Ako nainštalovať zvukový ovládač. Vyhľadajte zvukové ovládače (napríklad Realtek)

Dobrá hodina všetkým!

Vo väčšine prípadov nie je v počítači zvuk z dôvodu chýbajúceho zvukového ovládača. Zdá sa, že problém nie je jednoduchšie vyriešiť: určiť, ktorý z nich je potrebný, nájsť ho, stiahnuť a nainštalovať ...

Ale vo väčšine prípadov to nie je také ľahké a rýchle (najmä pre používateľa, ktorý sa s tým často nestretáva), vždy sa musíte sústrediť na malé veci. V tomto článku chcem podrobne analyzovať všetky tieto nuansy ...

A ako teda nainštalovať zvukové ovládače ...

Poznámka!

Ak chcete vyhľadať a nainštalovať ovládač v automatickom režime, odporúčam nasledujúce nástroje: //ocomp.info/update-drivers.html

*

Vyhľadajte a nainštalujte zvukové ovládače

Porekadlo: pre mnohých je všetko jednoduché - až kým sa s tým v praxi nestretnú ...

Ako zistiť, či je v systéme Windows nainštalovaný zvukový ovládač

 1. Najjednoduchší spôsob je pozrieť sa do zásobníka: či je tam v zvukovom ovládači ikona zvuku, vedľa hodín. Vo väčšine prípadov by sa pri inštalácii zvukového ovládača mala tam zobraziť nová ikona (príklad na snímke obrazovky nižšie).

  Ikona zvuku ovládača zvuku (Windows 10)

 2. Druhým spôsobom je prejsť do ovládacieho panela systému Windows (ako na to) a otvoriť sekciu „ Hardvér a zvuk “. Spravidla vždy obsahuje odkaz na nastavenie zvukového ovládača.

  Ovládanie zvuku B&O Play

 3. Tretia metóda je najrelevantnejšia a najspoľahlivejšia - choďte do správcu zariadení (faktom je, že ikona zásobníka alebo odkaz v ovládacom paneli nemusia byť vždy k dispozícii, najmä ak samotný systém Windows nainštaloval univerzálny ovládač). Poznámka: Ako otvoriť správcu zariadení - //ocomp.info/kak-otkryit-dispetcher-ustroystv.html

  Ako otvoriť Správcu zariadení - Windows 10 (Ovládací panel systému Windows)

  Ďalej otvorte sekciu „ Zvukové, herné a videozariadenia “ a skontrolujte, či sa tam nenachádzajú žlté výkričníky, ktoré môžu naznačovať problém s ovládačom (je možné, že v sekcii budú neznáme zariadenia, pre ktoré neexistujú ovládače). Iné zariadenia “alebo„ Neznáme zariadenia “) .

  Kontrola zvukového ovládača (Správca zariadení)

  Odporúčam : aktualizujte všetky ovládače tak, aby v správcovi zariadení nebolo žiadne zariadenie s výkričníkmi (príklad - ).

*

Určenie modelu / podložky zvukovej karty. poplatky

 1. Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom je  použiť dokumentáciu k počítaču (notebooku). Mimochodom, spolu s dokumentáciou môžete nájsť disk s „natívnymi“ ovládačmi, ktoré vám okamžite uľahčia život a vylúčia všetky ďalšie operácie.
 2. Môžete otvoriť systémovú jednotku a pozrieť sa na samotnú základnú dosku , model je na nej vždy uvedený (aj keď táto metóda nie je vždy pohodlná: po prvé, nie je to skutočnosť, že máte v základnej doske zabudovanú zvukovú kartu; po druhé, ak počítač sa dá ľahko rozobrať, potom je jeho demontáž veľmi problematický; po tretie, pre začínajúcich používateľov sa môžu objaviť rôzne nuansy (vyzerajú na nesprávnom mieste ...)).

  Model mat. dosky - ASUS Z97-K

 3. Najjednoduchší spôsob, ako zistiť tento model, je spustiť nejaký nástroj na zobrazenie charakteristík počítača (o týchto nástrojoch som písal tu: //ocomp.info/harakteristiki-kompyutera.html). Páči sa mi napríklad pomôcka AIDA64, pomocou ktorej som určil potrebné vlastnosti: notebook - HP Pavilion 15-cw0xxx, zvuková karta - Realtek ALC295  (príklad nižšie) .

  AIDA64 - zobrazenie modelu notebooku a zvukovej karty

*

Vyhľadajte zvukový ovládač (3 spôsoby!)

 1. Prvá možnosť je najspoľahlivejšia: poznať výrobcu vášho zariadenia - stačí prejsť na web a nájsť sekciu s ovládačmi v podpore . Upozorňujeme, že pomôcka AIDA64, ktorú odporúčam, má dokonca odkaz na oficiálneho výrobcu vášho hardvéru.

  Oficiálny výrobca / AIDA 64

  Na webovej stránke výrobcu vyhľadajte svoje zariadenie (model, v mojom prípade Dell Inspiron 3542), zadajte operačný systém Windows - a jednoducho si stiahnite požadovaný zvukový ovládač.

  Stiahnite si zvukový ovládač

 2. Ďalšou možnosťou vyhľadávania je  použitie webov, ktoré majú stovky rôznych ovládačov. Ak poznáte model základnej dosky (zvuková karta), môžete podľa názvu ľahko nájsť požadovaný ovládač. Odporúčam nasledujúce stránky: //devid.info/; //driver.ru/

  Hľadanie vodičov na Devid.info

 3. Vyhľadávanie vodičov podľa ID. Môžete vyhľadať ovládač, ktorý pozná ID zariadenia (presnejšie jeho hodnoty VID a PID). Jedná sa o špeciálne parametre, ktoré sú jedinečné pre každé zariadenie! Ak to chcete urobiť, najskôr otvorte správcu zariadení (článok popisuje, ako to urobiť vyššie) a otvorte vlastnosti požadovaného zariadenia (stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši, v kontextovej ponuke vyberte kartu vlastností ).

  Vlastnosti zariadenia

  Potom otvorte kartu „ Podrobnosti “ a vo vlastnostiach vyberte „ ID zariadenia “ (pozri snímku obrazovky nižšie). Ďalej skopírujte hodnotu.

  Kopírovať ID zariadenia

  V poslednom kroku zadajte riadok, ktorý ste skopírovali do vyhľadávania Google alebo na web s ovládačmi (napríklad Devid.info) . Ak váš hardvér nie je príliš zriedkavý, potom sa nájdu desiatky všetkých druhov ovládačov pre rôzne operačné systémy Windows (vrátane 32/64 bitových systémov).

  Nájdené ovládače pre všetky verzie systému Windows

*

Ako správne nainštalovať zvukový ovládač

Zvukové ovládače sa v zásade inštalujú rovnakým spôsobom ako všetky ostatné ovládače (ospravedlňujeme sa za tautológiu). Možno je vo väčšine prípadov takmer rovnaký ako bežný program.

Stručne krok za krokom:

 1. Najskôr odporúčam úplne odinštalovať starý ovládač. To možno vykonať prostredníctvom správcu zariadení . Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na požadovaný hardvér a zvoliť funkciu „ odinštalovať “.

  Demontáž zvukového ovládača

 2. Ak je stiahnutým súborom ovládača súbor Exe : stačí ho spustiť a postupovať podľa odporúčaní sprievodcu.
 3. Ak je stiahnutým súborom formát ZIP, RAR atď. : Rozbaľte ho a spustite súbor install.exe alebo setup.exe . Na rozbalenie môžete použiť bezplatný archivátor 7Z - //www.7-zip.org/.
 4. Ak nie je k dispozícii automatická inštalácia ovládača (napríklad neexistuje žiadny súbor setup.exe) : vo všeobecnosti je to dnes veľmi zriedkavé. Najskôr musíte otvoriť správcu zariadení , potom kliknite pravým tlačidlom myši na požadované zariadenie a vyberte funkciu „ Aktualizovať ovládače “.

  Aktualizujte ovládače

  Ďalej sa pred vami objaví okno, v ktorom musíte zvoliť miesto, kde sa bude vodič hľadať. V našom prípade vyberieme druhú možnosť - „ Vyhľadať ovládač na tomto počítači “.

  Vyhľadajte ovládač na tomto počítači

  Potom už len zadajte priečinok, do ktorého ste stiahli a rozbalili ovládač (tlačidlo „ Prehľadávať “, pozrite sa na obrazovku nižšie). Ďalej Windows vyhľadá požadovaný ovládač na tomto mieste, a ak sa nájde, Windows ponúkne jeho inštaláciu (iba súhlasíte a je to ...).

  Vyberte priečinok, do ktorého bol ovládač stiahnutý a rozbalený

Po aktualizácii (inštalácii) ovládačov - musíte reštartovať počítač (laptop). V skutočnosti, ak boli stiahnuté a nainštalované príslušné ovládače, všetko bude fungovať podľa vašich potrieb a objaví sa zvuk!

*

Týmto sa článok končí.

Za doplnky a doplnky k téme - vopred milosrdenstvo!

Veľa štastia! ?

Prvé zverejnenie: 27.11.16

Oprava: 20.01.19