Červená obrazovka na monitore PC / notebooku - čo robiť, ako opraviť ✔

Dobrý deň všetkým!

Na blogu som už mal články o čiernej a modrej obrazovke a teraz je na rade červená ... ✔

Dôvodom bola nedávna aktualizácia systému Windows 10, po ktorej u niektorých používateľov množstvo prvkov na plochách a v oknách prieskumníka začervenalo, viď príklad v ukážke a snímke obrazovky nižšie (podľa štatistík to platí hlavne pre vlastníci integrovaných grafických kariet AMD).

V skutočnosti som sa v tejto poznámke rozhodol dotknúť nielen problému poslednej aktualizácie, ale aj množstva ďalších dôvodov vedúcich k výskytu červenej „farby“ na obrazovke ...

Poznámka: pretože každý používateľ rozumie rôznym veciam pod „začervenaním“ (a závažnou chybou hardvéru pri zapnutí počítača a „neškodným“ sfarbením okna prieskumníka), stručne ich všetky prejdem (ako príklad uvediem fotografiu) pre každý problém). Myslím, že bude možné navigovať ... ?

Teraz o tom, čo robiť ...

*

Prečo by sa mohla zobraziť „červená obrazovka“?

Nesprávna aktualizácia systému Windows 10

Niekoľko letných aktualizácií systému Windows 10 malo za následok rôzne problémy s výkonom pri viac ako jednej príležitosti. Jedna z posledných (kumulatívna aktualizácia KB4512941 ) v niektorých systémoch spôsobila nesprávne zobrazenie okien pracovnej plochy a okien prieskumníka (časť okna bola vyplnená červenou farbou, pozri príklad nižšie).

Ako vyzerá pracovná plocha po aktualizácii KB4512941

Tento problém môžete vyriešiť tromi spôsobmi:

 1. odinštalujte aktualizáciu KB4512941 (je voliteľná a neobsahuje doplnky k bezpečnostnému systému počítača). Odinštalovanie - stačí prejsť do nastavení systému Windows (kombinácia Win + i) a prejsť do protokolu aktualizácií (pozri snímku obrazovky nižšie;
 2. aktualizujte ovládače grafickej karty z webovej stránky výrobcu (spoločnosť AMD vydala aktualizáciu, ktorá odstraňuje túto chybu);
 3. vrátiť systém do predchádzajúceho funkčného stavu.

Odstrániť aktualizácie

Nesprávne zobrazenie v hrách

V niektorých hrách je vzhľad červených prvkov na obrazovke zvyčajne spojený s určitými chybami a chybami (napríklad také piruety sa často vyskytovali vo hrách „World of Tanks“ a „Battlefield 3“). Ako by to mohlo vyzerať, je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Príklad problému v nádržiach

Podobné je „liečené“ niekoľkými postupnými krokmi:

 1. odstránenie modov, opráv a iných doplnkov;
 2. preinštalovanie herného klienta;
 3. zakázanie niektorých efektov, tieňov, vertikálnej synchronizácie (ak hovoríme o „tankoch“ - potom by to malo zahŕňať aj inštaláciu štandardnej grafiky);
 4. aktualizácia ovládačov grafickej karty (mimochodom, nemusíte vždy inštalovať najnovšie - je dôležité zvoliť stabilnú verziu!);
 5. Aktualizácia DirectX, NET FrameWork, Visual C ++.

Nastavenie farby monitora (grafická karta)

Ak sa zdá, že váš celkový obraz na monitore je farebný, ale vytvára mierne „červeno-oranžový“ odtieň (ako v mojom príklade uvedenom nižšie), v prvom rade venujte pozornosť nastaveniam grafickej karty a monitora.

Červené a modré odtiene

Ak máte nainštalované ovládače grafickej karty: otvorte jej ovládací panel pomocou ikony na paneli úloh (vedľa hodín) alebo kliknutím pravým tlačidlom myši na ľubovoľné miesto na pracovnej ploche (príklad nižšie).

2 spôsoby, ako otvoriť nastavenie / kliknutie grafickej karty AMD Radeon

Ďalej musíte prejsť na nastavenie farieb. V mojom príklade je uvedená grafická karta od spoločnosti AMD: požadované parametre sa nachádzajú na karte  „Zobrazenie / Farba“ .

Poznámka! V tomto príspevku sú uvedené nastavenia jasu, kontrastu a farieb Intel HD.

Displej - farebný (nastavenia Radeon)

Potom upravte farebnú teplotu, jas, sýtosť, kontrast atď. Na tom všeobecne závisia odtiene a obraz na monitore.

Farebná teplota

Ak máte počítač alebo notebook s externým monitorom, skontrolujte tiež nastavenie samotného monitora (použite tlačidlo Nastavenia na skrinke zariadenia). Prípadne ich môžete jednoducho resetovať ...

Úprava farieb monitora

Monitorujte problém

Spravidla platí, že ak dôjde k hardvérovému problému s monitorom, v všetkých aplikáciách a programoch (dokonca aj v štádiu zavádzania) sa objaví „začervenanie“. Čo je tiež charakteristické: intenzita odtieňov v rôznych častiach obrazovky sa môže líšiť (niekoľko príkladov je uvedených nižšie).

Všeobecne na diagnostiku zariadenia veľmi odporúčam pripojiť monitor k inému počítaču alebo notebooku. To vám umožní zistiť, kde je problém: buď v systémovej jednotke PC alebo na samotnom monitore.

Niekoľko príkladov problémov s monitorom: gradient a nesprávne podanie farieb

Okrem toho môžete odporučiť pokúsiť sa obnoviť predvolené nastavenia monitora. Spravidla sú továrenské nastavenia viacmenej farebne upravené (a takmer nikdy nevyvolávajú začervenanie) ...

Úprava farieb monitora

Pomôcť!

Ako si vybrať monitor pre počítač, s akou obrazovkou kúpiť notebook: príklady s fotografiami - //ocomp.info/vyibrat-monitor-ekran-noutbuku.html

Chyba počas fázy zavádzania (zvyčajne po pretaktovaní)

„Červená“ obrazovka, ako v mojom príklade nižšie, sa nazýva obrazovka smrti (pravdepodobne kvôli tomu, že Windows nemôžu pokračovať v ďalšej práci a vy, či chcete alebo nie, musíte reštartovať zariadenie).

Spravidla vzniká vo väčšine prípadov v dôsledku pokusov o pretaktovanie procesora (grafickej karty) a prvým odporúčaním v tomto prípade je resetovanie frekvencií a návrat nastavení systému BIOS do pôvodného stavu.

Červená obrazovka smrti v štádiu zavádzania

Ak to nefunguje, vyskúšajte nasledovné:

 1. starostlivo skontrolujte stav slučiek: sú všetky neporušené, sú tesne spojené;
 2. vrátiť systém pomocou kontrolného bodu (ak nepracoval, skúste obnoviť bootloader);
 3. skontrolovať RAM, otestovať;
 4. pokúste sa zaviesť systém v bezpečnom režime (ak ste nainštalovali ľubovoľnú aplikáciu skôr, ako sa zobrazí „červená obrazovka“, odinštalujte ju);
 5. postupujte podľa odporúčaní z článku o modrej obrazovke smrti;
 6. ak sú niektoré systémové súbory poškodené, problém vyrieši iba preinštalovanie operačného systému (mimochodom, dá sa to urobiť bez straty údajov).

Výber príslušnej témy systému Windows

Niektorí používatelia, ktorí nechtiac zmenia tému (alebo inštalujú nejakú aplikáciu pre návrh systému Windows), si neskôr všimnú, že niektoré prvky sú príliš kontrastné (napríklad červeno-ružové, karmínové atď.). To samozrejme nie je vždy pohodlné a často to narušuje koncentráciu ... ?

Hovorí sa tomu aj červená ...

Ak to chcete opraviť, prejdite do nastavení prispôsobenia (kliknite pravým tlačidlom myši na pracovnú plochu, čo je relevantné pre Windows 10).

Personalizácia (kliknutie pravým tlačidlom myši kdekoľvek na pracovnej ploche)

Ďalej zmeňte farebnú schému a vyberte klasický motív (pozri príklad nižšie).

Poznámka: Mimochodom, do nastavení systému Windows môžete prejsť pomocou klávesovej skratky Win + i.

Farby a témy

Vlnky a červené pruhy na obrazovke (artefakty)

Ak na obrazovke okrem začervenania spozorujete vlnenie, pruhy alebo nejaké skreslenie, je to veľmi alarmujúci signál, ktorý je často spojený s hardvérovou poruchou počítača.

Poznámka: Takéto skreslenia na obrazovke sa nazývajú artefakty.

Na túto tému som už mal blogový príspevok. Aby som sa tu neopakoval, odporúčam vám prečítať si: //ocomp.info/ryab-i-polosyi-na-ekrane.html

Fotografický monitor so zvislými a vodorovnými pruhmi

Červené pruhy (artefakty)

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Šťastnú prácu!

 ✌