Online služby 5 Word: s dokumentmi pracujeme online bez toho, aby sme opustili prehliadač

Dobrý deň!

Myslím si, že nikto nebude namietať, že Microsoft Word je jedným z najlepších textových editorov na svete (aspoň bez neho, a nie tam, a nie tu)! Ale, bohužiaľ, nie je nainštalovaný na všetkých počítačoch. platený program ...

Čo však v prípade, keď potrebujete dokument rýchlo upraviť alebo zobraziť? Máte pravdu - používajte online editory Wordu!

Navyše, ak pred 10 rokmi - boli takíto redaktori iba mizernou podobou originálu (a dali sa použiť iba na jeden malý odsek), teraz sa situácia dramaticky zmenila! Online editor vám umožní pracovať s dokumentmi z ľubovoľného počítača pripojeného k internetu (ani teraz nemá zmysel mať so sebou USB flash disk - všetko je v „oblakoch“).

Dobre, viac k veci ...

*

Najlepšie online editory dokumentov

Microsoft Word Online

Web: //office.live.com/start/Word.aspx

Doplnok pre Chrome: odkaz

Takmer originálny program ako na počítači! (klikateľné)

Nemohol som si pomôcť a dal som túto službu na prvé miesto (koniec koncov je to od Microsoftu!). Momentálne sa to veľmi nelíši od programu pre Windows: existuje väčšina rovnakých nástrojov ako v klasickom programe (obrazovka je uvedená vyššie, verzia prehliadača je otvorená).

Upozorňujeme, že dokumenty, s ktorými pracujete, sa automaticky ukladajú na cloudovú jednotku (OneDrive, už som to odporúčal na stránkach blogov).

A OneDrive je, mimochodom, predinštalovaný vo Windows 10 - a v Prieskumníkovi sa na túto jednotku dostanete jedným kliknutím. Služba právom patrí na prvé miesto, jedno z najfunkčnejších. Neustále sa rozvíjať a obnovovať.

Jednoduché a pohodlné!

*

Služba Dokumenty Google

Webové stránky: //www.google.ru/intl/ru/docs/about/

Nový dokument v službe Google Doc

Vynikajúca služba na vytváranie a úpravy hotových dokumentov (vrátane nového formátu Docx je podporovaná). Existuje veľa nástrojov: podrobné nastavenie písma, pravítko, práca s tabuľkami, s obrázkami, vkladanie odkazov atď.

Podotýkam, že služba má pohodlné šablóny: pre životopis, obchodný list, správu, vypracovanie plánu atď.

Prijaté dokumenty je možné okamžite uložiť na cloudový disk (Disk Google). Mimochodom, okrem Wordu môže služba pracovať aj s tabuľkami Excel a prezentáciami Power Pointu. Všeobecne pohodlná a nenahraditeľná vec.

*

Disk Yandex

Webová stránka: //disk.yandex.ru/

Uložené v Yandexe! Takmer originálne slovo!

Táto praktická vec je tento disk od spoločnosti Yandex ... Nielen, že ho možno pripojiť dvoma kliknutiami k systému Windows, a potom k vášmu smartphonu (aby bola všetka dokumentácia úplne synchronizovaná), môžete tiež vytvárať a upravovať:

  • dokumenty - DOCX / DOC, ODT, DOCM;
  • stoly - XLSX / XLS, ODS, XLSM, XLSB;
  • prezentácie - PPTX / PPT, ODP, PPSX;
  • textové dokumenty;
  • prechádzať archívy.

Vytvorenie dokumentu sa vykoná jedným kliknutím (príklad nižšie).

Vytvorenie nového dokumentu na disku Yandex

Všeobecne vynikajúce riešenie pre tých, ktorí chcú mať prístup k svojim súborom kedykoľvek a kdekoľvek.

*

Zoho

Webové stránky: //www.zoho.eu/writer/

Poznámka: Ak chcete otvoriť dokument z pevného disku, použite nástroj Súbor / Importovať dokument.

Trochu skvelý dizajn, ale funkčnosť v poriadku

Tento editor má trochu neobvyklý dizajn (vývojári umiestnili ponuku doľava), čo však nemá vplyv na jeho funkčnosť: má všetky potrebné nástroje na úpravy a vytváranie vysokokvalitného dokumentu.

Môžete napríklad pracovať s obrázkami a obrázkami, tabuľkami, tvarmi, vytvárať samostatné polia pre vlastné štítky, vkladať odkazy a komentáre, pracovať s oddielmi, nastavovať automatické polia a oveľa viac ...

Náradie

Upozorňujeme, že tohto editora môžete začať spoznávať aj bez registrácie (má však zmysel, ak nemôžete dokument uložiť na ich serveri?).

*

OffiWORD

Webová stránka: //www.offidocs.com/

OffiWord: jednoduchý a ľahký editor

Jednoduchý online editor, ktorý pokryje väčšinu potrieb rýchleho spracovania malých dokumentov. Mimochodom, tento editor podporuje nielen súbory Word, ale aj súbory z oblastí OpenOffice, LibreOffice.

Formáty podporované službou: Microsoft Word 6.0 / 95/97/2000 / XP (.doc); Word 2007 XML (.docx); WinWord 5 (.doc); Textový dokument LibreOffice ODF (.odt); OpenOffice ODF textový dokument (.odt); Formát RTF (.rtf); Textové správy a súbory CSV (.csv a .txt). 

Ako vidíte, spektrum je dostatočne široké, editor dokáže nahradiť nielen klasický Word, ale aj jeho konkurenciu  ...

Na stránku s dokumentom môžete jedným alebo dvoma kliknutiami vložiť a preniesť rôzne objekty z iných dokumentov alebo webových stránok: tabuľky, obrázky, tvary.

V texte dokumentu je možné prehľadávať vrátane rôznych masiek a filtrov (pomocou tzv. Regulárnych výrazov).

Výsledné dokumenty je možné uložiť dokonca aj vo formáte PDF! Všeobecne pre takého ľahkého (zdanlivo) editora vôbec nie zlé. Mimochodom, web OffiWord obsahuje online verzie ďalších aplikácií (pre tabuľky, prezentácie, výpočty).

*

Doplnky pre zaujímavých online editorov sú vítané!

A na tomto sa zatiaľ zastavím ...

Veľa štastia!