Hry Dandy, ktoré si môžete zahrať na počítači - staré zásahy pre slabé počítače (nostalgia)

Dobrý čas!

Myslím si, že tí starší si asi spomenú na boom 90. rokov - rôzne herné konzoly: Dendy, Sega, Sony atď. Boli nimi zaplnené takmer všetky herné obchody, kiosky, obchodné obchody atď.

Nie veľa ľudí vie, ale tie obľúbené dobré hry sa dajú hrať na bežnom počítači (ako na to). A ak pripojíte joystick aj k počítaču (notebooku), môžete túto neopísateľnú atmosféru znova zažiť!

Vlastne v tomto článku chcem citovať najzaujímavejšie hry o Dandy (trochu nostalgické ). Budú fungovať aj na starších a pomalších počítačoch, na ktoré sa moderné hry väčšinou neinštalujú. No, čo sa týka záujmu a pohonu - dnešným hitom neustúpia!

Takže - k veci!

Poznámka!

Emulátory Dandy na hranie konzoly v počítači a telefóne - //ocomp.info/emulyatoryi-dendi.html

*

Top 20 najlepších hier na Dandy

Pokiaľ sa v nich nevyznáte, odporúčam hrať bezchybne! Zanechá vo vás trvalý dojem!

Tanky (Battle City)

Screenshoty z hry Tanks (Battle City)

Legendárna hra pre Dandyho! Podstata toho, čo sa v ňom deje, je veľmi jednoduchá: počas riadenia tanku musíte brániť svoju základňu (v hre je zastúpená ako orol). Proti vám na bojisku bude 20 nepriateľských tankov (navyše veľmi odlišných: od ľahkých po ťažké). Vaša úloha: zničiť ich všetkých (potom prejdete na ďalšiu úroveň)!

Poznamenávam tiež, že hra ponúka rôzne vylepšenia tanku (zvýšenie rýchlosti streľby, ochrana pred nepriateľskými granátmi atď.).

Hračka je vo všeobecnosti veľmi dynamická a vzrušujúca. Môžete hrať, vrátane dvoch.

Mário

Screenshoty z hry Mario

Tiež jedna z kultových hier tej doby. Ovládate inštalatéra Maria, na ktorého ceste stoja rôzne prekážky: slimáky, korytnačky, betónové steny, labyrinty rúrok atď. Úloha: prekonať všetky prekážky a zachrániť unesenú princeznú.

Hra je vyrobená v jasných farbách, veľmi vzrušujúca a dynamická. Možno aj preto nenechala vo svojej dobe nikoho ľahostajným.

Poznámka: vo verzii Dandy sú desiatky verzií Maria! Odporučil by som začať so Super Mario Bros.

Teenage Mutant Ninja Turtles III

Poznámka: Na Dandy boli vydané 4 kusy chýb. Jednou z najznámejších je 3. časť. Odporúčam!

Obrazovka z korytnačiek (3. časť)

Hra založená na slávnych komiksoch a karikatúrach. Dej hry je vo všeobecnosti zvyčajný: Schroeder unesie April (priateľ korytnačiek) a vyhráža sa mestu. Aby zachránili obyvateľov a apríl, začali korytnačky zúfalo bojovať s hordami nepriateľov ...

Všeobecne je hračka vyrobená veľmi kvalitne: obsahuje veľa znakov z kreslených filmov, ktoré pozná každý. Každá korytnačka má svoje vlastné korunové zásahy, každá úroveň je prepracovaná do najmenších detailov: čo sa týka grafiky aj hrateľnosti (a čo je najdôležitejšie, sú viacsmerové: môžete jazdiť po doskách a prechádzať sa po uliciach mesta, po pláži, v stokách) , vyveziete sa výťahom, dostanete sa na technodróm atď.).

Všeobecne si hra zaslúži skóre 5 (na 5-bodovej škále).

Poznámka: Existuje niekoľko verzií 3. časti korytnačiek. Jeden z nich je „neprejazdný“ (na technodrome nemôžete zabiť Schroedera). Pokiaľ si dobre pamätám, musíte si zvoliť verziu, kde hru začínate so 7 (9) životmi (ako na snímke obrazovky vyššie).

Battletoads a Double Dragon

Obrazovka z hry

Archi-zaujímavé chodítko (akčný film). Môžete si vybrať jedného z piatich bojovníkov: k dispozícii sú 3 ropuchy a 2 ľudia. (majú rôzne korunné zásahy!). Na ceste narazíte na desiatky rôznych bojovníkov, tvorov a prekážok.

Hračka je viacsmerová: môžete mávať palicou a nechať dynamity, zipsovať na motorovom člne, lietať s vesmírnou loďou atď.

Úroveň náročnosti: nadpriemerná. Mnoho z nich má okolo „stredu“ hry problémy ...

Poznámka: Na konzole vyšlo niekoľko rôznych hier s Double Dragon a Toads. Ale podľa mňa je to jeden z najlepších.

Contra

Mali by ste tiež venovať pozornosť verzii Contra Force ...

Obrazovka z hry Contra

V dôsledku popularity militantov v 90. rokoch u Sylvestra Stallona, ​​Stevena Seagala atď. - kontrakty nemohli zostať bez povšimnutia!

V hre musíte prevziať kontrolu nad komandom, ktoré má neľahkú úlohu: vliezť do nepriateľského tábora a zničiť tajnú zbraň. Na ceste na vás čakajú stovky ozbrojených nepriateľov, výbuchy, zbrane atď. Akčný film sa ukázal byť úžasne úspešný a nenechá nikoho ľahostajným ...

Leví kráľ

Obrazovka z hry Leví kráľ

Hra bola vydaná na základe populárnej rovnomennej karikatúry. V ňom musíte ovládnuť malé levíča Simba. Ale v priebehu hry z neho vyrastie veľký a silný lev a porazí svojich nepriateľov.

Hračka je dosť farebná, vzrušujúca a zaujímavá. Náročnosť: stredná. Pokojne ho môžeme odporučiť aj deťom (aj keď sa im to s najväčšou pravdepodobnosťou bude zdať ťažké).

Kačacie rozprávky

Obrazovka z hry Duck Tales

Ďalšia hra založená na najslávnejších komiksoch a karikatúrach. Nie je prekvapením, že veľa ľudí si farebnú adventúru okamžite obľúbilo!

V hre musíte ovládať Scrooge McDuck, prechádzať desiatkami rôznych prekážok, hlavolamov a labyrintov. Mimochodom, v hre je veľa kešiek, v ktorých sú skryté ceny.

Možno stojí za zmienku niekoľko ďalších záverov: závisia od rozhodnutí, ktoré urobíte počas hry.

Poznámka: niektoré hádanky nemožno vyriešiť hraním na čiernobielej televíznej obrazovke ...

Tiny Toon Adventures

screenshoty z hry Tiny Toon Adventures

Pre Dandyho veľmi zaujímavá a farebná hračka. Musíte hrať ako králik a jeho priatelia (každý s vlastnými výhodami). Na ceste nájdete veľa zaujímavých úrovní, rôzne prekážky, nepriateľov. Mimochodom, aby ste ich porazili, stačí na ne skočiť (tu je taká jednoduchá možnosť ).

Poznámka: Ak sú počas hrania hry splnené určité podmienky, môžete otvoriť tajnú úroveň ...

Kačica Darkwing

Screenshoty z hry Darkwing Duck

Ďalší veľmi farebný a zaujímavý chodník (chodítko). Čakajú na vás neobvyklé úrovne, slávni hrdinovia (zo slávnej karikatúry), jasné farby a návyková hrateľnosť.

Upozorňujeme, že úroveň náročnosti hry je nadpriemerná. Preto, ak ešte ovládate joystick, sa neoplatí čakať (aby sa prvý dojem o nej nepokazil).

Bomberman

Bomberman (snímky obrazovky)

Veľmi jednoduchá a nenáročná hra (na prvý pohľad!). Pri postupe si v skutočnosti uvedomíte, že sa pred vás kladú čoraz viac logických hádaniek, nad ktorými musíte vážne premýšľať ...

Význam hry: ovládate malého muža, ktorý „uviazol“ v bludisku. Okolo je veľa nepriateľov, múrov, prekážok. Vašou úlohou je umiestniť bomby tak, aby na ne vybuchli nepriatelia. Prirodzene, bomby explodujú podľa určitých „pravidiel“ ...

Chip 'n Dale Rescue Rangers

Chip and Dale Rescue Rangers

Táto hra bola vytvorená na vlne šialenej popularity televíznej animovanej série o malých chipmunkoch (Chip a Dale), ktorí vždy prídu na záchranu! Prirodzene, hračka si okamžite získala srdcia miliónov po celom svete!

Je to typická adventúra, kde musíte prejsť desiatimi úrovňami. Mimochodom, čo je vtipné - cesta prechodu sa môže líšiť, pretože „cestu“ si urobíte sami (letíte vo vzducholode správnym smerom). Úrovne sú plné mnohých prekážok a nepriateľov: sú vám umiestnené rôzne škatule a bloky, pomocou ktorých sa môžete vrhať alebo skrývať.

Hračka je vo všeobecnosti veľmi dynamická, jasná, živá, s priemernou úrovňou obtiažnosti, ktorá vás nenechá nudiť!

Poznámka: môžete hrať spolu.

Alladin

Screenshoty z hry Aladdin

V tejto hre sa presunieme do krajiny pieskov ... Hra je všeobecne klasická plošinovka, v ktorej prevezmete kontrolu nad samotným Aladinom.

Vašimi hlavnými nepriateľmi sú Sultánov stráž a rôzne zvieratá (ako tí istí hadi). Ako zbraň môžete použiť jablká alebo len skákať po nepriateľoch. Tiež na úrovniach sú rozptýlené rôzne drahokamy (odporúča sa ich zhromaždiť, pretože to výrazne zjednoduší prechod).

Podotýkam, že táto hra sa dokončuje dosť ťažko. Doporučené predovšetkým pre skúsených hráčov (a samozrejme pre veľkých milovníkov piesku ...).

princ z Perzie

Screenshoty z hry Prince of Persia

Legendárna hra! Vrhnete sa do sveta stredoveku, hradov a vezíra pod koberec, ktorý bojuje o moc. V hre musíte za 60 minút prekonať všetky prekážky na hrade, prebojovať sa proti desiatkam strážcov, preskúmať kešky, vyhnúť sa pasciam a zachrániť princeznú.

tom a Jerry

Screenshoty z hry Tom a Jerry

V tejto hre prevezmete kontrolu nad malou myšou z Disneyho karikatúry Tom a Jerry (svojho času bola veľmi populárna u detí i dospelých).

Musíte prebehnúť tmavými zákutiami veľkého domu a bojovať s jeho rôznymi obyvateľmi. Vo svojom arzenáli máte malé guľky, ktoré môžete hádzať.

Poznamenal by som tiež jasnú a krásnu grafiku v hre, dobré vykreslenie postáv a úrovní.

Kovové zariadenie

Screenshoty z hry Metal Gear

Skôr ako budete skutočný akčný film! V hre sa javíte ako parašutista a ste vyhodený za nepriateľské línie (mimochodom, šetrič obrazovky ukazuje, ako vás vyhodia z lietadla a pristanete padákom do džungle), aby ste mohli získať tajné informácie o Metal Gear (nový výkonný tank), a zničil ho.

Na splnenie misie budete musieť preskúmať niekoľko budov (s niekoľkými poschodiami), zbierať karty (t. J. Kľúče), aby ste sa dostali do rôznych miestností, vybavenia a zbraní (napríklad infračervené okuliare, detektor mín, uniformy atď.). Pri tomto všetkom je veľmi žiaduce zostať nepriateľom nepovšimnutý.

Hra je veľmi zábavná a zaujímavá (hlavne pre fanúšikov žánru). Náročnosť: stredná.

Jurský park

Screenshoty z hry Jurský park

V tejto hre hrá Dr. Alan Grant. Nachádza sa na výskumnom ostrove, kde sa vedci snažia reprodukovať ideálne životné podmienky pre dinosaury. Ale niečo sa pokazí a dinosaury sú oslobodené ...

Vaše úlohy: vykonávať rôzne úlohy (napríklad zbierať vajcia, ničiť dinosaury atď.) A zároveň je vhodné sa nezabiť. A čaká na vás veľa nebezpečenstiev ...

Poznámka: je možné hrať spolu. V takom prípade budete musieť hrať striedavo: po zabití lekárov prichádza rad na druhého hráča. Budete musieť pokračovať v hre od rovnakého okamihu, v ktorom zomrel prvý hráč.

Street Fighter a Mortal Kombat

Screenshoty z týchto hier

V 90. rokoch boli veľmi populárne filmy s rovnakým názvom (možno ich pripísať žánru akčných filmov, bojov). Samozrejme, na vlne obľúbenosti vyšli hry, navyše v desiatkach a na rôznych konzolách vrátane Dandy.

Všeobecne je pre mňa ťažké vyčleniť nejaké konkrétne hry z tohto žánru, pretože podla mna na Dandy nevyzerali velmi kvalitne. Ale nemôžem si nevšimnúť samotnú skutočnosť ich prítomnosti! (Tieto mená svojho času vzrušovali srdcia miliónov fanúšikov)

Mauglí / Kniha džunglí

Screenshoty z hry Kniha džunglí

Táto hra je založená na slávnej knihe R. Kiplinga „Kniha džunglí“. Poviedka je táto: malý chlapec (Mauglí) sa ocitol sám v džungli. Mal však „šťastie“ - prežil (prijal ho svorka vlkov a vyrastal medzi nimi). Stalo sa však, že ho začal loviť tiger Sherkhan a chlapec musí niečo urobiť ...

Samotná hra je vyrobená ako klasická plošinovka. Pri ovládaní Mauglí musíte zbierať všetky diamanty roztrúsené po mape. K tomu máte určitý čas, v ktorom sa musíte stretnúť. Okrem toho je na mape veľa nepriateľov, na ktorých musíte buď skočiť alebo hodiť banán (alebo sa dokonca pokúsiť nepriateľovi vyhnúť ).

Na konci každej úrovne vás čaká šéf, ale koniec hry sa končí bojom so Sher Khanom ...

Kačací lov

Screenshoty z hry Duck Hunt

Veľmi zaujímavá a návyková hra, ktorá nepochybne priniesla slávu konzole Dandy. Celý význam myšlienky tejto hračky môžete pocítiť, iba ak pripojíte set-top box k televízoru a vezmete do rúk ľahkú „pištoľ“ (poznámka: okrem joystickov môžete pripojiť aj pištoľ set-top box).

Ďalej poľovnícky pes (váš verný priateľ) začne rušiť kačice v rákosí - keď vzlietnu, musíte do nich udrieť! Veľmi vtipné a zábavné (hru milujú ľudia rôzneho veku).

Tetris

Screenshoty z hry Tetris

Veľmi slávna logická hra 90. rokov (vyšla takmer na všetkých konzolách tej doby). Okrem toho bol Tetris často prvou kazetou, ktorá mala predponu ...

Podstata hry je jednoduchá: musíte správne zložiť figúry padajúce z neba (aby nezostali žiadne prázdne miesta). Priame čiary z jednej steny na druhú (kde nie sú žiadne medzery) - budú vymazané. Postupom času sa rýchlosť klesajúcich figúrok zvyšuje a je oveľa ťažšie ich hrať.

Na Dandy bolo veľa verzií Tetrisu, netrúfam si vyzdvihnúť konkrétnu  ...

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!