Ako sa vrátiť späť do ponuky ŠTART v systéme Windows 10, ktorý bol v systéme Windows 7 & # x1f44c;

Dobrý deň!

Neviem koľko, ale podľa môjho názoru sú ponuky, ktoré boli v systéme Windows 7 (klasická formácia) pre prácu na notebooku / počítači s bežnou myšou, oveľa pohodlnejšie ako kachľové rozhranie. Klasika je kompaktnejšia, menej preťažuje vizuálny priestor, ľahšie sa v ňom orientuje ✌.

*

Samozrejme, toto je diskutabilná otázka. Veľa závisí od vašej obrazovky a typu zariadenia, rovnaká „dlaždica“ je pohodlnejšia pri ovládaní z obrazovky (napríklad na tabletoch). Prečo by spoločnosť Microsoft vo všeobecnosti nemohla vytvoriť vlastné menu (ktoré je pohodlnejšie)?

*

Všeobecne v tomto článku chcem odporučiť jeden jednoduchý nástroj, ktorý rýchlo a ľahko vráti bežné menu ŠTART (relevantné pre Windows 8, 10). Všetko ukážem na osobnom príklade.

*

„Prenesenie“ ponuky ŠTART z Windows 7 na Windows 10

Aby som okamžite jasne ukázal, o čo ide, uvediem obrazovku nižšie: vľavo je kachľové menu (predtým, ako bolo zmenené pomocou obslužného programu), vpravo je to, čo sa stalo.

Ponuky sú takmer totožné s ponukami vo Windows 7 (pohodlné, informatívnejšie a citlivejšie (podľa môjho skromného názoru)).

Ponuka ŠTART vo Windows 10 (pre ilustráciu)

Umožňuje vám to jedna malá utilita Ponuka Štart 8 (odkaz na ňu je uvedený nižšie).

Ponuka Štart 8

Stránka vývojára: //ru.iobit.com/iobitstartmenu8.php

Obslužný program je určený pre tých používateľov, ktorí si nemôžu zvyknúť na nové kachľové rozhranie. Umožňuje prejsť do klasickej ponuky ŠTART dvoma až dvoma kliknutiami myšou.

Okrem toho je v jej arzenáli pomerne veľa nastavení, ktoré vám umožňujú flexibilne si ho prispôsobiť pre seba.

*

Vynechávam stiahnutie a inštaláciu utility (všetko je štandardné, nič zaujímavé ?).

Po inštalácii - uvidíte prvé menu (hlavné), v ktorom sa zobrazí výzva na vrátenie klasického rozhrania: stačí zvoliť štýl „Plochý“ a kliknúť na OK. Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Ihneď po inštalácii

V zásade sú všetky hlavné veci už hotové: teraz, po zadaní PUSK, uvidíte rozhranie veľmi blízke klasike. Nemôžem si však nevšimnúť, že ponuka Štart Menu 8 umožňuje oveľa viac ...

Menu pripravené na použitie

Pre tenkú utilitu Start Menu 8  - otvorte ponuku ŠTART a choďte do jej nastavení (k tomu je v rohu ponuky malý „ozubený koliesko“, viď príklad nižšie ?).

Nastavenie ponuky

V sekcii „Štýl“ sa okrem „Plochého“ nachádza ešte jeden alternatívny štýl: „klasický“ (presne ten, ktorý je vo Windows 7). Pozri príklad nižšie.

Mimochodom, môžete tiež zmeniť ikony a tlačidlo ŠTART - ale rozhodol som sa, že to nebudem brať do úvahy, pretože ťažko niekto bude chcieť byť opäť raz zmätený ...

Štýl

V sekcii „Všeobecné“ môžete upraviť veľkosť ikon, triedenie programov, počet zobrazených skratiek pri otvorení ponuky atď. (Ak máte veľkú obrazovku, môžete nastaviť 15 - 25 kusov).

Sú bežné

Tiež v sekcii „Používateľské rozhranie“ môžete určiť veľkosť písma, nastaviť fotografiu, farbu pozadia atď.

Používateľské rozhranie

Napríklad som vo svojej ponuke mierne zmenil farbu pozadia (urobil som ju tmavšou) a nastavil klasické triedenie programov (keď je všetko v poriadku).

Screenshot nižšie ukazuje, ako to vyzerá: celkom pohodlné, bez zbytočných reklám a neporiadku, ktoré boli v ponuke Windows 10 ...

Ďalšia možnosť návrhu

Nevýhoda ponuky Štart 8: všetky funkcie a možnosti sú k dispozícii iba v platenej verzii (v zásade je však všetko základné zadarmo).

*

To je zatiaľ všetko ... 

Doplnky sú vítané.

Veľa štastia! 

?

Oprava: 30.07.2020

Prvýkrát zverejnené: 12.11.2018