Disk Yandex: ako ho používať, nahrávať a sťahovať súbory, fotografie. Ako nastaviť automatické vytváranie kópií mojich dokumentov

Dobrý deň!

Na rýchly prenos súborov medzi ľuďmi a medzi počítačom, notebookom a telefónom je veľmi výhodné použiť Yandex Disk (cloudová služba na ukladanie súborov). Raz som do nej napríklad nahral fotografiu - a dajú sa zobraziť zo všetkých zariadení s prístupom na internet. Okrem toho môžete výrazne ušetriť miesto v pamäti telefónu (mnohým často chýba) nastavením automatického nahrávania videí a fotografií do cloudu.

Pridajte k tomu schopnosť pracovať s dokumentmi Word, Excel a Power Point online (bez nutnosti akejkoľvek inštalácie na PC). Je to veľmi pohodlné!

Ani nehovorím o tom, že informácie na cloudových diskoch sú spoľahlivejšie chránené pred rôznymi nedorozumeniami (vírusy, problémy so súborovým systémom, chybným formátovaním atď.) Ako na klasickom HDD. Tých. má zmysel poslať časť informácií do cloudu na zálohu (mimochodom, dá sa to urobiť automaticky, viac o tom nižšie v článku).

Vlastne som v tomto článku chcel ukázať, ako sa to všetko dá rýchlo nastaviť a použiť. Myslím si, že poznámka bude užitočná pre všetkých, pre ktorých sú cloudové disky stále nové.

A teda, bližšie k téme ...

*

Ako používať disk Yandex

Registrácia a prihlásenie na disk [vo Windows a Android]

Všeobecne je registrácia služby pre podobné produkty pomerne štandardná. Najskôr postupujte podľa odkazu nižšie na oficiálnu webovú stránku disku Yandex a stlačte tlačidlo „Štartovať disk“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Dôstojník. webová stránka: //disk.yandex.ru

Spustite disk

Ďalej musíte uviesť svoje údaje: meno, priezvisko, prihlásenie, heslo a telefónne číslo. Mimochodom, ak už máte poštu od spoločnosti Yandex (alebo používate iné produkty tejto spoločnosti), potom je registrácia rýchlejšia (stačí sa prihlásiť do svojho účtu, odkaz bude umiestnený nad registračným formulárom).

Registračný formulár je štandardný

Po registrácii môžete začať sťahovať aplikácie pre Windows a Android (pre prístup k súborom na disku a prácu s nimi).

Pre Windows

Dôstojník. stránka: //disk.yandex.ru/download#pc

Kliknutím na odkaz vyššie si stiahnite program a spustite inštaláciu.

Yandex disk - program pre Windows

Necitujem celý proces inštalácie. inštalácia je štandardná (ako iné programy) a neobsahuje nič zložité (zaujímavé).

Štandardný inštalátor

Po nainštalovaní aplikácie sa na pracovnej ploche a na systémovej lište zobrazí charakteristická ikona „Yandex disk“, viď obrazovka nižšie. Kliknutím na ňu otvoríte okno so všetkými súbormi a priečinkami

Na systémovej lište sa objavila ikona rýchleho prístupu na disk

Okno pre prácu so súbormi na disku sa nelíši od klasického prieskumníka: všetky akcie sú podobné. Vytváranie, úpravy a mazanie súborov a priečinkov spravidla nespôsobuje žiadne ťažkosti ani začínajúcim používateľom.

V systéme Windows je nainštalovaný program Yandex Disk

Pre Android

Odkaz na oficiálne. Web Yandex (pre smartphony) - //disk.yandex.ru/download#mobile

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.disk

Štandardná je aj inštalácia aplikácie na Android. Stačí prejsť do služby Google Play (odkaz vyššie) a kliknúť na tlačidlo inštalácie.

Inštalácia

Po inštalácii otvorte odkaz na aplikáciu, zadajte používateľské meno a heslo (zadané pri registrácii), nastavte PIN kód (je to nevyhnutné, aby k vám okrem vás nemal prístup nikto okrem vás, aj keď stratíte telefón) a woo-a -la - ste na disku. Pozri snímky obrazovky nižšie.

Disk Yandex na smartfóne

Ako zväčšiť voľné miesto na disku Yandex

Všeobecne sa pridelené miesto na disku neustále mení (v závislosti od rôznych propagačných akcií, podmienok atď.): Napríklad pred niekoľkými rokmi som dostal počas registrácie 10 GB (koľko vám dajú v čase registrácie, je ťažké predpovedať).

Ako bonus tiež dajú navyše. priestor na používanie poštovej schránky (v mojom prípade 9 GB) a na inštaláciu aplikácie do telefónu (32 GB). Celkovo to spolu vyjde asi na 47 GB (čo je celkom dosť na dokumenty, fotografie, súbory).

Cesty zadarmo

Ak potrebujete oveľa viac priestoru, môžete si ho kúpiť za malú sumu mesačne. Ak chcete vidieť aktuálne tarify: stačí otvoriť aplikáciu Yandex Disk a v dolnej časti okna kliknúť na odkaz Kúpiť viac (pozri snímku obrazovky nižšie).

Disk Yandex - kúpte si miesto

Napríklad dnes „navyše“ 100 GB stojí iba 67 rubľov / mesiac. Ak potrebujete oveľa viac, napríklad 1 TB, potom si budete musieť vyúčtovať 167 rubľov / mesiac.

Platené predplatné - 67 rubľov. 100 GB

Ako nahrávať súbory a fotografie na disk

V systéme Windows

Túto otázku si zvyčajne kladú ľudia, ktorí s Yandex Disk ešte nepracovali. Všeobecne je v skutočnosti všetko veľmi jednoduché: najskôr musíte otvoriť disk (môžete použiť ikonu na paneli, pozri obrazovku nižšie).

Otvorte disk Yandex

Ďalej vyberte požadovaný priečinok, kliknite na tlačidlo „Nahrať“ a vyberte súbory alebo priečinky, ktoré chcete nahrať na cloudové médium.

Stiahnite si (aplikácia Yandex Disk)

Po chvíli sa súbory nahrajú: oproti nim uvidíte malé zelené začiarknutia (synchronizované). Pozri príklad nižšie.

Súbory boli nahrané

Mimochodom, nie je potrebné spúšťať aplikáciu Yandex Disk: napríklad v Prieskumníkovi (Windows 10) je odkaz na priečinok s diskom. Postačí otvoriť požadovaný adresár a súbory do neho skopírovať (ak je v nastaveniach aplikácie povolená synchronizácia, súbory sa odošlú aj do cloudu).

Prieskumník - disk Yandex

V systéme Android [+ nastavenie automatického nahrávania fotografií a videí do cloudu]

Ručné stiahnutie požadovaných súborov:

 1. Vyberte požadované súbory a kliknite na tlačidlo „Zdieľať“ (v dolnej časti obrazovky, pozri príklad nižšie);
 2. v zozname vyberte možnosť „Yandex disk“.

Zdieľať súbor

Ďalej otvorte požadovaný adresár (do ktorého chcete nahrávať súbory) a kliknite na tlačidlo „Nahrať“ (pozri obrazovku nižšie).

Nahrajte súbor na disk

Automatické nahrávanie fotografií na disk Yandex:

 1. spustiť aplikáciu;
 2. potom v ponuke otvorte kartu „Nastavenia“;
 3. zapnúť automatické nahrávanie fotografií cez Wi-Fi (alebo dokonca zvoliť možnosť „Akákoľvek sieť“, ak vo svojom telefóne používate neobmedzený internet);
 4. teraz sa všetky fotografie automaticky nahrajú na disk Yandex. Aj keď sa s telefónom stane niečo zlé, môžete rýchlo obnoviť všetky svoje obrázky. Bezpečné a pohodlné!

Automatické nahrávanie fotografií z telefónu na disk Yandex cez Wi-Fi

Ako sprístupniť súbory na stiahnutie iným používateľom

možnosť 1

Ak používate aplikáciu Yandex Disk: deje sa to veľmi rýchlo - jednoducho vyberte súbor alebo priečinok a v ponuke kliknite na tlačidlo „Kopírovať odkaz“.

Skopírovať odkaz

Potom sa dá preniesť cez sociálne médiá. siete, chat, e-mail a ďalšie spôsoby. Stačí vložiť odkaz do adresného riadku prehľadávača - a súbor je možné zobraziť alebo stiahnuť (pozri príklad nižšie).

Pozri fotku

Možnosť č. 2

Ak používate webovú verziu disku (//disk.yandex.ru/client/disk), vyberte iba tú fotografiu / súbor (alebo katalóg s fotografiami), kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a v ponuke zvoľte možnosť „Zdieľať“ . Pozri príklad nižšie.

Zdieľaj toto

Potom skopírujte odkaz a pošlite ho (napríklad prostredníctvom sociálnych sietí) tým ľuďom, s ktorými ste chceli zdieľať súbory. Pri ich prezeraní / sťahovaní je možné súbor z distribúcie odstrániť (podobne).

Skopírovať odkaz

Možnosť č. 3 (ak hovoríme o systéme Android)

Najskôr otvorte aplikáciu Disk a prejdite do požadovaného adresára.

Disk Yandex - hlavné menu (Android)

Ďalej vyberte súbor, kliknite na ikonu „zdieľať“ ( ) a vyberte možnosť „Zdieľať odkaz“. Potom zrušíte odkaz cez ten istý Viber, telegram alebo sociálnu sieť. sietí. Myslím, že už nie je čo komentovať ...

Disk Yandex v systéme Android

Ako nastaviť automatické vytváranie kópií mojich dokumentov na cloudovú jednotku (zálohovanie!)

Je to celkom jednoduché. Kroky zvážim.

1) Najskôr otvorte nastavenia disku Yandex (môžete na to použiť ikonu na paneli vedľa hodín. Pozri snímku obrazovky nižšie).

Nastavenie disku

2) Ďalej okamžite odporúčam prejsť na kartu „Rozšírené“ a skontrolovať, či je povolená synchronizácia (tj. Všetky vytvorené a upravené súbory vo vašom priečinku na pevnom disku sa okamžite načítajú na disk Yandex v automatickom režime (tj. duplikované)).

Uistite sa, že je zapnutá synchronizácia!

3) Na karte „Všeobecné“ skontrolujte, či sa program spúšťa automaticky. Potom otvorte nastavenie umiestnenia priečinka.

Nastavenie umiestnenia priečinkov

4) Pozrite sa, kde sa nachádza priečinok, ktorý sa bude synchronizovať s cloudom (v prípade potreby ho presuňte na iný oddiel pevného disku).

Vyhľadajte (nakonfigurujte) priečinok na synchronizáciu

5) Teraz otvorte prieskumník, kliknite pravým tlačidlom myši na systémový priečinok „Dokumenty“ a otvorte jeho vlastnosti. Pozri príklad nižšie.

Otvorte prieskumník a prejdite na vlastnosti priečinka „Dokumenty“

6) Na karte „Umiestnenie“ kliknite na tlačidlo „Presunúť“ a presuňte ho do ľubovoľného zo priečinkov umiestnených v priečinku „C: \ Users \ alex \ YandexDisk“  * (* cesta je uvedená ako príklad, budete mať svoj vlastný adresár - viď str. 4 tesne vyššie, kde sme sa pozreli na adresáre v nastaveniach aplikácie) . Tých. presunieme náš systémový priečinok „Dokumenty“ do priečinka, ktorý bude synchronizovaný s diskom Yandex.

Pozeráme sa na umiestnenie systémového priečinka. Presuňte ho do ľubovoľného priečinka na disku Yandex!

7) Osobne som v tomto priečinku pomenoval priečinok „Moje dokumenty“, do ktorého som presunul systém „Dokumenty“. Teraz budú všetky súbory (fotografie, dokumenty, videá atď.), Ktoré spadajú do tohto priečinka, automaticky duplikované na cloudovú jednotku!

Teraz bude priečinok synchronizovaný s diskom Yandex

8) S prenesenými dokumentmi bude možné pracovať, a to v adresári umiestnenom na HDD, aj otvorením diskovej aplikácie Yandex. Pohodlne!

Rovnaký priečinok iba v aplikácii

Obnovuje sa upravený súbor

Mimochodom, čo ešte zaujme na disku Yandex: môžete si pozrieť históriu zmien súborov. Predstavte si, že ste upravili nesprávny dokument a uložili ho. A potom si spomenuli, že z toho odstránili nepotrebné ... Čo robiť?

 1. Prejdite na //disk.yandex.ru/client/disk;
 2. potom nájdite požadovaný súbor, kliknite naň pravým tlačidlom myši a kliknite na odkaz „História zmien“;

  História zmien

 3. potom budete vidieť niekoľko kópií súborov za posledných 14 dní zoradených podľa dátumu (so zakúpeným ďalším priestorom - 90 dní!).

  História zmien je k dispozícii 14 dní

 4. venujte pozornosť aj kartám „História“ a „Kôš“: keď ste sa v nich prehrabali, môžete nájsť naposledy odstránené súbory, zobraziť všetky svoje akcie so súbormi na disku Yandex.

  História, košík

*

Doplnky sú vítané ...

To je všetko, veľa šťastia!