Prehliadač Google Chrome načíta procesor (CPU) až na 99-100%, všetko zamrzne a spomalí sa ...

Otázka používateľa

Ahoj!

Nedávno môj prehliadač Chrome začal načítať procesor takmer na 100% (ak neotvoríte veľa kariet, je stabilný na 50 - 70%). To sa ešte nikdy nestalo a môj procesor nie je taký slabý - štyri jadrá, i5!

Čo sa dá robiť? Naozaj by som nechcel meniť prehliadač, ale kampaň bude musieť (v Opere všetko funguje, prehliadač „nežerie“ viac ako 10%!).

Ahoj!

Súdiac podľa popisu, najpravdepodobnejší je nasledujúci vývoj udalostí:

  • ste si vybrali vírusový (adware) softvér, ktorý načítava váš procesor (napríklad teraz je v trende ťažba - to znamená, že s využitím zdrojov vášho počítača získate kryptomenu ...);
  • v prehliadači je konfliktný doplnok (napríklad nie je vhodný pre verziu prehliadača);
  • V prehliadači Chrome máte otvorený web, ktorý vyžaduje značné prostriedky na PC (napríklad hra v prehliadači, editor atď.).

Ďalej uvádzame postupnosť krokov, ktoré by mali pomôcť vyriešiť podobný problém ... ?

*

Čo robiť, ak Chrome začne načítať procesor

KROK 1

Len čo zbadáte brzdy a zamrzne bez zatvorenia prehľadávača (a iného softvéru), odporúčam otvoriť správcu úloh (Ctrl + Shift + Esc) a uistiť sa, že počítač začne kvôli vysokému zaťaženiu Chrome presne spomaľovať (ako to vyzerá na mojej snímke obrazovky nižšie).

Príklad: Chrome načíta procesor na 99 - 100%

KROK 2

Ďalej prejdite do okna prehliadača Chrome a stlačte kombináciu klávesov Shift + Esc - mal by sa otvoriť „Správca úloh Chrome“   (mimochodom, nie každý vie, že existuje ...). Zoraďte procesy podľa zaťaženia procesora a zistite, či je za stiahnutie nejaké vina (napríklad bežní vinníci: AdBlock, Free Video Downloader, Reader Pro atď.).

Rozšírenie prehliadača načítavalo procesor

KROK 3

Potom choďte na stránku:  chrome: // extensions /   (extensions) a odstráňte tie, ktoré načítali procesor.

Mimochodom, odporúčam venovať pozornosť aj rozšíreniam súvisiacim s VPN, antivírusovým doplnkom, sťahovačom a všetkým neznámym rozšíreniam.

Odstraňujú sa rozšírenia / Chrome

KROK 4

Ak odstránenie rozšírení nefungovalo, mali by ste sa pokúsiť vrátiť nastavenia prehliadača Chrome späť do továrenských nastavení. Ak to chcete urobiť, otvorte nastavenia prehliadača a kartu:

Nastavenia -> Pokročilé -> Obnoviť nastavenia a odstrániť malware -> Obnoviť predvolené nastavenia

nastavenie

Mimochodom, počas operácie obnovy: záložky, heslá a história prehliadania sa uložia (ale všetko ostatné: rozšírenia, cookies, nastavenia domovskej stránky atď., Budú vymazané).

Obnovuje sa predvolené nastavenie prehliadača Chrome

Po zotavení odporúčam tiež pomocou prehliadača Chrome skontrolovať počítač, či neobsahuje malware (našťastie sa to deje z tej istej karty, pozri snímku obrazovky vyššie - šípka-2).

KROK 5

Nie všetky vírusy nájde a neutralizuje klasický antivírus (veľa reklamných skriptov, príloh, trójskych koní atď. Je pre väčšinu obrancov jednoducho neviditeľných).

Často sa musíte uchýliť k špeciálnym nástrojom - a v tomto ohľade by som vám veľmi odporúčal skontrolovať počítač pomocou AdwCleaner a AVZ. Ako na to je podrobne popísané v jednom z mojich predchádzajúcich článkov, na linku nižšie.

Pomôcť!  Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí (vrátane vírusov z prehľadávača) - //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html

AdwCleaner: hlavné okno (tlačidlo "Skenovať teraz" pre spustenie skenovania)

PS

Ak sa váš počítač naďalej spomaľuje (bez zjavného dôvodu), tiež vám odporúčam zoznámiť sa s ešte jednou poznámkou: //ocomp.info/protsessor-zagruzhen-na-100-i-tormozit.html (v niektorých prípadoch Môžu za to prerušenia systému ...).

*

To je zatiaľ všetko ...

Všetko najlepšie!

?