchádzajúcich článkov, na ktorý je uvedený odkaz nižšie.

Pomôcť!

Čo robiť, ak nie je k dispozícii sieťové pripojenie, systém Windows hlási, že kábel nie je pripojený (ale nie je!) - //ocomp.info/ne-rab-internet-po-set-kabelu.html

Nesprávna adresa IP nastavenia smerovača

Akokoľvek to môže znieť čudne, pri prístupe k adrese 192.168.1.1 vám môže chýbať hlavný bod (čo je vo väčšine prípadov predvolená adresa pre zadanie nastavení smerovača) ! Pri niektorých modeloch smerovačov sa prihlasovacia adresa mierne líši od tejto (poznámka: existujú aj 192.168.1.1 a 192.168.10.1).

Všeobecne možno informácie o IP nájsť priamo na puzdre zariadenia (zvyčajne je to na zadnej strane puzdra štítok). Napríklad na obrázku nižšie je znázornený smerovač D-link, ktorého adresa pre vstup do nastavení je 192.168.0.1 !

Buďte opatrní, kvôli jednému číslu môžete sedieť celý večer pred monitorom ?

Smerovač D-Link - štítok na puzdre: adresa na zadanie nastavení - 192.168.0.1

Mimochodom, upozorňujeme, že okrem adresy tieto nálepky označujú aj heslo a prihlasovacie meno pre prístup k webovému rozhraniu zariadenia.

Smerovač TP-Link - štítok na obale

Poznámka!

Podobné informácie o adrese stránky s nastaveniami smerovača sú vždy uvedené v dokumentoch, ktoré boli dodané. Príručka navyše obsahuje aj heslo a prihlasovacie meno pre prístup (spravidla sú rovnaké: admin / admin) .

Stojí za zmienku ešte jeden bod: adresu IP webového rozhrania smerovača nájdete pomocou príkazového riadku (relevantné, ak ste pripojení k smerovaču).

Použite jednoduchý príkaz ipconfig  (príklad nižšie).

Konfigurácia IP

Medzi parametrami siete, ktoré sa zobrazia, vyhľadajte svoje pripojenie a pozrite sa na riadok „Predvolená brána“ . Práve v ňom bude uvedená IP adresa, ktorú hľadáme.

Hlavná brána

Nesprávne nastavenie smerovača

Môže sa stať, že továrenské nastavenia smerovača   (poznámka: tie, ktoré sú uvedené na štítku alebo zobrazené v dokumentoch k zariadeniu) mohol niekto zmeniť (napríklad predajcovia v obchode ?). V takom prípade je dobrou možnosťou resetovanie nastavení.

Ak chcete resetovať nastavenia na všetkých typických smerovačoch, na zadnej strane skrinky je vedľa sieťových portov malé tlačidlo - často je označené ako Reset. Toto tlačidlo musí byť držané stlačené po dobu 5-10 sekúnd (zvyčajne pomocou ceruzky alebo pera).

Po obnovení nastavení sa skúste znova prihlásiť na adrese 192.168.1.1.

Tlačidlo Reset pre smerovač

Pomôcť!

Ako resetovať nastavenia smerovača [Obnoviť výrobné nastavenia] - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-routera.html

V prehliadači sú povolené VPN, turbo režim atď.

Niektoré nastavenia prehľadávača (ako aj jeho doplnky) možno neumožňujú otvorenie niektorých miestnych adries (vrátane webového rozhrania smerovača). Napríklad turbo alebo VPN režimy, ktoré sú zamerané na zabezpečenie a zrýchlenie prehliadača, vám neumožnia vstúpiť do nastavení routeru!

Panel s adresou prehliadača Opera - VPN povolené!

Takéto režimy sú k dispozícii v mnohých prehľadávačoch: napríklad v prehliadači Opera alebo Yandex (ak chcete tieto možnosti deaktivovať, jednoducho otvorte ponuku nastavení).

Všeobecne odporúčam použiť štandardný prehliadač Internet Explorer (Edge) na zadanie nastavení smerovača Wi-Fi bez akýchkoľvek doplnkov a doplnkov!

Internet Explorer alebo Edge

Súbor hostiteľov bol zmenený

Hosts je systémový súbor vo Windows, keď ho zmeníte, môžete prehliadač presmerovať na úplne inú adresu (tj. Pokúsite sa prejsť na 192.168.1.1, ale v skutočnosti sa otvorí úplne iná stránka, možno to ani existujú!) ...

Používatelia môžu zvyčajne zmeniť takýto súbor z nedbalosti alebo to za ne urobia vírusy. Nech už je to akokoľvek, v prípade problémov so zadaním nastavení smerovača odporúčam obnoviť súbor hostiteľov .

Ako obnoviť súbor hostiteľov (metóda je relevantná aj pri vírusovej infekcii):

 1. Najprv si musíte stiahnuť antivírusový program AVZ - tu: //ocomp.info/besplatnyiy-antivirusnyiy.html#AVZ
 2. Potom ho spustite a kliknite na ponuku „ Obnovenie súborov / systému“ ;
 3. Potom v zozname označte možnosť  „Vymazanie súboru hostiteľov“ a kliknite na tlačidlo „ Vykonať označené operácie “ (pozri obrázok nižšie).

AVZ - obnoví súbor hostiteľov

Takže odporúčam kontrolovať počítač na vírusy, takže AVZ - veľmi dobré a môže urobiť .. .

AVZ - antivírusový program

Brána firewall alebo antivírus blokuje pripojenie

Niektoré antivírusy môžu z bezpečnostných dôvodov blokovať prístup k nastaveniam smerovača. Napríklad Norton Antivirus urobil podobnú vec pri nastavovaní maximálnej úrovne zabezpečenia.

Preto na čas diagnostiky a hľadania príčiny problémov odporúčam antivírus na istý čas vypnúť. Takže v moderných programoch sa to deje 2-kliknutiami myšou (príklad AVASTu je uvedený nižšie).

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Pokiaľ ide o bránu firewall, tento špeciálny program chráni systém pri práci v sieti (blokuje prístup nežiaducich aplikácií k portom). Navyše, ak ste nenainštalovali žiadne antivírusové programy, máte takmer určite povolený zabudovaný firewall systému Windows. A možno „nenechá“ 192.168.1.1 ...

Počas diagnostiky sa tiež odporúča deaktivovať.

Ako zakázať bránu firewall v systéme Windows:

 1. Stlačte kombináciu  klávesov WIN + R , zadajte príkaz firewall.cpl a stlačte kláves Enter (je to rýchlejšie ako cez ovládací panel);
 2. Potom v stĺpci vľavo musíte otvoriť odkaz „ Zapnutie alebo vypnutie brány firewall v systéme Windows “ (pozri obrázok nižšie).

Zapnite alebo vypnite bránu Windows Firewall

Ďalej stačí presunúť posúvače do režimu  „Zakázať bránu Windows Firewall“  pre súkromné ​​a verejné siete (ak máte viac sietí, vypnite ich pre všetkých ...).

Zakážte bránu Windows Defender Firewall

Potom uložte zmenené parametre a skúste znova vstúpiť do nastavení smerovača.

Automatické získavanie IP a DNS nie je nastavené

Dôvod nemožnosti zadania nastavení smerovača často spočíva v špecifikovaných nastaveniach sieťového pripojenia (napríklad často zostávajú pre staré zariadenie).

Ak chcete skontrolovať a zmeniť tieto parametre, musíte:

 • stlačením klávesov Win + R otvorte okno Spustiť ;
 • zadajte príkaz ncpa.cpl do riadku „Otvoriť“  a kliknite na OK;
 • potom uvidíte okno so všetkými sieťovými pripojeniami (mimochodom, môžete ho otvoriť prostredníctvom ovládacieho panela systému Windows);
 • v tomto okne musíte otvoriť vlastnosti aktuálneho pripojenia (ak používate Wi-Fi - potom je jeho názov zvyčajne „Bezdrôtová sieť“ , ak je smerovač pripojený pomocou sieťového kábla - potom bude mať názov  LAN pripojenie“) ,  alebo " Ethernet" , ako mám na obrázku nižšie);

Vlastnosti lokálneho pripojenia (Ethernet)

Ďalej v zozname komponentov vyhľadajte riadok „IP verzia 4 (TCP / IPv4)“ a prejdite na jeho vlastnosti (šípky 1 a 2 na snímke obrazovky nižšie). Potom nastavte v nastaveniach:

 1. Získajte adresu IP automaticky;
 2. Získajte adresu servera DNS automaticky.

Uložte nastavenia a reštartujte počítač. Potom skúste znova zadať nastavenia smerovača.

Vlastnosti verzie IP 4 (TCP / IPv4)

*

Na tomto mieste sa skláňam, dúfam, že vám moje skromné ​​rady pomôžu nakonfigurovať smerovač.

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 12.12.2016

Oprava: 1.07.2019