Pri písaní sa nasledujúce písmeno odstráni (a skôr sa jednoducho pridalo k existujúcim). Čo robiť?

Dobrý deň!

Pri kancelárskej práci niektorí používatelia omylom zapnú špeciály. režim tlače - pri písaní textu sa odstráni ďalšie písmeno (t. j. každý nový znak nahradí staré). Samozrejme, pri úprave bežných dokumentov je to veľmi nepohodlné a veľmi nepríjemné! ?

Vlastne po ďalšom incidente, keď ma znepokojila „táto“ otázka, som sa rozhodol  uverejniť podobný článok s „liečením“ problému nielen v miestnej sieti, ale aj tu, v poznámkach „mojej kancelárie“. Myslím, že to bude veľmi užitočné pre všetkých neskúsených používateľov!

Takže ...

*

? KROK 1: Povoľte „normálnu“ tlač

Faktom je, že Windows má dva režimy písania:

  1. „vložiť“ je najbežnejší režim, na ktorý sú všetci zvyknutí (pri písaní sa text objaví okamžite za kurzorom a všetko vpravo sa automaticky posunie);
  2. „náhradný“ - špeciálny. režim, v ktorom sa namiesto starého znaku pred kurzorom zobrazuje nový pridaný znak (je to užitočné iba v určitých prípadoch).

? Dôležité!

1) Pomocou klávesu Insert (alebo „vstupov“ na prenosných počítačoch) môžete prepínať medzi režimami „vložiť“ a „vymeniť“ vo Windows . Upozorňujeme, že na rovnakých prenosných počítačoch musí byť stlačený spolu s klávesom Fn!

2) Ak chcete vrátiť vymazané znaky a slová do pôvodnej podoby - musíte stlačiť kombináciu Ctrl + Z (môžete niekoľkokrát ...).

Používatelia tento režim samozrejme najčastejšie používajú stlačením klávesu „0“ na numerickej klávesnici (pri vypnutej funkcii „num lock“).

Vložte kľúč (alebo vstupy do notebookov)

Ak narazíte na nesprávny režim tlače, stačí použiť tento kláves a zmeniť ho ...! ?

Pre tých, ktorí chcú tento režim úplne zakázať, však odporúčam niekoľko spôsobov uvedených nižšie.

? KROK 2: Ako zabrániť tomu, aby program MS Word prepol editor do režimu „Nahradiť“

Ak pomerne často „narazíte“ na tento nie veľmi pohodlný režim editora (a vymažete potrebné slová -), potom môžete ako jedno z riešení navrhnúť túto „náhradu“ úplne deaktivovať (to znamená po stlačení klávesu Vložiť kľúč - vo Worde sa nič nestane!).

To sa deje celkom jednoducho: najskôr musíte otvoriť ponuku  „Súbor / Možnosti“ a potom na karte „Rozšírené“ zrušiť začiarknutie položky „Použiť kláves INS na prepnutie režimov vkladania a výmeny“ (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Na prepínanie medzi režimami vkladania a výmeny používajte kláves INS

? KROK 3: Ďalším radikálnym riešením je deaktivácia kľúča Insert

Táto možnosť je vhodnejšia pre používateľov s klasickou klávesnicou (na prenosných počítačoch je tento „trik“ menej častý).

Podstatou metódy je povedať operačnému systému Windows, že po stlačení tlačidla Vložiť sa nič nestalo (to znamená vynulovať). To možno urobiť ? prostredníctvom editora registra, existujú iba tri kroky:

  1. najskôr otvorte pobočku: HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ Keyboard Layout;
  2. v tejto vetve vytvorte (binárny) parameter s názvom "Value Scancode Map" (bez úvodzoviek);
  3. nasledujúci riadok nastavte na hodnotu parametra (ďalšie podrobnosti nájdete na obrazovke nižšie ?).

    Zakázané INS

? Mimochodom!

Na ľahšiu deaktiváciu klávesu Vložiť môžete použiť špeciálnu. utilita MapKeyboard . Jeho použitie je veľmi jednoduché: stačí iba spustiť a nainštalovať namiesto vloženia niečo „neškodné“ (napríklad Shift, pozri obrazovku nižšie ?).

MapKeyboard: Existujú iba tri kroky na výmenu kľúča.

? Pomoc!

Ako opätovne priradiť jeden kláves k druhému (pre tých, ktorí nemajú stlačené tlačidlo na klávesnici)

*

Dodatky k tejto téme sú vítané!

Šťastnú prácu!

?