Ako nastaviť a používať torrent v systéme Android (alebo ako sťahovať súbory torrentu z telefónu)

Dobrý čas všetkým!

Myslím si, že je obzvlášť zbytočné tvrdiť, že toľko súborov sa teraz dá nájsť iba v torrentových trackeroch. A v niektorých situáciách je oveľa pohodlnejšie sťahovať torrenty priamo do telefónu ako najskôr do počítača a potom ich manuálne preniesť na kartu SD a pripojiť k smartphonu. No, ak nemáte po ruke PC, nemusíte si vyberať ...

Mimochodom, možno budete musieť stiahnuť torrent pomocou smartfónu v prípadoch, keď je rýchlosť sťahovania na PC veľmi nízka (mimochodom, na blogu som už mal samostatný materiál - //ocomp.info/utorrent- kachaet-s-mal- skorostyu.html).

Všeobecne v tejto malej poznámke ukážem s príkladom, ako môžete rýchlo nastaviť torrentového klienta na najbežnejšom typickom telefóne so systémom Android ...

Poznámka: Odporúča sa používať telefón s minimálne 2 GB RAM a 10 ÷ 15 GB voľného miesta v pamäti. Vyhnete sa tak brzdám, keď je aplikácia spustená na pozadí (sťahovanie / nahrávanie torrentov).

*

Používanie torrentového klienta v systéme Android

 ❶

Niekoľko slov o pripojení (prevádzke)

Sťahovanie a poskytovanie torrentov spravidla vyžaduje pomerne dobré pripojenie na internet (a najlepšie neobmedzený prenos). Zatiaľ pri súčasných priemerných tarifách mobilní operátori nedávajú toľko GB prichádzajúcej prevádzky, a preto by som odporúčal používať torrenty iba s neobmedzeným Wi-Fi pripojením.

Pomôcť!

Telefón sa nepripojí k sieti Wi-Fi: dôvody a riešenia [Android] - //ocomp.info/telefon-ne-podkl-k-wi-fi.html

Funguje Wi-Fi ...

Pokiaľ si však vyberiete klienta uTorrent (na ktorom odporúčam zostať), potom je v jeho nastaveniach špeciálny. funkcia: sťahovanie / nahrávanie súborov je povolené, iba ak je k dispozícii pripojenie Wi-Fi. Ako to povoliť, bude uvedené nižšie ...

Výber torrentového klienta

Rovnako ako pre Windows - pre Android už bolo vydaných pomerne veľa rôznych torrentových klientov. Ale ako som už uviedol vyššie, stále by som odporučil uTorrent, aby ich začal spoznávať na Androide. Prečo:

  • podporuje ho väčšina sledovačov torrentov;
  • má funkcie na obmedzenie sťahovania / nahrávania (aby náhodou „nezjedla“ premávku);
  • dobré a stabilné pracovné prostredie.

uTorrent

(Odkaz Google Play) - //play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.client

Mimochodom, programové rozhranie sa prakticky nelíši od počítačovej verzie (pozri obrazovku nižšie).

Hlavné okno UTorrent

Upozorňujeme, že po spustení uTorrentu v stavovom riadku uvidíte ikonu (vždy vám oznámi, či je aplikácia aktívna). Je to veľmi pohodlné vzhľadom na to, že keď bežne zavriete okno aplikácie, bude pokračovať v práci (poznámka: musíte použiť tlačidlo „ukončiť“ v ponuke programu).

Ikona UTorrent v stavovom riadku

Dôležité nastavenia klienta

Po nainštalovaní uTorrentu by som pred stiahnutím torrentov najskôr odporučil prejsť do jeho nastavení (poznámka: v hornom menu je špeciálna ikona troch pruhov na zobrazenie parametrov ...) a:

  1. povoliť funkciu šetrenia prevádzky (aby sa torrenty sťahovali iba cez Wi-Fi). Ak však máte neobmedzený mobilný prenos, môžete tento krok preskočiť;
  2. nastaviť maximálny počet aktívnych torrentov (ak sa chystáte sťahovať veľa „dobrých“, odporúčam nainštalovať 2-3 aktívne torrenty - vyhnete sa tak brzdeniu a zamrznutiu telefónu);
  3. zakázať automatické spustenie (táto vec môže po zapnutí vážne ovplyvniť odozvu telefónu). Pozrite si obrazovku nastavení nižšie.

Nastavenia klienta UTorrent

Načítava

Čo sa týka priameho sťahovania torrentov - tak v telefóne je to to isté ako v PC. Prejdite na webovú stránku na sledovanie torrentov, vyberte požadovaný súbor a kliknite na odkaz „Stiahnuť torrent ...“  - výsledný súbor s príponou „.torrent“ sa automaticky otvorí aplikáciou uTorrent priamo z prehliadača (pomocou spôsobom sa sťahovanie začne okamžite, v automatickom režime). Pozri príklad nižšie.

Začnite načítať

Ak kliknete na samotný súbor torrentu (už je pridaný do uTorrentu), uvidíte o ňom podrobnejšie informácie (dátum a čas stiahnutia, rýchlosť, rovnocenné súbory, semená atď.). Pozri snímky obrazovky nižšie.

Torrentové vlastnosti

Priečinok, do ktorého je uložený torrent (ako preniesť)

Ak chcete zistiť alebo zmeniť priečinok na stiahnutie - kliknite na súbor torrentu a prejdite na kartu „Podrobnosti“ . Spodná časť okna by mala označovať umiestnenie, kde sa nachádza torrent na stiahnutie. Ak kliknete na túto cestu, budete mať možnosť ju zmeniť.

Priečinok na stiahnutie

Upozorňujeme, že služba uTorrent vám umožňuje sťahovať súbory do pamäte telefónu aj priamo na kartu SD. Po zadaní novej cesty, aby sa zmeny prejavili, nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť“ .

Nové umiestnenie

Niekoľko slov o ukončení aplikácie

Ak aplikáciu iba zatvoríte alebo minimalizujete, bude naďalej fungovať (tj. Bude sťahovať / nahrávať súbory). Prevádzku aplikácie môžete sledovať pomocou malej ikony v stavovom riadku (vedľa názvu mobilného operátora šípka-1 na snímke obrazovky nižšie).

Ak chcete úplne zastaviť prácu uTorrentu, použite v ponuke tlačidlo „Ukončiť“ (šípka-2 nižšie).

Ukončenie programu

*

Všeobecne je to nateraz všetko.

Samotný proces je takmer rovnaký ako v počítači ...

Veľa štastia!

?