Ako môžem hrať staršie hry online? Programy pre hranie na LAN a internete

Pozdravujem všetkých!

Hra s počítačom je samozrejme vzrušujúca, ale oveľa zaujímavejšie je odolať nie robotovi, ale skutočnej osobe! Je možné, že urobí nejakú chybu, nie štandardný krok, alebo ho niečím prekvapí. Mnoho skúsených hráčov navyše hrá oveľa zaujímavejšie a lepšie ako roboti ...

Ale ak s mnohými modernými sieťovými hrami nie sú žiadne zvláštne problémy s pripojením (WOW, Tanks, GTA atď.), Potom s hrami o niečo staršími má veľa používateľov ťažkosti.

V skutočnosti v tomto článku uvediem rôzne možnosti a spôsoby, ako môžete hrať hry v miestnej sieti a na internete so skutočnými ľuďmi (dokonca aj v tých hrách, v ktorých to nie je poskytované a neexistuje nič iné ako režim LAN (tj. Iba hry na „LAN“)). Túto poznámku teda odporúčam uložiť do záložiek všetkým milovníkom hier!

*

Spôsoby hrania online

Možnosť číslo 1: používanie funkcií samotnej hry

Mnoho hier poskytuje sieťový režim tak či onak (ďalšou vecou je, že nie je také ľahké dosiahnuť, aby hra „videla“ iný počítač v lokálnej sieti alebo na internete).

V najneškodnejšom prípade to stačí:

 1. aby jeden z hráčov (spravidla ten, ktorý má výkonnejší počítač a stabilnejší internet) vytvoril hru (bude to server);
 2. zatiaľ čo ostatní sa k nemu pripojili zadaním jeho adresy IP (pokyny, ako zistiť vašu adresu IP).
 3. Dôležité: ak sa hra nepripojí, možno budete musieť presmerovať porty v smerovači (server musí presmerovať porty, t. J. Ten, ktorý hru vytvoril).

Civilization 4 - zapojenie sa do hry podľa IP adresy

Veľmi častou možnosťou je tiež LAN hra, t.j. cez lokálnu sieť (nachádza sa v mnohých hrách). Navyše, často v hrách existuje iba táto jediná možnosť, ktorá vedie k nemožnosti sieťovej hry bez špeciálov. riešenia *.

A problém spočíva v tom, že tí, ktorí chcú hrať, nie sú vždy v tej istej lokálnej sieti, a preto vytvorená hra nebude jednoducho viditeľná (ako na obrázku nižšie) ...

prehrávanie lokálnej siete (LAN)

Aby ste sa z tejto situácie dostali, musíte použiť špeciálne aplikácie:

 • GameRanger;
 • Hamachi;
 • LanGame atď.

Pár slov o nich nižšie ...

Možnosť č. 2: GameRanger

Oficiálna webová stránka: //www.gameranger.com/

Hlavné okno GameRanger

Podľa môjho skromného názoru je to jeden z najlepších programov na hranie mnohých starých (a nie tak) hier v sieti. Prečo:

 • vynikajúce spojenie medzi hráčmi z rôznych krajín (oneskorenia sú možné, ale vopred vidíte, kto má aké spojenie s programom: kvalita spojenia sa zobrazuje vo forme „zelených“ pruhov);
 • podpora stoviek rôznych hier (série FIFA, Heroes, Cossacks, Age of Empires, Civilization atď.);
 • schopnosť pridávať priateľov k svojim obľúbeným, korešpondovať s nimi, vytvárať si vlastné „miestnosti“ (chaty);
 • obrovská komunita hráčov: tisíce fanúšikov z celého sveta!
 • automatické spustenie hry a spojenie so všetkými hráčmi (nemusíte nikde zadávať žiadnu IP! Ani vy nemusíte hru spúšťať osobitne! Pomôcka urobí všetko);
 • nízke požiadavky, málo reklamy. Program je vyrobený v štýle minimalizmu, čo je dobrá správa.

Spustenie hry: Pripojte sa k jednej z miestností v zozname hier (GameRanger „uvidí“ všetky vaše nainštalované hry v systéme a zobrazí iba tie, ktoré ste nainštalovali v zozname vytvorených miestností). Keď server spustí hru, ocitnete sa v ponuke pre viacerých hráčov spolu so svojimi kolegami na „workshope“ ...

Možnosť číslo 3: LanGame

Stránka vývojára: //langamepp.com/

LanGame - hlavné okno programu

Veľmi jednoduchý program, vďaka ktorému môžete hrať sieťové hry pre ľudí v rôznych lokálnych sieťach (podsieťach). Veľmi to pomáha, keď v samotnej hre nie je žiadny iný režim na hranie, okrem LAN.

Používanie tohto nástroja je veľmi jednoduché: stačí, aby si ho nainštalovali obaja hráči, potom si do nástroja pridali navzájom adresy IP a v skutočnosti môžete hru spustiť. Pre túto chvíľu budete akoby v rovnakej lokálnej sieti.

Poznámka: program na prácu nevyžaduje prístup na internet!

Možnosť č. 4: Hamachi

Webová stránka: //www.vpn.net/

Hamachi - hlavné okno programu

Všeobecne platí, že Hamachi (pôvodne) nebol určený špeciálne pre sieťové hry. Jeho hlavnou úlohou je zjednotiť používateľov do jednej lokálnej siete, aj keď sú z rôznych častí sveta. Ako si dokážete predstaviť, je to často potrebné napríklad na vykonávanie rôznych kancelárskych prác.

Ale čo sa týka hier, program je skvelý - takmer rovnaká LanGame, len pokročilejšia. Po stiahnutí, inštalácii a registrácii (bezplatná verzia má obmedzený počet používateľov pripojených k vašej sieti) získate svoju IP adresu. Jeho odovzdaním priateľom môžete vytvárať hry, spájať sa s nimi, vytvárať miestnosti, chaty atď. Program je veľmi multifunkčný!

Možnosť číslo 5: Garena

Oficiálna webová stránka: //www.garena.sg/

Garena - hlavné okno programu

Garena je bezplatný softvér pre počítačové hry. Umožňuje na základe technológie VPN hrať populárne hry ako League of Legends, FIFA Online 3, Point Blank (a ďalšie).

Tento program je veľmi populárny v ázijských krajinách a niektorých regiónoch SNŠ. Na celom svete existuje asi 90 miliónov používateľov!

Medzi nedostatky: nie taká rozsiahla podpora hier, malá rusky hovoriaca populácia a dostatok reklamy.

Mimochodom, Garena je partnerom mnohých známych vývojárov hier (napríklad Electronic Arts, Riot Games, Grinding Gear Games, S2 Games).

PS

Chcel som do článku zahrnúť aj Tunngle, ale súdiac podľa posledných správ, služba sa z dôvodu nového európskeho pravidla na ochranu všeobecných údajov uzatvára (nie je dostatok finančných prostriedkov na splnenie všetkých zákonom predpísaných požiadaviek) . Na jednej strane je to škoda, pretože koniec koncov, za posledných 11 rokov používalo Tungle po celom svete asi 10 miliónov používateľov!

*

Za doplnenie k téme - vopred osobitne ďakujem!

Dobrá hra!