Ako otvoriť nastavenia grafickej karty: AMD, nVidia, Intel (nenájdem grafický ovládací panel)

Ahoj!

Dnešná poznámka je založená na desiatkach otázok, na ktoré je treba tak či tak odpovedať ? - a ako ukazuje môj názor, nie každý môže otvoriť ovládací panel grafickej / grafickej karty ...

To však môže byť potrebné v rôznych prípadoch: napríklad pri pokuse o zrýchlenie grafickej karty alebo v prípade potreby jej vypnutie. určité parametre, zmeniť rozlíšenie a pod.

Poznámka bude univerzálna a bude sa vám hodiť bez ohľadu na model vašej karty (AMD, nVidia, Intel). Jediná vec: pre moderné verzie systému Windows (XP - nevzťahuje sa na ne ...) je relevantné toto.

A teda, bližšie k téme ...

*

Nemôžem nájsť grafický ovládací panel: čo robiť

? KROK 1: Skontrolujte ovládač videa

Na úvod (aby som zbytočne nestrácal čas) by som odporúčal ujasniť si, či je nainštalovaný samotný grafický ovládač.

Dôležité!

Mnoho používateľov po preinštalovaní systému Windows 10 neaktualizuje grafický ovládač (používa ovládač dodaný s operačným systémom). Medzitým sa zvyčajne dodáva bez ovládacieho panela - t.j. jednoducho neexistuje a hľadanie ikon a odkazov na ňu je zbytočné ...

Pre Intel HD, mimochodom, existuje špeciál v Microsoft Store. grafické riadiace centrum!

*

Ak to chcete urobiť, otvorte ? kartu Správca zariadení a pozrite si časť „Grafické adaptéry“ . Všimnite si ikonu vedľa názvu vášho grafického adaptéra: je na ňom výkričník? (ak existuje, znamená to absenciu grafického ovládača)

Ovládač grafickej karty je nainštalovaný (vľavo), žiadny ovládač (vpravo) nie je.

Všeobecne je lepšie ho aktualizovať z oficiálneho webu výrobcu (odkazy na potrebné stránky ?):

  • //www.amd.com/
  • //www.intel.ru/
  • //www.nvidia.ru/
  • ak máte notebook, stiahnite si ovládač videa z webovej stránky výrobcu zariadenia: ASUS, HP, Dell atď. (výrobca ho často upravuje a pridáva ďalšie panely).

*

Okrem toho by som pre včasnú automatickú aktualizáciu ovládačov a komponentov potrebných na prevádzku 3D aplikácií (hier) odporúčal použiť utilitu ? Driver Booster. Je určený pre začínajúcich používateľov: celý proces je čo najjednoduchší. Príklad jej práce nájdete nižšie. ?

Driver Booster - nájdených 9 zastaraných ovládačov (príklad programu)

*

? KROK 2: Ako otvoriť nastavenia grafickej karty

Metóda 1

Na ploche kliknite pravým tlačidlom myši (RMB) na ľubovoľné voľné miesto - mala by sa otvoriť ponuka prieskumníka. Vo väčšine prípadov by mal obsahovať odkaz na grafický panel (v mojom prípade „Radeon“, váš môže byť na „Intel“ alebo „nVidia“).

RMB na pracovnej ploche

*

Metóda 2

Pozrite sa pozorne na pravý dolný roh: vedľa hodín by malo byť veľa ikon. Často je medzi nimi aj ovládač videa (mimochodom, môže byť skrytý - dávajte pozor na šípku ? ...).

Softvér Radeon - ikona zásobníka

*

Metóda 3

Najskôr musíte otvoriť Control ovládací panel systému Windows a prepnúť displej do režimu veľkých ikon . Medzi rozmanitosťou odkazov na rôzne parametre by mal byť odkaz na grafický ovládač (pokiaľ, s výnimkou najnovších ovládačov od Intelu, neprestali pridávať ikony na ovládací panel ...).

Ovládací panel - veľké ikony

*

Metóda 4

Prejdite do ponuky ŠTART a pozorne skontrolujte všetky karty: zvyčajne po inštalácii plnej verzie grafického ovládača sa v ponuke zobrazí odkaz na jeho ovládací panel. ?

Ponuka ŠTART / Windows 10

Mimochodom, Windows 10 má celkom dobrú implementáciu vyhľadávania : ak kliknete na lupu (blízko START) a zadáte skratku „AMD“ (alebo „Intel“, „nVidia“), zobrazí sa odkaz na ovládací panel grafiky byť automaticky nájdený.

Softvér AMD Radeon - vyhľadávanie

*

Metóda 5

Existuje aj radikálnejší spôsob (manuálny), keď nebudeme hľadať žiadne ikony, ale pokúsime sa spustiť samotnú aplikáciu na konfiguráciu grafického ovládača.

Najprv musíte otvoriť "Tento počítač" a prejsť na systémovú jednotku "C: \" (v predvolenom nastavení je na nej nainštalovaný všetok softvér spojený s grafickou kartou).

Ďalej musíte otvoriť priečinok „Program Files“ a prejsť do adresára zodpovedajúceho názvu vášho grafického adaptéra (niekoľko adries ako príklad nižšie).

C: \ Program Files \ AMD \ CNext \ CNext

C: \ Program Files \ NVIDIA Corporation \ Client Control Panel \

Priečinok Súbory na ovládacom paneli AMD

Ak máte grafickú kartu AMD, bude stačiť spustiť súbor „RadeonSoftware.exe“, pre nVidia - súbor „nvcplui.exe“ ... ?

*

Ak nájdete odkaz na ponuku správy grafickej karty inak - dajte mi vedieť v komentároch (vopred ďakujem).

Všetko najlepšie!

?