Ako otvoriť nastavenia smerovača Wi-Fi (prihlásenie do webového rozhrania). Čo robiť, ak sa stránka s nastaveniami neotvorí

Dobrý deň.

Na nastavenie bezdrôtovej siete prichádza pomerne veľa otázok od používateľov: ako ju premenovať, zmeniť heslo pre prístup k nej, obmedziť počet používateľov (ktorí sa môžu pripojiť ...). Keď hovoríte, že to všetko sa dá ľahko urobiť v nastaveniach smerovača, nasleduje ďalšia otázka: ako ich zadať ... ?

Stránka nastavení smerovača je bežná webová stránka, ktorú je možné otvoriť takmer v akomkoľvek prehľadávači (mnohí dokonca túto stránku nazývajú „webové rozhranie“). Tento článok je vlastne iba o tom, ako vstúpiť do webového rozhrania smerovača Wi-Fi.

Poznámka: Chcem okamžite povedať, že väčšina smerovačov je dodávaná s diskom CD-ROM. V 99% prípadov obsahuje nástroj, ktorý uľahčuje konfiguráciu smerovača (nie sú na ňom žiadne ovládače a nie sú potrebné - smerovač funguje hneď po jeho pripojení).

Je pravda, že urobím rezerváciu okamžite: v takýchto pomôckach najčastejšie nebudú všetky tinktúry, iba tie najzákladnejšie. Preto sú podľa môjho názoru všetky tieto nástroje zbytočné, je jednoduchšie sa nakonfigurovať otvorením stránky so všetkými parametrami zariadenia (viac o tom nižšie v článku).

*

Ako vstúpiť na stránku nastavení smerovača Wi-Fi

KROK 1: Pripojte smerovač k počítaču pomocou ethernetového kábla

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripojiť smerovač pomocou ethernetového kábla k počítaču (poznámka: neskôr, keď je nakonfigurovaná sieť Wi-Fi, je možné kábel odpojiť). Sieťový kábel (minimálne 1 ks) je vždy súčasťou každého modelu smerovača (D-Link, TP-Link, Asus atď.).

Schéma zapojenia

Upozorňujeme, že po prepojení počítača a smerovača káblom a zapnutí zariadení by mali LED diódy na smerovači začať blikať (vrátane tých, ktoré sú označené značkou LAN). Ikona siete v systéme Windows by mala tiež „ožiť“ - zvyčajne sa v nej píše, že bola nájdená sieť, ktorá je „Bez prístupu na internet“ .

KROK 2: zistite IP adresu, heslo a prihlásenie z webového rozhrania s nastaveniami

Každá značka (model) smerovačov má svoju vlastnú adresu IP, používateľské meno a heslo na prístup k nastaveniam. Bez týchto informácií ich nebudete môcť zadať!

Hneď chcem upozorniť : v dokumentácii k vášmu zariadeniu, na jeho škatuli alebo na nálepke na puzdre - 99,9% týchto informácií je (nižšie je fotografia, ako vyzerá)!

Nálepka smerovača - adresa a heslo pre prístup

Pomôcť! Ako zistiť adresu IP nastavenia smerovača - //ocomp.info/kak-uznat-ip-routera.html

Ak ste liezli po routeri hore a dole a v dokumentácii nič nie je (alebo tu jednoducho nezostali žiadne nálepky ani dokumenty), použite nasledujúcu tabuľku. Uvádza zoznam najpopulárnejších modelov smerovačov.

Tabuľka 1 : Údaje pre vstup do nastavení smerovačov rôznych modelov. Dôležité!  Všetky nastavenia sú predvolene nastavené. Na vstup do nastavení sa odporúča prehľadávač Internet Explorer.

Model smerovača Stránka nastavení Prihlasovacie meno a heslo
Router od spoločnosti Rostelecom (Sagemcom) //192.168.1.1/ Heslo a prihlasovacie meno: admin
Asus // 192.168.1.1/ Prihlásenie: admin

Heslo: admin

D-Link //192.168.0.1 Prihlásenie: admin

Heslo: prázdny reťazec alebo správca.

Rýchlo //192.168.10.1/ Heslo sa nastavuje pri prvom prihlásení do webového rozhrania zariadenia.
NetGear 192.168.1.1 Prihlásenie: admin

Heslo: heslo

Tenda //192.168.0.1/index.html Prihlásenie: admin
Tp-Link 192.168.1.1 (v zriedkavých prípadoch 192.168.0.1, v závislosti od verzie firmvéru) Užívateľské meno: admin

Heslo: admin (zadajte bez bodiek, čiarok atď.).

TRENDnet //192.168.10.1 Užívateľské meno (prihlásenie): admin

Heslo (heslo pre prístup): admin

Zyxel 192.168.1.1 Prihlásenie: admin

Heslo: admin

KROK 3: zadajte adresu IP do panela s adresou prehliadača

Mnoho ľudí omylom zadá adresu IP do vyhľadávacieho panela namiesto adresy (a preto v skutočnosti nemôže vstúpiť do webového rozhrania ...).

Lišta adresy v EDGE

Mimochodom, ešte jedna vec: je lepšie otvoriť nastavenia v programe Internet Explorer (Edge) - tieto prehľadávače sú predinštalované v systéme Windows a vývojári firmvéru pre smerovače optimalizujú svoje webové rozhranie predovšetkým pre nich.

KROK 4: zadajte heslo a prihlásenie pre prístup k rozhraniu

Ak bola adresa IP zadaná správne, uvidíte, že pri ďalšom prístupe budete požiadaní o zadanie hesla a prihlásenie (čo znamená, že sa pohybujete správnym smerom ?).

Najčastejšie je predvolené heslo a prihlásenie „admin“ (zadajte bez úvodzoviek). Niekedy namiesto hesla nemusíte zadávať vôbec nič. Spravidla zadajte údaje určené výrobcom vášho zariadenia a kliknite na OK.

Prihlasovacie údaje - heslo a prihlásenie

KROK 5: nakonfigurujte svoju bezdrôtovú sieť, internet

Ak sú prihlasovacie údaje a heslo v skutočnosti správne, otvorí sa webové rozhranie s nastaveniami. Ostáva už len zadať potrebné zmeny parametrov, uložiť ich a reštartovať router.

Stránka nastavení ...

Pomôcť!

Môže vás zaujímať článok o tom, ako nastaviť alebo zmeniť heslo pre Wi-Fi - //ocomp.info/kak-postavit-parol-na-wi-fi.html

 

Ak sa stránka s nastaveniami neotvorí ...

1) Skontrolujte, či zadávate adresu IP

Najbežnejším problémom je, keď používateľ zadá nesprávnu adresu IP. V takom prípade prehliadač zobrazí chybu typu „Nemôžem nájsť a zobraziť túto stránku“ (príklad nižšie). Odporúčam vám dvakrát skontrolovať IP adresu a pokúsiť sa ju znova zadať do adresného riadku vášho prehliadača.

Túto webovú stránku nie je možné zobraziť // Internet Explorer

2) Je pripojený smerovač: je všetko v poriadku s káblami

Mimochodom, podobná chyba, ako na snímke obrazovky vyššie, sa zobrazuje, keď váš smerovač nie je pripojený k počítaču. Je možné, že sieťový kábel nie je pevne zasunutý do portu LAN, alebo je jednoducho zlomený. Zistite, či LED diódy na skrinke smerovača svietia, či sa v systéme Windows zobrazuje ikona siete označujúca dostupné miestne pripojenie.

LED diódy na tele prístroja

3) Vyskúšajte iný prehliadač

Mnoho používateľov používa na otvorenie webového rozhrania smerovača prehliadače Chrome, Firefox, Opera atď., Ktoré sú „zavesené“ tuctom ďalších doplnkov. Faktom je, že niektoré doplnky a nastavenia v samotných prehľadávačoch (napríklad turbo režim, VPN) môžu jednoducho zablokovať a neumožniť vám zadať ich pomocou miestnej adresy IP.

Rada je preto jednoduchá - skúste spustiť program Internet Explorer (bez akýchkoľvek doplnkov), alebo aspoň iba ďalší prehliadač.

4) Skontrolujte, či je akvizícia IP a DNS nastavená na auto

Je možné, že sa nemôžete pripojiť kvôli nesprávnemu nastaveniu IP a DNS. Ak to chcete skontrolovať, musíte otvoriť kartu Sieťové pripojenia a zistiť, čo sa deje s pripojením LAN.

Ak to chcete urobiť, otvorte okno „Spustiť“ (kombinácia tlačidiel Win + R ), do riadku „Otvoriť“ zadajte ncpa.cpl a kliknite na OK (príklad nižšie).

Ako otvoriť sieťové pripojenia || ncpa.cpl

Ďalej sa pozrite: sú na miestnom sieťovom pripojení (Ethernet, ak máte anglickú verziu) červené krížiky (ktoré naznačujú, že nie je k dispozícii žiadne pripojenie - napríklad sieťový kábel, ktorý nie je pevne zasunutý do portu LAN).

Potom otvorte vlastnosti tohto pripojenia (príklad nižšie).

Vlastnosti pripojenia k miestnej sieti

Ďalej vyhľadajte riadok „Internetový protokol verzie 4 (TCP / IPv4)“ a otvorte jeho vlastnosti . V skutočnosti usporiadajte posuvníky tak, aby automaticky získavali adresy IP a DNS (ako na snímke obrazovky nižšie). Uložte nastavenia a reštartujte počítač. Potom sa znova pokúste získať prístup k adrese IP nastavení smerovača.

Získajte IP a DNS automaticky

5) Ak predchádzajúci nepomohol ...

V takom prípade vám odporúčam oboznámiť sa s ďalším mojim článkom: „Ako získať prístup k adrese IP 192.168.1.1“ - //ocomp.info/kak-zayti-po-192-168-1-1-vhod- vrouter.html

*

PS

Napriek rôznorodosti modelov a značiek smerovačov je princíp vstupu do webového rozhrania s nastaveniami všade rovnaký (a snažil som sa to preniesť v tomto článku).

*

Za doplnky k téme - vopred ďakujem ...

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 27.05.2017

Oprava: 10.7.2019