Ako pripojiť bezdrôtovú klávesnicu k počítaču a telefónu (vrátane verzie Bluetooth)

Dobrý deň!

Bezdrôtová klávesnica, musím vám povedať, je veľmi šikovná vec!

Po prvé, na danom mieste nemáte obmedzenie, kedykoľvek ho môžete presunúť nabok alebo ho z tabuľky odstrániť, ak je to potrebné.

Po druhé, pomocou neho môžete „sedieť“ ďaleko od počítača a používať ho ako diaľkové ovládanie (je to napríklad veľmi výhodné v rôznych hrách).

Po tretie, táto vec je univerzálna a je možné ju pripojiť ku klasickému počítaču PC, k notebooku aj k mobilnému zariadeniu pre Android. Súhlasíte, nie veľmi zle?! ☝

V tomto príspevku uvediem niekoľko príkladov pripojenia bezdrôtovej klávesnice (verzie RF a Bluetooth) k počítaču so systémom Windows a telefónu s Androidom. Bude to druh pokynu ...

Pripojenie pomocou klávesnice: krok za krokom

RF model s adaptérom (pre Windows PC)

Najbežnejšia verzia klávesnice. Ideálne pre klasické počítače. Táto verzia klávesnice sa dodáva s malým adaptérom (vyzerá ako jednotka mini-flash), ktorý sa pripája k portu USB. Upozorňujeme, že nastavenie RF klávesnice je v porovnaní so všetkými ostatnými typmi najjednoduchšie ...

Typická RF klávesnica s adaptérom

Teraz o pripojení ...

1) Prvý krok: pripojte adaptér k USB portu počítača (notebooku) a vložte batériu do klávesnice.

Pripojenie RF klávesnice

2) Opatrne skontrolujeme prípad klávesnice - väčšina modelov má špeciálne. prepínač: musí byť prepnutý do režimu „ON“ (teda „zapnutý“). Pozrite si príklad uvedený nižšie na snímke obrazovky.

Prepnite prepínač do polohy ON

3) Zapnite počítač.

4) Otvorte nejaký editor (napríklad Word) a skúste stlačiť niekoľko klávesov. V drvivej väčšine prípadov systém Windows klávesnicu automaticky rozpozná a vy s ňou už môžete pracovať ...

5) Ak máte neobvyklú klávesnicu (napríklad so špeciálnymi klávesmi pre hráčov), bude pravdepodobne potrebné aktualizovať ovládač. Najlepšie je použiť na tento účel verziu ovládača, ktorá bola dodaná s klávesnicou. Môžete však aktualizovať pomocou špeciálov. inžinierske siete.

Aktualizujte správcu ovládača / zariadenia

Verzia Bluetooth (do počítača so systémom Windows)

Tieto klávesnice sa dodávajú bez špeciálnych funkcií. adaptér. Spravidla stoja o niečo viac ako vysokofrekvenčné, dajú sa však pripojiť k zariadeniam, ktoré nemajú ani USB port (čo je v niektorých prípadoch veľmi výhodné).

Jediným problémom s nimi je azda komplikovanejšie párovanie zariadení navzájom (v niektorých prípadoch musíte s týmto pripojením Bluetooth drotovať).

? Poznámka!

Mimochodom, ak spárujete klávesnicu s klasickým počítačom, možno budete potrebovať adaptér Bluetooth (zabudovaná verzia nie je k dispozícii na všetkých počítačoch). Viac podrobností tu =>

Príklad pripojenia

1) Najprv musíte kliknúť na ikonu Bluetooth v zásobníku (vedľa hodín) a zvoliť možnosť „Pridať zariadenie“ .

? Pomoc!  Ikona Bluetooth je preč: ako ju pridať do zásobníka vedľa hodín [pokyny] - //ocomp.info/propal-znachok-bluetooth.html

Pridanie zariadenia Bluetooth

Mimochodom, ak máte Windows 10, môžete prejsť na možnosti v sekcii „Zariadenia“ a odtiaľ začať párovať (pozri dva screenshoty nižšie).

Nastavenia systému Windows 10

Pridanie zariadenia Bluetooth

2) Ďalej vložte batérie do klávesnice a zapnite ju (prepnutím prepínacieho režimu do polohy „ON“). Potom kliknite na tlačidlo „Pripojiť“ (je to potrebné, aby klávesnicu našiel počítač).

Zapnite a stlačte tlačidlo pripojenia na klávesnici

3) V rozbaľovacom okne systému Windows vyberte typ pripojeného zariadenia - „myš, klávesnica, perá atď.“.

Vyberte typ zariadenia - klávesnica alebo myš

4) Ak je s klávesnicou všetko v poriadku, mala by sa v zozname nájdených zariadení zobraziť „Bluetooth klávesnica“ (alebo iba model zariadenia). Pre spárovanie s ním - stačí naň kliknúť s LMB.

Výber zariadenia

5) Ďalej musíte zadať kód PIN na klávesnici a stlačiť kláves Enter. Čísla musia byť zadané tak, aby boli umiestnené nad písmenami (nie od digitálneho bloku vpravo).

Na klávesnici zadajte nasledujúce čísla a stlačte kláves Enter

6) Ak všetko prebehlo dobre, systém Windows vás bude informovať, že zariadenie je pripravené na použitie (príklad na snímkach obrazovky nižšie).

Vaše zariadenie je pripravené na použitie!

Klávesnica je pripojená!

Ak sa vyskytne chyba „Znova pripojte zariadenie“

Táto chyba sa zvyčajne vyskytuje v nasledujúcich prípadoch:

  • zadali ste nesprávny PIN kód zobrazený v okne Windows (napríklad ste to urobili z digitálneho bloku);
  • zadali ste príliš dlho PIN kód (pokúste sa uchovať do 10 sekúnd po zobrazení informačného okna);
  • klávesnica je príliš ďaleko od počítača;
  • batérie sú vybité a zariadenie nefunguje správne;
  • existujú problémy s ovládačmi Bluetooth ...

Ak sa vyskytne chyba, znova pripojte zariadenie

Ak chcete chybu opraviť, odporúčam vyskúšať: vypnite klávesnicu a reštartujte počítač. Ďalej v zozname pripojených zariadení Bluetooth odstráňte všetko neznáme (a klávesnice, ak existujú). Potom začnite s párovaním.

Verzia Bluetooth (pre telefón Android)

1) Prvý krok je štandardný: nainštalujte batérie do klávesnice, zapnite ju a stlačte tlačidlo „Pripojiť“ (spustiť párovanie).

Zapnite a stlačte tlačidlo pripojenia na klávesnici

2) Ďalej otvorte nastavenia systému Android a prejdite do časti „Pripojenie zariadenia / Bluetooth“ .

Otvorte nastavenia Bluetooth v telefóne

3) Zapnite Bluetooth a počkajte, kým telefón nájde klávesnicu. Upozorňujeme, že ak máte na klávesnici špeciálnu klávesnicu. prevádzkové režimy (napríklad pre Windows, Android atď.) - v tejto chvíli stojí za to kliknúť na špeciálny. kombinácia (v mojom príklade je to Fn + W , pozri screenshoty nižšie).

Vyhľadajte zariadenia

Pre Android - Fn + W

4) Ďalej sa na obrazovke objaví špeciálny kód, ktorý je potrebné zadať na klávesnici a stlačiť kláves Enter (mimochodom, musia sa používať čísla nad písmenami, pretože blok čísel na klávesnici často nefunguje, keď párovanie).

Žiadosť o spárovanie - zadajte kód

5) Ak bolo párovanie úspešné - Android vás bude informovať, že je klávesnica pripojená, a ponúkne výber rozloženia. V mojom príklade som mimochodom použil Google Docs - klávesnica funguje, texty môžete rýchlo písať aj na telefóne! ?

Testuje sa klávesnica v Dokumentoch Google

To je dnes pre tohto simíka všetko ...

Šťastné spojenie všetkým!

?